neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
Kľúčoví vývojári Thunderbirdu odchádzajú z Mozilly

DSL.sk, 9.10.2007


Dvojica kľúčových vývojárov populárneho open-source emailového klienta Thunderbird Scott McGregor a David Bienvenu oznámila na konci minulého týždňa svoj odchod z Mozilly.

Ani jeden z nich neuviedol dôvod odchodu, CEO Mozilly Mitchelle Baker vo svojom pondelkovom príspevku na svojom blogu ale naznačuje ako možný dôvod odchodu nezhody pri odčleňovaní Thunderbirdu do novej organizácie.

Podľa Bakerovej chcela dvojica kľúčových vývojárov vytvoriť novú nezávislú spoločnosť, nakoniec bolo ale rozhodnuté o vytvorení organizácie pod vedením Davida Aschera spadajúcej pod Mozillu.

McGregor a Bienvenu oznámili, že naďalej budú figurovať ako správcovia jednotlivých modulov Thunderbirdu. Či dvojica plánuje vytvorenie nového projektu založeného na open-source Thunderbirde nie je zatiaľ známe.

Prvé informácie o zmenách týkajúcich sa Thunderbirdu sa objavili na konci júla, keď Bakerová oznámila zámer vyčleniť Thunderbird z Mozilly. Neskôr svoje informácie spresnila a uviedla, že krok má jednoznačne smerovať k posilneniu pozície Thunderbirdu. Bakerová jednoznačne odmietla, že zmeny by akokoľvek súviseli s vplyvom Google na Mozillu.



Najnovšie články:

Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI


Diskusia:
                               
 

:'( to nemyslia vazne....kto teraz bude robit pre nas skvele produkty?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

myslim ze Bozz sa na to podujme
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Strýčko Bill z MS...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

kekmaozor
Odpovedať Hodnotiť:
 

...a tak si to šiniem po koľajach...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Opera rulezzz
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

tak na to mozes vziat jed ze opera rulez
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

ok ale toto je o thunderbirde (opera ako mail klient? bez ssl? rofl!)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

TLS je ovela lepsi standard :)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

neviem čo na tom FF všetci vidia.. pomaly sa to spúšťa, pomaly to načítava stránky, to radšej IE7 :P

btw. Opera2win! and whine on! :D
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

neviem preco sa tu bavime o prehliadacoch kedze je to clanok o mail klientovi ale zdielam rovnaky nazor... je to pomale a popup bloker nefuunguje ako by mal.. co sa o ie7 neda povedat. je dokonca jednoduchsi ako ff ci opera aj ked isty problem vidim pri sprave doplnkov
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

dnes je proste cool mat veci ako xp nie vistu lebo je trapna, ff a nie ie lebo ie je od microsoftu a je trapny, linux a nie win lebo je linux cool zadarmo a win je od gatesa a je trapny... styl je uz naozaj vo vsetkom aj na ukor ucelov a potrieb
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty o tom vies holy pansky kokot a tento Tvoj vyplod asi mal byt cool...
Odpovedať Hodnotiť:
 

opera is tha best :-D a k tomu outlook hehe
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Outlook? :D:D:D hahaha pouzivam ho v robote a pomalsieho mail klienta som v zivote nevidel.
A opera ma nezaujima. Mam FF lebo mi vyhovuje.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

aha a cudoval som sa ze cely den h..no zrobis
Odpovedať Hodnotiť:
 

drz <> lebo dam vypoved
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Gates si da patentovat open source a mozte ist vsetci do <>
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Ja dam patent na Billa Gatesa !
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

ja dam patent na nick Bozz a do riti pojdes TY.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Chlapi držte ma !!!! kurva Držte ma !!!! lebo ho rozjebem na sračku...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Koho? firefox?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:

Pridať komentár