| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Gyrxiur
Od: Gyrxiur
|
Pridané:
8.10.2007 11:30
No fajn, tak ja neviem, ci tam patrim alebo nie, lebo windows firewall sa moc za firewall povazovat asi neda...
|
| |
szaga
Od: szaga
|
Pridané:
8.10.2007 22:57
McAfee asi sa pitala len tych co vyuzivaju jeho softver....
Lenze ich soft je na nic!!! brrrr
|
| |
---
Od: ---
|
Pridané:
8.10.2007 11:32
najprv treba kvalitny firewall , potom to ostatne. Co to maju ludia za firewally ked ho maju nainstalovany ale nie je aktivny? To bude asi nejaka parodia na firewall
|
| |
piXus
Od: piXus
|
Pridané:
8.10.2007 11:39
kludne to mohol byt normalny firewall, ktory zobrazuje varovne hlasky pri spojeni, ktore cez neho neprejde.
a "skuseni" uzivatelia sa uz naucili, ze treba dat always permit a vsetko pojde ako ma.
|
| |
piXus
Od: piXus
|
Pridané:
8.10.2007 11:37
No, absentujuci antispyware by som moc za bezpecnostnu hrozbu nepovazoval, na to staci zakladna znalost PC a zdravy rozum. (aj ked, anketa bola robena v USA...)
|
| |
tom
Od: tom
|
Pridané:
8.10.2007 17:25
Tak tu neviem odolat - :)
Hoci anketa bola robena v USA - my sa im uz v mnohom priblizujeme a niecom ich predstihujeme - co sa straty zdraveho rozumu tyka - urcite... A v diletantizme aj voci sebe samym a svojim datam...
|
| |
piXus
Od: piXus
|
Pridané:
10.10.2007 0:33
ved ani ja som nevedel odolat a tu poznamku som tam musel pripisat :-)
viem, ze blbci sa najdu vsade
|
| |
Peter
Od: Peter
|
Pridané:
9.10.2007 0:02
zakladna znalost PC + zdravy rozum = nepotrebujes ani antivirus
|
| |
Mato
Od: Mato
|
Pridané:
8.10.2007 11:38
:) Keby kazdy uzivatel mal poriadne nastavene zakladne zabezpecenie na PC, znizil by sa pocet problemov s Win o velmi znacnu cast.
|
| |
szaga
Od: szaga
|
Pridané:
8.10.2007 22:59
Mato Presne tak. PC musi bit zabespecene tak aby uz zo zakladu nepustil ziaden humus do PC!!
|
| |
Slavius
Od: Slavius
|
Pridané:
8.10.2007 12:07
To bol prieskum asi iba Windowsovych PC??? Trebalo by na to upozornit v clanku...
|
| |
julo
Od: julo
|
Pridané:
8.10.2007 12:16
ktovie ale vzhladom na to, ze windows maju 98% trhu je to dost jedno pri presnosti vyskumov...
|
| |
cca
Od: cca
|
Pridané:
8.10.2007 14:07
To bol prieskum v USA, kde je PC z WIN tipujem 90% , 10% Mac a 0,00001% Linux. Keď bude pouzivatelske rozhranie firevalu vyzerat tak ako u Kerio alebo pri inej sharewarovej hovadiny, tak to bezny uzivatel nebude nikdy pouzivat pretoze hrajuskanie sa a povolovanie a zakazovanie veci, ktorym ani nerozumie ho vyjde omnoho drahsie ako nechat si pocitac raz za rok odvirit.
A ked clovek neklika na kazdu sprostost, ktora mu pride mailom, nestahuje warez a nenavstevuje porno stranky tak mu zasa az tak vela virusov nehrozi.
Problem statistiky by som videl v tom, ze ho robila firma McAffe, ktora vyraba antivity.
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
8.10.2007 15:08
ten tvoj odhad mi nejak nesedi...
90% win + 10% osx + 0,00001% Linux = 100,00001% :) multiboot ?
|
| |
DSL.sk
Od: DSL.sk
|
Pridané:
8.10.2007 12:21
Nie, charakterizované sú len ako domáce PC.
|
| |
Peto_MiG
Od: Peto_MiG
|
Pridané:
8.10.2007 12:32
Ja sa vôbec nečudujem, keď si myslia, že majú zabezpečený počítač.
Spomeňte si na reklamné kampane. Už pri Windows 95 sľuboval Microsoft, že problém vírusov je navždy vyriešený. A mnoho ľudí tomu naozaj uverilo. Windows XP mal mať podobné zázračné vlastnosti. Potom boli reklamy na Windows XP SP2, aký je to bezpečný systém. Vista je znovu najbezpečnejšia zo všetkých.
Nebyť týchto kampaní, ľudia by možno aj uvažovali nad nejakým zabezpečením PC. Ale keď ich miliardové kampane úspešne presvedčili, aký je to bezpečný systém, tak načo nejaké zabezpečovanie, veď je to zbytočné, Windows je aj tak bezpečný, ba čo viac, najbezpečnejší.
A každá ďalšia verzia je ešte bezpečnejšia :-)
|
| |
zas ja
Od: zas ja
|
Pridané:
8.10.2007 12:57
pekne povedane :) akurat toto neni iba problem MS, rovnako Linux a vlastne aj MacOS sa radi pysia svojou bezpecnostou... no hoci na tieto dve platformy je ovela menej virusov ako pre Windows, hacknutelne su rovnako dobre...
|
| |
MiK[3]Zz
Od: MiK[3]Zz
|
Pridané:
8.10.2007 13:27
1. Hacknutelne su mozno rovnako dobre, povedal by som, ze gnu/linux, bsd, unix este viac ako windows, ale odpovedz si sam preco... pretoze tam bezia sluzby, co na vacsine windows nebezia, takze o hackovani by som tu nic nevravel.
2. Dalsia vec je ta, ci pomocou kurzoru vo vindows ziskam root(admin) pristup a ovladnem pocitac, na ktorom bezi OS alebo budem velmi dlho hladat chyby v demonoch, ktore su spustene na unix a unix-like systemoch...
|
| |
---
Od: ---
|
Pridané:
8.10.2007 13:32
neplet si operacne systemy a paskvil ,ktory M$ vydava za operacny system. Uz chcem vidiet ako hacknes nejake BSD , alebo linux
|
| |
quix
Od: quix
|
Pridané:
8.10.2007 14:57
jedna vec je dostupnost zdrojakov a moznost priamo sa pokusit najst chybu v kode a druha je hladat chybu v niecom k comu zdrojaky nemas. nastastie v 1pripade, je pouzitie open source softwaru o to bezpecnejsie, ze sa nasadzuje az po nejakej dobe pocas ktorej su zdrojaky verejne dostupne cize sanca, ze sa najde drviva vacsina chyb pocas tejto doby je omnoho vacia ako pocas testovania len funkcnosti softwaru beta testermi(pokial viem tak zdrojaky napr od ms k dispozicii nemaju). dalsia vyhoda unix like systemov je, ze mas moznost zmenit fungovanie programu a exploit napisany na chybu ktora sa vyskytla po upravach vobec nemusi fungovat. no a samozrejme dolezita je doba pocas ktorej je system zranitelny od nahlasenia chyby az po dostupnost zaplat.
|
| |
cca
Od: cca
|
Pridané:
8.10.2007 14:15
Najviac virusov na Windows je pretoze:
1. je to najrozsirenejsia platforma
2. najvacsie percento warezakov a inych stahovacov je prave na Windowsoch
3. Windows ma zly pristup k bezpecnosti. System prace bezneho uzivatela pod admin uctom alebo naopak neskutocne otravovanie uzivatela zbytocnymi otazkami: chces to spustit a este raz chces to naozaj spustit, je zly.
Hacknutelne su vsetky platformu asi rovnako dobre a to z toho dovodu, ze vsetky vyvinul rovnaky zivocisny druh: omylny homo sapiens.
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
8.10.2007 15:12
no neviem ako ty ale my sme uz na stupni homo sapiens sapiens( clovek rozumny dnesneho typu ) , nespominam si zeby za cias homo sapiens mali pc, ani len elektrinu :D
|
| |
nepoviem
Od: nepoviem
|
Pridané:
8.10.2007 16:43
ale bacha lebo okolo mas este stale kopu homo sapiens, musime ich vyhubit inak nepojdeme dalej
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
8.10.2007 19:26
spoluobcania ? :D
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
8.10.2007 21:24
Ale je fakt, ze vo Viste kladli vetsi doraz na bezpecnost ako kedykolvek predtym, mozno az prilis, a preto tam tolko veci nefunguje, ale pointa je, ze na Viste naozaj netreba ani firewall ani AV, staci pouzivat hlavu a dobre nastaveny prehliadac, u 64-bit verzie to plati 10-nasobne. :)
|
| |
szaga
Od: szaga
|
Pridané:
8.10.2007 23:03
TheTOM.SK Lenze nato co stoji Vista je nanic!! Kupil som sinatorovy nove PC a musel som vihodit Vistu lebo tam nesli hry....
|
| |
Peto_MiG
Od: Peto_MiG
|
Pridané:
9.10.2007 7:58
Hm, to je mrzute. To už potom naozaj radšej nejakú distribúciu Linuxu. Na tom dokonca zopár hier pôjde, nároky 5x menšie, bezpečnosť 500x väčšia, a cena za babku alebo dokonca zadarmo...
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
10.10.2007 14:11
Tych 4 tisic nie je az tak vela, okrem toho, mne tiez nejdu takmer ziadne hry, pretoze Vista je robena na nove grafiky, na starych ako je moja 9600 nerozchodim nic. :(
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
10.10.2007 19:02
Premysli si čo si povedal
4000 nie je vela
ALE :
linux je zadara takže
4000 maš na novu grafiku
HAPPY BIRTHDAY TO YOU
|
| |
MiK[3]Zz
Od: MiK[3]Zz
|
Pridané:
8.10.2007 13:23
Ja myslim, ze najbezpecnejsie je pouzit HW firewall.
|
| |
piXus
Od: piXus
|
Pridané:
8.10.2007 13:38
najbezpecnejsie je mat vypnuty pocitac.
a hw firewall ta ochrani horsie ako softwerovy, lebo ten ma prehlad o tom, ktora aplikacia sa pokusa komunikovat.
|
| |
einstein
Od: einstein
|
Pridané:
8.10.2007 13:41
nie,najbezpecnejsie je nepripajat sa na internet.
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
8.10.2007 21:25
To si mysliet nemusis, to je fakt. ;)
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
8.10.2007 14:23
Ja sa citim vcelku bezpecne, mam totiz linux na ktorom nebezi ziadna serverova sluzba pracujuca s open ports.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
8.10.2007 15:10
Nerobis nahodou v KOKOT-COMPUTERS?
|
| |
Uzlinak Rukoketov
Od: Uzlinak Rukoketov
|
Pridané:
8.10.2007 17:00
KOKOT-COMPUTERS POZOR AKCIA !
zlava z radeon X9600 na 7200 !! LEN DNES !
|
| |
jozko pucik
Od: jozko pucik
|
Pridané:
9.10.2007 9:14
preco ? zavidis mu ze vie spravovat linux a ty nie ? ..
ja mam linux a ani za svet by som sa k winu nevratil ..
linux je bezpecnejsi a to o dost .. a to je kruta pravda len si ju treba uvedomit ..
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
9.10.2007 18:58
Krute to je bohuzial len pre teba :-) Ty budes asi CEO KOKOT-COMPUTERS nie?
|
| |
tom
Od: tom
|
Pridané:
8.10.2007 17:33
Taky isty bezpecny sa citi BLBEC od Windows ked mu niekto zmasiroval vedomie ze to je bezpecne...
Tym nechcem urazit Windows no ich pouzivatelia su v PRIEMERE neschopnejsi uvazit dosah nezabezpecenia. Kto frci na Linuxe, BSD a Macoch spravidla sa o hodne viac orientuje v problematike.
A "zabezpecenia" typu "Brána systému Windows" alebo Windows Deffender ??? HA HA HA
|
| |
smaria
Od: smaria
|
Pridané:
9.10.2007 12:58
Plne chareny ? Co to znamena ? Plne chraneny nie je ziaden pocitac. Stale existuje nejaky sajrajt, ktory nedeteguje ziaden produkt, ani ten vas dokonaly NOD32 :D
|
| |
raz dva tri znaky jupi
Od: raz dva tri znaky jupi
|
Pridané:
10.10.2007 19:01
NOD32 spomaluje akorat tak pc....
ja ked bezim na win , tak nemam ziadny antivirus ani firewall ale davam si pozor ake stranky navstevujem...
a napriklad na linuxe som slobodny
to jest - porno , porno , warez ,keygen , porno , porno atď
|