neprihlásený Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján
Internet Explorer 7 už nevyžaduje overenie pravosti

DSL.sk, 4.10.2007


Spoločnosť Microsoft dnes informovala o zmene politiky ohľadne inštalovania aktuálnej verzie svojho internetového prehliadača Internet Explorer 7 na operačnom systéme Windows XP.

Internet Explorer 7 už pri inštalácii nevyžaduje overenie pravosti inštalácie Windows XP pomocou WGA a bude sa tak dať priamo nainštalovať aj na pirátskych kópiách Windows XP.

Spoločnosť zároveň bude IE 7 distribuovať na počítače, kde nie je inštalovaný, aj cez automatické aktualizácie.

Obmedzenie inštalovania Internet Explorer 7 na Windows XP podmienené overením pravosti bolo zo strany spoločnosti považované za snahu podporovať prechod na Windows Vista respektíve legalizáciu Windows XP.

Na druhej strane na počítačoch, kde nebolo možné Internet Explorer 7 inštalovať, spoločnosť nepriamo podporovala presadenie konkurenčných prehliadačov, ktoré oproti verzii IE 6 ponúkajú pre užívateľov dôležité výhody.

Zároveň dnešná aktualizácia Internet Explorera 7 prináša zmenu v podobe štandardne vždy zobrazeného menu. Doteraz sa štandardne menu zobrazovalo po stlačení Alt.

Novú verziu je možné sťahovať zo stránky IE.



Najnovšie články:

Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI


Diskusia:
                               
 

zeby mrkvosoft mal na haku ilegal XPcko?;)))..zrejme su nadrzany na JehoVistu ))=D
Odpovedať Hodnotiť:
 

mmm skor prichadzaju na to ze v boji proti ciernote nikdy nik nevyhra lebo co clovek stvori clovek vie aj obist a pouzivat. heh ten co robi ciernotu by si to mohol tiez patentovat. ale neviem teraz som niekde cital ze pri dalsej distribucii systemov clovek uz dostane aj vistu ktoru ma predinstalovanu taktiez aj XPcko. microcvost raz pride na to ze ludia robia politiku, lebo oni robia zisky a ked luda budu upovat PC bez OS a ku tomu si kupia XP tak vistaide do prdky... skoda ze sa windowsy pouzivali v europe viac ako linux skoda ze ludia niesu gramotnejsi pre linux :-( mozno by teraz aj XP ci vista boli opensource ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

inspe: Prsne tak! Mas pravdu. Ja bi som zobral premie tomu v Microsofte co to vymislel! :-DDD
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nic proti ale s tvojou gramatikou by si v mrkvosofte dosiahol poziciu upratovacky a nieto nejakeho managera co ma na starosti premie...
BTW MS windows je fakt kvalitny a stabilny os, kto nesuhlasi pravdepodobne ma nainstalovane plno kradnuteho softu a nestabilne ovladace + nejake trojany ktore niesu uz od MS ale to ze niekto iny napise nestabilny BS soft co zhodi windows do BSOD je na vine mrkvosoft ze?
Vsak logika hovori ze na vine je strom ze zhorel a nie ten chlapik co ho podpalil.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ja som si "kupil" original windows :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak mi ho daj a boz(z)aj mi riť
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ja som sa vysral na IE7 aj predtym aj teraz :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

opera je shit, jedine explorer
Odpovedať Hodnotiť:
 

saso jeden pocmarany,ty si shit.Opera je best.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to uz radsej tu trapnu mozilu ako shitnu operu....explorer 4ewer!
Odpovedať Hodnotiť:
 

robko, robko ty si ale neštastný člověk,když si otrokem exploreu a nikdy si nepoznal nic lepšího.škoda
Odpovedať Hodnotiť:
 

ie si nedam ani teraz,ale odkedy som nasiel operu v prenosnej verzii a mozem ju tahat so sebou na svojom usb kluci vsade,som este vysmiatejsi nez predtym :-)))))))
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj tak mam IE 7 nainstalovane pekne dlho aj bez originalky musite vedet :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

hmm to aj vyzadovalo? ..su mi veci toto
Odpovedať Hodnotiť:
 

no povodne som si ho stiahol a xcel instalovat, ale akonahle zacal picovat na moje nastavenia, tak som sa dalej ani nepokusal a stale to isti mozilla
Odpovedať Hodnotiť:
 

sa oplachni...
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Spoločnosť zároveň bude IE 7 distribuovať na počítače, kde nie je inštalovaný, aj cez automatické aktualizácie."

Dost zaujimave. To mi ho akoze nainstaluju automaticky? To je super. Mohli by mi takto automaticky nahodit aj nejake fajne spyware-y a spol.Ani o tom nemusim vediet. Tomu hovorim automatika.

Inak trha mi to zily ze nemusim mat legalny windows aby som mohol mat IE7. Ax, uplny orgazmus.
Odpovedať Hodnotiť:
 

alebo mozu naistalovat nejaky gov-ware ci ako sa to vola, ten spyware podporovany statom na sledovanie teroristov,...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Windows = SPYdows!
Odpovedať Hodnotiť:
 

aspon vidno ako sa boja ty amici, nemaju ciste svedomie !!
Odpovedať Hodnotiť:
 

zadarmo ho dali preto, lebo zacali stracat podiel v prospech firefoxu. nejde tu o nic ine ako o nahrabanie si par percent v statstikach prehliadacov
Odpovedať Hodnotiť:
 

no uz som to chcel napisat ja este ze to zachranil konecne jeden prispevok co to vystihol

Odpovedať Hodnotiť:
 

kto ma chovat vseliakych zmetkov v compe.
keby bolo na mne tak ho zmazem uplne ale to zasa poyebane programy niektore nepojdu ktore vyuzivaju jeho kniznice
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak by to bolo na tebe, tak by sme mali PC-cka bez OS bez SOFT-u,tutiz vsetko ma chybu
Odpovedať Hodnotiť:
 

j jedu na lunuxu a nesere me to vubec
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pro ČR to chce stále ověření pravosti. Jinak já IE7 musím mít, i když mi to po Nlite nefunguje, hlavní je, že tam je nějakej exáč a pak software co chce IE7 nebrečí, že ho potřebuju :-P
Odpovedať Hodnotiť:
 

[33]Molecova, ty h4x0r
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prepacte ze som taky blbec, vazne sa ospravedlnujem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ludia by nemali pouzivat cudzie nicky, vsak Jozo ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

prepacte som blbec lebo sa vypravam sam zosebou
Odpovedať Hodnotiť:
 

sak admin aj tak vidi rozne IP takze to mas jedno jozko
Odpovedať Hodnotiť:
 

prepacte som blbec lebo sa vypravam sam zosebou
Odpovedať Hodnotiť:
 

dajte mi uz pokoj, trtkovia explorerovi, nemozem si v klude vyhonit
Odpovedať Hodnotiť:
 

sak admin aj tak vidi rozne IP takze to mas jedno jozko
Odpovedať Hodnotiť:
 

som blbec majak alias 33
Odpovedať Hodnotiť:
 

sak admin aj tak vidi rozne IP takze to mas jedno jozko
Odpovedať Hodnotiť:
 

sak admin aj tak vidi rozne IP takze to mas jedno jozko
Odpovedať Hodnotiť:
 

ludia by nemali pouzivat cudzie nicky, vsak Jozo ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

prepacte som blbec lebo sa vypravam sam zosebou
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hello Everyone!

I'm Mike. I just signed up and wanted to introduce myself.
Odpovedať Hodnotiť:
 

no nekeceeeeej :D tu sa da aj prihlasit?
Odpovedať Hodnotiť:
 

necitas? Sak IE 7 uz nepotrebuje overenie pravosti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

bozzaj mi riť
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj ty mna
Odpovedať Hodnotiť:
 

bozať, -ia, -ajú dok. vulg. bozkať:
obyč. vo výrazoch bozaj ma ..., môžeš ma (nás) bozať, nech ma (nás) bozia ... ap.
vyjadruje hrubé odmietnutie al. nesúhlas pri podráždení

takže:
boz(z)kaj mi riť
boz(z)aj ma
boz(z)aj ma v riť

Odpovedať Hodnotiť:
 

on myslel asi speedmeter :D proste si ten spam bot zistuje speed :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

WTF? IE dakto pouziva ? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ano, ti co ho vedia bezpecne pouzivat. ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no kaaamo ty si teda fakt trafil klinec po hlave....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neznasam explorer!!! Je to nekutocny bordel.
Vdaka len tolko som chcel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

zeby nejak stracal podiel na trhu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

take sačky ako je exlporer nepodporujem hocičo ine len nie explorer...
Odpovedať Hodnotiť:
 

stavim ze MS dal do toho prehliadaca spionSW aby presne identifikovali nelegalne kopie vsetkych MS SW!"!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

To co je IE7? Si nerobte hanbu, prosim Vas...
Co nepoznate SAFARI od apple uz aj na WinXP, ked bude final release to bude pecka uz teraz to fici ako delo, skoro ako na MAC OS.

Odpovedať Hodnotiť:
 

ty si určite z prešporku
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja to vydim tak, že teraz dali že nežiada, ale ked na ten explorer prejde veľa ľudi v nelegalnym systemom tak asi tak o pol rok ich cez tento program microsoft zisti inak to určite neje lebo microsoft bi to určite nedal len tak
Odpovedať Hodnotiť:
 

... aj po<> ICQ 6 uz otvara linky v IE ... a to mam nastavenu FF ako vychodzy prehliadac.
IE mi nevadi, len keby slo odinstalovat bez problemov.

Ono by to dobre vyzeralo > Add or remove programs> IE >uninstall :D (or Windows>uninstall .. co by to spravilo, heh .) )
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vyskúšal som všetky prehliadače, FF ujde, Opera nie, IE dá sa.
Tak tu nepíšte chujoviny že IE je shit, skôr by som povedal že nie ste schopní si ho nastaviť, somráci.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár