Zaujímavé riešenie pre zapojenie slúchadiel a reproduktorov do štandardného 3.5 mm audio konektora predstavila spoločnosť Replug.
Konektor Replug pracuje podobne ako riešenie MagSafe od Apple používané od začiatku roka 2006 na pripojenie MacBookov Pro k zdroju.
Rovnaký je aj účel konektora, zabrániť potiahnutiu, zhodeniu alebo poškodeniu notebooku alebo inej elektroniky, do ktorej je zapojený audio jack, u ktorého hrozí náhodné náhle potiahnutie napríklad po zakopnutí do kábla alebo neúmyselnom pohybe.
Replug podľa dostupných informácií, hoci výrobca to explicitne na stránke neuvádza, pracuje rovnako ako MagSafe na magnetickom princípe.
Konektor Replug napojený na bežných slúchadlách
Replug sa skladá z dvoch komponentov, koncovky v tvare štandardného jacku, ktorá sa zapojí do audio konektora, a tela, do ktorého sa zapojí pôvodný jack.
Koncovka a telo konektora sú spojené magneticky dostatočnou silou na prepojenie počas normálnej prevádzky. Keď ale príde k vyvinutiu dostatočnej sily, spojenie povolí a pôvodný jack s telom sa odpoja od koncovky.
Telo je vo svojej zúženej časti ohybné, čo poskytuje väčšiu flexibilitu.
Konektor Replug rozdelený po potiahnutí
Konektor sa začne predávať neskôr tento rok, jeho cena zatiaľ nie je známa.
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Miroslav Bakos
Od: Miroslav Bakos
|
Pridané:
8.10.2007 12:24
fajnovo :)
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
8.10.2007 19:55
no velku dotikovu zonu tam nedali na vytiahnutie... to mam jedno ci mam zlomeny jack alebo hento hovno vytahovat. sa to malo lamat v polke toho tela...
|
| |
Mato
Od: Mato
|
Pridané:
8.10.2007 12:43
super, aspon sa vyriesi problem ze sa konektor zlomi pri zavadeni, napriklad sluchatka v notebooku atd.
|
| |
SOLARIS
Od: SOLARIS
|
Pridané:
8.10.2007 12:54
mne sa este vzivote nezlomil ziadny jack a to mam 2 pc notebook 4 mobile 2 auta dva domi, 1 gsp, 3 televizori, jedno video 2 veze, jeden dekoder, dva paraboly tretia je pod postelou a tak neviem o com pises
|
| |
aaa
Od: aaa
|
Pridané:
8.10.2007 13:00
ale ako tak vidim jedine co nemas je ukoncena zakladna skola, minimalne ta slovencina ti nejak unika
|
| |
jf1
Od: jf1
|
Pridané:
8.10.2007 13:51
... náhodou bol celkom vtipný :o)
|
| |
Sherpa
Od: Sherpa
|
Pridané:
8.10.2007 14:34
a hajzel nemas ani jeden
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
8.10.2007 15:16
sere do tej paraboly pod postelou
|
| |
SOLARIS
Od: SOLARIS
|
Pridané:
8.10.2007 22:38
prosim ta uvedom sa a zacni vyuzivat ten slepaci mozog v tej gebuli.
Tu malu parabolu mam tam preto pretoze je mala a nepostacuje na zachytenie kvalitneho signalu. Ale rozmyslam ze by som ich zapojil dualne pretoze na dekodery mam vystup na dve.
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
8.10.2007 23:00
neokaslavaj, ked je mala a nestaci na zachytenie signalu je ti nanic a pouzivas velku. mala ako som povedal -> výkalovňa
|
| |
SOLARIS
Od: SOLARIS
|
Pridané:
9.10.2007 0:40
povedal som ze dal aj druhu parabolu na strechu a mozem chytat dve druzice lol
|
| |
Bozk
Od: Bozk
|
Pridané:
9.10.2007 9:27
Mohol by si si nachytat trosku rozumu a nepotit tu od veci, nikoho nezaujimaju tvoje bajky, v ktorych zijes, ani co v tych bajkach vsetko mas...
... PS: Rano sa zobudis a ruka v slipoch :)))
|
| |
Gyrxiur
Od: Gyrxiur
|
Pridané:
8.10.2007 14:01
Solaris? To su autobusy, nie si autobusak?
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
8.10.2007 17:09
Solaris to su tie plynove komori
|
| |
SOLARIS
Od: SOLARIS
|
Pridané:
8.10.2007 22:05
vidim ze demencia tebou len tak plieska o stenu.
SOLARIS od Sun-u
|
| |
SOLARIS
Od: SOLARIS
|
Pridané:
8.10.2007 22:07
mozno, nabuduce sa neuhnem a prejdem ti traktorom tvoje auto
|
| |
digitalne gramotny booz
Od: digitalne gramotny booz
|
Pridané:
9.10.2007 17:09
TAK SE UKÁŽ FRAJERE !
|
| |
3463457
Od: 3463457
|
Pridané:
8.10.2007 13:58
Parada, ja vacsinou ked sa snazim naskladat do pohodlnej polohy pred notebookom zavadim o kabel sluchadiel a uz konektor leti... Vzhladom na to, ze konektor sluchadiel je do praveho uhla, sa cudujem ze este ten v notebooku funguje...
|
| |
hmm
Od: hmm
|
Pridané:
8.10.2007 14:12
hned ako to bude v predaji si to kupim!!!
|
| |
klatic
Od: klatic
|
Pridané:
8.10.2007 14:17
vyborna vecicka, hlavne ked ma clovek drahy prehravac tak sa to zide
|
| |
uwe
Od: uwe
|
Pridané:
8.10.2007 14:31
neviete niekto aka znacka sluchadiel je na obrazku?
|
| |
darien_fawk
Od: darien_fawk
|
Pridané:
8.10.2007 15:29
N-Radio
|
| |
uwe
Od: uwe
|
Pridané:
8.10.2007 16:06
nemas aj link, ziadne take som nenasiel :(
|
| |
Neo
Od: Neo
|
Pridané:
8.10.2007 15:19
Akurat ze MagSafe sa pouziva ako na MacBook pro tak aj na MacBookoch :)
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
8.10.2007 17:01
je to dobra vecicka ;)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
8.10.2007 17:10
nA TAKéETO DOMáAACE žRANIE
|
| |
lolo
Od: lolo
|
Pridané:
9.10.2007 16:08
skoro som skapal od smiechu , ORBITky skombinovat so sluchadlami a zranim , nema chybu , prvy prispevok co sa mi od teba paci Bozz
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
9.10.2007 17:10
Ake sluchadla ? Kolko maš už v sebe lyžičiek rumu ?!
|
| |
cZecho
Od: cZecho
|
Pridané:
8.10.2007 18:37
som zvedavy na prechodovy odpor, a na pripadne praskanie v sluchatkach, ked s tym clovek mece.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
9.10.2007 16:14
Ty si chuj, kto hovori co o principe tejto picoviny, vklude to moze byt na baze indukcie, aj ked pochybujem o kvalite prenosu tohto spojenia neche je to uz akokolvek.
|
| |
cZecho
Od: cZecho
|
Pridané:
9.10.2007 17:35
tvoja (ne)inteligencia ma ohromila.
|
| |
jake
Od: jake
|
Pridané:
9.10.2007 10:25
no mna prave kablik od sluchatiek par krat zachranil od padu prehravaca na chodnik. minimalne vzdy spomali ten pad, s magnetickym konektorom by bol hdd player u davno pochovany.
|
| |
BozzGay
Od: BozzGay
|
Pridané:
9.10.2007 10:57
Nemas mat derave ruky
|
| |
WuToWeD
Od: WuToWeD
|
Pridané:
9.10.2007 17:15
neplač jožku nad rozliatym mleekom
"""""""""""
" "
" "
""" """
"""" """"
"""" """"
""" """
˛toto hore je nota
|
| |
lol
Od: lol
|
Pridané:
9.10.2007 23:49
18 dolarov to stoji.. od prveho novembra sa to predava....
|
| |
olaa
Od: olaa
|
Pridané:
5.11.2007 0:07
http://www.youtube.com/watch?v=iNlfEMA0x9s >>> tu je v akcii
|
| |
Magneticky?????
Od: Magneticky?????
|
Pridané:
5.11.2007 0:10
Vsade sa pise NON MAGNETIC... takze asi tu chyba v nadpise ci nie?
|