neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
AMD plánuje tri 3-jadrové procesory, výhodou zrejme len cena

DSL.sk, 10.10.2007


Spoločnosť AMD pripravuje celkom tri trojjadrové procesory Phenom X3, dva na prvý štvrťrok 2008 a jeden na prvý polrok 2009.

Tvrdí to server Vr-zone.

V marci 2008 by mali byť uvedené Phenom X3 7700 a X3 7600 s taktom 2.5 GHz a 2.3 GHz, 3 x 512 L2 cache, 89 W TDP a 2 MB L3 cache určené pre socket AM2+.

Jadro trojjadrových procesorov ako oficiálne oznámila AMD bude niesť označenie Toliman a pôjde o štvorjadrové jadro Agena s jedným deaktivovaným jadrom.

Pravdepodobne jedinou podstatnou výhodou oproti štvorjadrovým Phenom X4 bude cena, keď udávaná TDP 89 W je rovnaká ako u neoficiálnych informácií o štvorjadrových modeloch, zároveň taktovacia frekvencia je len o 0.1 GHz vyššia ako u prvých dvoch štvorjadrových modelov.

Justin Rattner, CEO Intelu, vo včerajšom rozhovore pre Wired zároveň uviedol, že trojjadrové procesory AMD majú podľa neho plniť jediný účel, zvýšiť úspešnosť výroby o zužitkované štvorjadrové CPU s jedným chybným jadrom.



Najnovšie články:

Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI


Diskusia:
                               
 

ako podla mna sa to oplati ludom ktory nechcu vyhadzovat XY mrte vela penazi...
ja by som aj kupil ked budem skladat nove PC... ale to uz asi kupim radsej 4 jadrove daco
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak bude mat ten trojadrovy dobru cenu nieje co riesit, je to idealna kupa. Za super cenu dobry vykon...
4 jadra su pre drvivu vacsinu uplne plytvanie peniazmi, nevyuzijes ani keby co. Teraz vie malo ktora aplikacia / hra vyuzit ako tak 2 jadra... tretie ti moze pomoct, stvrte je plytvanie. A situacia s aplikaciami podporujucimi viacej jadier sa len tak rychlo nezlepsi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nemam rad ked niekto tvrdi ze 4 jadra su plytvanie peniazmi..
kazdy nech o sebe hovori a pise
napr ze: "ja by som nevyuzil 4 jadra" a podobne
napriklad ja by som celkom lahko uzivil aj 8 aj 16..
Odpovedať Hodnotiť:
 

suhlas! na vacsine PC su uz sucasne jednojadra plytvanie. Vacsina PC je pouzivanych ako len kancelarsky - uradnicky stroj na office a net.
4jadro je lepsie na narocne hry a enkoding videa - ak to kodek podporuje.
Skoda len ze AMD zaspalo pri spotrebe. Boli tu 35W Athlony X2 a ted maju v ponuke uz len 45W. Nove 3/4-jadra maju mat 89W. Co nemusi byt zle v porovnani s predpar rokmi, ale nizska spotreba je to co v tejto dobe vravi - kup ma!
Odpovedať Hodnotiť:
 

zjavne si to nepochopil - viac jadier nema sluzit na to, aby boli na 90% casu vsetky vytazene, ale ich vyznam sa prejavi v situaciach, ked je jedno jadro aj na kratky cas vytazene na 100% a response time celeho systemu ide prudko hore. t.j., ked na mojom staruckom Athlone 1400 dam rozbalovat nejaky vacsi zip a robit popri tom este nieco ine, tak je to dost citit (a nie je to len zalezitost vytazenia disku - mam ich 4 a win/app/soft vhodne rozmiestneny). takze pre velku vacsinu ludi su 2jadra tak akurat (jedno na "ratanie" a druhe na sviznu pracu s vytazenym systemom). 4 su uz mozno trocha zbytocne, takze 3 jadra za dobru cenu je uplne ok - mas vacsiu rezervu a zaplatis len o malo viac ako za 2 jadra...
Odpovedať Hodnotiť:
 


miesto toho aby sa optimalizovali aplikacie, radsej urobia 64 jadrovy procesor, aby sa ten vyjebany firefox spustal 10 sek miesto 20 sek
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem preco ohovaras ten super prehliadac. u mna sa vobec nespusta 20 s, u mna sa spusta 37 s, takze neklam!
Odpovedať Hodnotiť:
 

mne sa spusti za 5s takze neviem co tu riesite

Odpovedať Hodnotiť:
 

mne pod gentoo za 3 :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

To akože AMD chce predavať stvor-jadrové nepodarky? To nemyslia vážne,,,,
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je ovela tazsie spravit nativne dvoj-, ci stvorjadro ako to robi AMD, nez spojit dva jednojadrove alebo dva dvojjadrove procesory. Takze asi to naozaj myslia vazne a ak je jedno jadro chybne, tak preco by mali vyhadzovat cip s 3 funkcnymi jadrami? Ved teraz vela ludi ani dve jadra nema, tak to snad nemyslis vazne ty.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved sa to robi bezne, vid pripad Intel-u.. Alebo ste si mysleli,ze Celeron je nieco extra? Je to odpad z "normalnych" CPU.. A Duron, Sempron od AMD... biznis a efektivita.. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Moje Core Solo ma tiez dve jadra. Len ich nema vsetky zapojene :-(
Odpovedať Hodnotiť:
 

nech budú lacnejšie plienky, JO! :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

je to dobra vec... kus drahsie jak normal dvojjadro a com by mali vyhodit 3 funkcne jadra?? 4 jadra su pre fanatikov a pre filmarova este mozno pre gamblerov.. inac pre ludi zbytocne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pripadá mi to ako marketingový ťah. Staré známe low-end grafické karty, ktoré dosadzovali niektorý výrobcovia namiesto plne dostačujúcimi 128 MB pameťami väčšími a to napr 256, ich jediné využitie bolo pri vysokých rozlíšeniach, ale povedzme si, low-end s vysokým rozlíšením?!Nuž a takýto mám pocit pri 3roch jadrách, nedávno bol problém s dvomi, optimalizácia aplikacií atď.,4 jadra nasledujú, ale viem, že 2 jadrá sú postačujúce pre bežných užívateľov čo robia viac vecí naraz, a sem sa zaradujem aj ja, a to mám dvojjadro na notebooku, a grabovanie filmov, surfovanie a počúvanie hudby žiadny problém.Zato spotreba ja pre mna veľmi dôležitá, čiže to hned teraz môžem vyradiť pri notebookoch, jednoducho pri bežnom používaní 2 jadra postačujúce,tretie jadro je zbytočné pokiaľ nieje doslova na to optimalizovaný program alebo hra...
Odpovedať Hodnotiť:
 

..., a kto fakt grabuje jeden film za druhým, a samozrejme náročnejšie operácie, tak rovno 4 jadrá.Jedným slovom marketingový ťah, šak väčšina vieme ako na tom sú dnešní rozhľadení PC užívatelia, asi tak ako s tými graf kartami, no dajú už pár stovák navyše, aj ked zbitočne vo väčšine prípadov, a čo AMD, aspoň sa zbaví retardovaných jadier...
Odpovedať Hodnotiť:
 

... a obidve strany budu spokojne. a o to predsa ide, nie? :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

You can solve all the financial problems through <a href=http://short-term-loan.blogspot.com/>short term loan</a>
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár