neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
Intel pripravuje dvojjadrové Celerony

DSL.sk, 15.10.2007


Spoločnosť Intel pripravuje uvedenie dvojjadrových procesorov Celeron určených pre desktopové počítače najnižšej triedy.

Tvrdí to server X-bit labs na základe dokumentov, ktoré mal server k dispozícii.

Procesory by mali byť uvedené v prvom štvrťroku 2008, ako vôbec prvý by sa mal objaviť model Intel Celeron E1200. E1200 bude pracovať na frekvencii 1.6 GHz s 800 MHz FSB a 512 KB L2 cache.

Procesory série Celeron E1000 budú vyrobené 65-nm technologickým procesom s udávaným TDP na úrovni 65 W.

Mimoriadne zaujímavá by mala byť cena jednotlivých modelov, ktorú X-bit labs na základe dostupných dokumentov odhadol na 35 až 50 dolárov.

Najlacnejší z dvojjadrových Celeronov tak bude takmer dvakrát lacnejší ako súčasné najlacnejšie dvojjadrové procesory. Aktuálne je najlacnejším dvojjadrovým procesorom Intelu 1.6 GHz Pentium Dual-Core E2140 s 1 MB L2 cache za 64 dolárov a najlacnejším dvojjadrovým procesorom AMD 2.1 GHz Athlon 64 X2 4000+ s 1 MB L2 cache za 68 dolárov.



Najnovšie články:

Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov


Diskusia:
                               
 

V AMD opat zcerveneju od nervozity...
Odpovedať Hodnotiť:
 

kvoli celeronu ? neverim ... ved celeron je odpad procesor .. pomale to je .. bleee .. v zivote by som nespravil taku chybu ze by som si kupil celeron aj keby ho za korunu davali ..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na office stanice to bohate staci.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tam bohate staci aj jednojadrovy
na druhu stranu zasa furt zvisuju sw naroky na hw
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mas vobec predstavu aky vykon maju sucasne celerony D4XX? Asi nie ked taketo sprostosti kecas....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslis si ze vacsinu ludi trapi vykon low-endovych CPU? Ty zrejme taky CPU mas, a chces sa nim vychvalovat,,,, lenze to sa ti nepodarilom, to si si priznal ze na viac ako Celeron nemas Cash. To sa len v duchu ukludnujes ze si kupil super vec ale realita je ina....
Odpovedať Hodnotiť:
 

asi sa nepotrebuje vytahovat aky ma super miste bomba procak a nadupany komp... ale to zrejme nepochopis :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

I had Celeron once, and never again!
Odpovedať Hodnotiť:
 

"and" and comma is interest combination...
Odpovedať Hodnotiť:
 

interest combination is a interesting combination....ale nevadiiiiiiiiiiii, hlavne ze som kkt...
Odpovedať Hodnotiť:
 

interest combination is AN interesting combination ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

celeron nie je zly procesor. ja mam pentium IV 2,6GHz s HT a 512mb ram a na office a beznu pracu to staci. na mojej FX5200 mi ide dokonca hl2 na 30fps@800x600. ked si predstavim dvojjadrovy celeron, ma rovnake parametre ako moje cpu akurat dve jadra takeho vykonu, pridam sata2 disk oproti mojmu sata, najlacnejsiu grafiku 8600gt oproti fx5200 a 2gb ram oproti mojim 512mb.... neviem ci mozem hovorit o srote...asi tazko, docela vykonny komp na bezne pouzitie ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Novy jednojadrovy celeron je vykonnejsi ako tvoj cpu. ver ci never. nove jadro spravilo zazraky ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Benchmarkové testy CPU hovoria o všetkom, mi sa tu nemáme o čom baviť, ktorá značka je lepšia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

mne nemusis dvakrat vraviet, ja viem, ze to tak je... som bol na brigade raz, kde som mal 90nm celeron 2,8ghz a 256kb L2 a bolo citit ten rozdiel. multimedialne aplikacie mali niekedy vacsi boost nez na mojom cpu. a to bolo len 200mhz navyse (samozrejme ja mam len SSE, hento malo SSE2 a este nieco)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prave si to napisal... Vykon neurcuje jedna suciastka, ale celkova zostava. Celerony su oproti sempronom odpad. Ohladne tej grafickej karty, ako mozes porovnavat profesionalne graficke karty, s ktorymi sa robi grafika a klasicke na hranie?
Odpovedať Hodnotiť:
 

FX5200 je GeForce 5200. takze to asi nieje profesionalna :) inak slusny prepadak. ale ten celeron ma nehoraznu spotrebu. to treba uznat. to radsej 2x drahsi a vykonnejsi a zaroven menej zruci x2 4000+
Odpovedať Hodnotiť:
 

celerony proti sempronom odpad? sa zobud :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

No lebo tie Semprony s tou 128kB "až" 256 kB vyrovnávacou pamaťou L2 urobia viac ti poviem... , Celerony/1024 kb L2 cache/ by mali byť v porovnaní s o Sempronmi LEPŠIE.
Odpovedať Hodnotiť:
 

L2 cache ti velky rozdiel neurobi mozno v specialnych programoch v hrach urcite nie
Odpovedať Hodnotiť:
 

zabudaš na jedno ze maju ontegrovaný DDR radič takze L2 a L1 by tam ani nemuseli byt.. ak by to šlo ale to si ty určite vedel... len si sa tak robil
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja mam intel celeron d 330 2.66 Ghz socket 478 a idu my na tom hry aj windows vista v pohode, nie som narocny uzivatel a za tu smiesnu cenu, co celeron stoji sa mi ta kupa oplatila. A nemyslite si, ja som tiez nadaval na celerony, aj ked som s nimi nemal ziadne skusenosti,l ebo na ne nadavali aj ostatni, raz som urobil risk a kupil celerona a nelutujem, som s nim spokojny...
Odpovedať Hodnotiť:
 

V prvom štvrťroku 2008, bude pracovať na frekvencii 1.6 GHz?

Čo to bude v roku 2008 1,6GHz??? Ved to bude slabé na tú dobu,,,,
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak si strč do riti palec
Odpovedať Hodnotiť:
 

LOL
Odpovedať Hodnotiť:
 

potom si ho vytiahni a jebni do huby a nepicuj tu.,
Odpovedať Hodnotiť:
 

vzdy ked vidim napis celeron predstavim si jablko s predponou ZHNITE!
Odpovedať Hodnotiť:
 

namiesto dvojjadroveho celeronu si radsej kupte dve horcice, funguju lepsie
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja by som povedal ze dva citrony a hlinikova lyzica maju vecsi vykon ako celerony
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chlapci co tu pisete o Celeronoch su nezmysli...Ano mozno celeron z roku pana x bol mizerny a pomaly...Mal som skusenosti aj s takym...Ale ako tu uz bolo povedane nove jadro je o niecom uplne inom.A frekvencia 1,6Ghz na novych jadrach vobec nie je malo.Mam Celeron D420 (ano asi na viac nemam podla niektorych) a som s nim maximalne spokojny.Vykon lepsi ako Athlon 4000+ co ma ujo v zostave a to je jedno v com.A ta spotreba TPD 35W...no nadhera.Komu neplatia elektriku rodicia to vie ocenit...A este nieco aby som tu len tak nezvastal...
Moja zostava : Celeron D420, 1GB RAM a HD2600XT a
NFS Carbon 1280x1024 full detail = plynulo
FIFA 2008 1280x1024 vsetko full = plynulo
CoD 2 1280x1024 vsetko full = plynulo az na niektore scenerie kde to troska sekalo :-)
CRYSIS 1024x768 vsetko na medium len fyzika high = plynulo

tot moje skusenosti Celeronom.A ked bude v obchodoch dvojjadrovy idem do neho.Vrelo doporucujem
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár