neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
AMD zlacnila dvojjadrové procesory

DSL.sk, 9.10.2007


Ako sme avizovali minulý týždeň v tomto článku, spoločnosť AMD s účinnosťou od pondelka 8. októbra opäť prístupila k zníženiu cien svojich dvojjadrových procesorov.

Znížená bola cena všetkých štandardných 65 W, 89 W a 125 W modelov okrem najnovšieho Athlon X2 5000+ Black Edition s odomknutým násobičom a modelu X2 4200+.

Nové ceny modelov Athlon X2 4000+, 4400+, 4800+, 5000+, 5200+, 5600+, 6000+ a 6400+ pri odbere tisíc kusov sú 68, 89, 104, 115, 125, 146, 167 a 220 dolárov.

Pôvodné ceny boli postupne 73, 94, 115, 125, 136, 157, 178 a 251 dolárov. X2 5000+ Black Edition stojí stále 136 dolárov, model X2 4200+ 78 dolárov.

Zlacnenie bolo celkovo šiestym za posledný rok, ktoré sa týkalo dvojjadrových procesorov AMD.

Pondelkové zlacnenie prišlo v čase, keď sa v posledných troch mesiacoch tohto roka očakáva uvedenie desktopových procesorov AMD postavených na novom jadre K10 a nových procesorov Intelu s jadrom Penryn vyrobených 45-nm technologickým procesom.



Najnovšie články:

Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI


Diskusia:
                               
 

AMD rlz ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD rlz ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD rlz ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

INTEL rlz ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMTEL rlz ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

VIAGRA rlz ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Koncim! norlz ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bozz Rulezz!
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj tak si všetci honíte na www.youporn.com tak čo!
nejde o to aký maš procesor :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Moja rec
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie, moja!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie, moja!
Odpovedať Hodnotiť:
 

len sa toľko nehádajte :D šak si sadni a masti :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD IS BEST
Odpovedať Hodnotiť:
 

a teraz seriozne: v com je lepsie AMD ako INTEL, a v com INTEL ako AMD. vopred thanks
Odpovedať Hodnotiť:
 

No podla mna Amd je pre beznych uzivatelov, ktori pouzivaju PC na hranie, surfovanie, nechcu vyhodit vela penazi za CPU, ved o chvilu tu budu este vykonnejsie a nepotrebuju brutal vykon v aplikaciach na spracovanie videa.
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD je lepsie v tom,ze je lacnejsie.Intel vo vsetkom ostatnom.Ale teraz uz aj najlacnejsie AMD je ovela lepsie nez co vacsina ludi potrebuje,takze v tejto chvili som uz za AMD
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co tak kvalita vyrobkov AMD mam Opteron 939 a stale mam s tym problem, Intel taketo problemy nemava a hlave nemeni Socket LG775 je tu viac ako vsetky patice od AMD.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár