Počítač FlipStart od spoločnosti Vulcan vlastnenej jedným z dvojice zakladateľov Microsoftu, Paulom Allenom, zlacnel a oficiálne sa začne predávať aj v krajinách Európskej únie.
FlipStart sa začal predávať v USA od apríla za 2 000 dolárov. Aktuálne zlacnel na 1 500 dolárov a spoločnosť Blazepoint bola vybraná ako oficiálny distribútor v Európskej únii.
FlipStart vytvoril novú veľkostnú kategóriu počítačov radiacu sa medzi PDA a subnotebooky. Používať je ho možné ako notebook aj ako PDA s písaním palcami.
PC má Qwerty klávesničku a displej s rozlíšením 1024 x 600 a uhlopriečkou 5.6". Disponuje aj externým displejom na stručné informácie s rozlíšením 220 x 176 pri uhlopriečke 1.8".
FlipStart pri použití ako PDA
Jeho hmotnosť je podľa zvolenej batérie 680 alebo 793 gramov. Použitým procesorom je 1.1 GHz ULV Intel Pentium M 733 s čipsetom 915GM a integrovanou grafickou kartou. Pamäte je k dispozícii 512 MB, pevný disk má kapacitu 30 GB.
FlipStart pri použití ako notebook
Podľa výberu zákazníka je na Flipstart inštalovaný operačný systém Windows XP Professional alebo Windows Vista Business. Bližšie informácie sme priniesli v tomto článku, ďalšie informácie o FlipStart je možné nájsť na flipstart.com.
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
OmeGa
Od: OmeGa
|
Pridané:
3.10.2007 14:47
vista je bozi trest na slabsich notebookoch, nieto este na takejto sikovnosti...
|
| |
???
Od: ???
|
Pridané:
3.10.2007 14:55
dá sa s tým aj telefonovať?
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
3.10.2007 14:55
velmi pekna vec. paci sa mi to, skoda len, ze ta cena je moc vysoka na mna.
Inak vsimol som si, ze tam je ikona outlooku, takze predpokladam, ze to ma aj nejaku moznost ako sa pripojit na net... wifi alebo RJ-45 alebo RJ-11 ? nejake info viac?
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
3.10.2007 14:56
aha uz som nasiel....takze wifi a BT. To je super. Ked to bude stat takych 10 000 tak to berem :D
|
| |
salmek
Od: salmek
|
Pridané:
3.10.2007 14:56
Bližšie informácie sme priniesli v tomto článku, ďalšie informácie o FlipStart je možné nájsť na flipstart.com.
|
| |
cZecho
Od: cZecho
|
Pridané:
3.10.2007 15:12
vyzera to zaujimavo :) podla vsetkeho to vyplni dieru medzi notebookmi a PDA / smartphone. ale ta cena, no trosku dost...
|
| |
M3dz!k
Od: M3dz!k
|
Pridané:
3.10.2007 15:21
podla mna tu dieru uz vyplnaju subnotebooky. Mne osobne (a podla mna aj vacsine ostatnych) je uplne jedno, ci v malej brasni/batohu nosim 793 gramovu vec, alebo 1090 gramovu..
Ta o nieco tazsia ma ale aj o dost vacsi vykon, a neporovnatelne lepsiu klavesnicu.
Smartphone nosis vo vacku, PDA vacsinou v nejakej kapsicke/puzdre za opaskom. Toto MUSIS nosit v brasni/batohu, tak isto ako subnotebook. Rozdiel v gramazi je uplne nepodstatny.
Podla mna je to volovina. Za tie prachy si kupim SNTB + smartphone.
|
| |
Roope
Od: Roope
|
Pridané:
3.10.2007 15:16
jak pisal henten hore Vista je bozi trest..a nemoze nikto zato ze is lama a nevies bootnut linux (popripade winXp )
|
| |
absinth
Od: absinth
|
Pridané:
3.10.2007 15:58
zato ze napsialze vista je bozi trest pre slabsie notebooky(o com som presvedceny aj ja btw) tak neznamena ze na takom aj robi...ja som mal raz tu cest a bola to cerstva instalacka ale som mal chut ten novy notebook vyhodit von "windowsom" :)
|
| |
krtko
Od: krtko
|
Pridané:
3.10.2007 15:20
celkom slušný gameboy:)
|
| |
fifo
Od: fifo
|
Pridané:
3.10.2007 15:29
Divne, to fakt nema dotykovy display za tu cenu ? Alebo to len nikde neviem najst...
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
3.10.2007 17:35
bolo tam pisane ovladanie tym Perom
|
| |
vlado
Od: vlado
|
Pridané:
3.10.2007 15:57
picovina....
|
| |
einstein
Od: einstein
|
Pridané:
3.10.2007 16:12
zatial som za asus eee.kvoli cene
|
| |
marco
Od: marco
|
Pridané:
3.10.2007 17:42
skvor ako toto by som bral nejaky 11" notebook... tie su uplne zlate male, maju nieco cez kilo, core 2 U, 100 GB disk, giga ram dwd rw, proste plnohodnotny komp... a za rovnaku cenu... neni to sice tak male ale zase ani velke jak notebook
|
| |
morpheus-sk
Od: morpheus-sk
|
Pridané:
3.10.2007 19:04
vyzera to slusne ale hlistu si na tom nexcem ani predstavit...
|
| |
ucho1212
Od: ucho1212
|
Pridané:
3.10.2007 20:08
neviem ozaj na co to tak moze byt na veci co vie robit notebook moc slave na o co vie PDA moc velke keby to malo aspon dotykovu obrazovku ako COWON Q5 do je ine delo (sice iba 500 procak ale ma to dotyk obraz. 60Gb GPS a Wifi pustis bud ako win alebo ako mpr jku co mozes chcet viac (displey ma 5palcou cca)
|
| |
fipo
Od: fipo
|
Pridané:
28.11.2007 19:44
v europe sa bude predavat s 600MHz procesorom (nie je to nejaky obrovsky rozdiel ale 500 to nie je)
|
| |
m6r3k
Od: m6r3k
|
Pridané:
4.10.2007 14:01
ja si skor pockam na ASUS EEE
|
| |
StEvO
Od: StEvO
|
Pridané:
4.10.2007 16:09
Neviem, kto mal moznost testovat vistu+sp1 beta, no urobili velky pokrok v microsofte, som celkom spokojny, system reaguje ovela rychlejsie. Microsoft Windows Vista.SP1 32Bit.Build 6001.16549.DVD.READ.NFO-WinBeta
|