
neprihlásený
|
Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján |
|
|
Microsoft výrazne inovoval prehrávač Zune
DSL.sk, 3.10.2007
|
|
Spoločnosť Microsoft predstavila novú generáciu svojho prenosného hudobného a video prehrávača Zune.
Pôvodný model s 30 GB pevným diskom je nahradený novým s 80 GB pevným diskom, zároveň prišlo k zväčšeniu uhlopriečky displeja z 3" na 3.2".
Zmenil sa aj hlavný ovládací prvok z tlačidlového na touchpad. Presnú technickú špecifikáciu Microsoft nezverejnil, podľa dostupných fotografií by ale mal byť nový model výrazne menší ako pôvodný.
Okrem modelu s pevným diskom spoločnosť predstavila aj úplne nový model postavený na flash pamäti. Tento bude k dispozícii v dvoch prevedeniach, so 4 a 8 GB kapacitou. Disponuje 1.8" displejom a rovnakým ovládacím prvkom.
Rozlíšenie displeja by u oboch nových verzií malo byť 320 x 240. Flashový prehrávač bude k dispozícii v štyroch farebných prevedeniach, 80 GB model v čiernej.
Podobne ako pôvodný model, nový 80 GB aj flashové modely obsahujú FM rádio aj WiFi. Softvérovými novinkami sú možnosť bezdrôtovej synchronizácie s PC, zmena režimu zdieľania zakúpenej skladby s inými užívateľmi Zune a podpora priameho prehrávania nahratých TV programov.
U zdieľania skladieb zostáva obmedzenie na maximálne tri prehratia skladby zaslanej iným užívateľom, odstránený bol ale limit troch dní, do ktorých si u pôvodnej verzie bolo potrebné skladbu prehrať. V prípade Windows Vista Home Premium a Ultimate je podporovaná synchronizácia nahratých programov so Zune.
Flashový Zune, 80 GB a pôvodný 30 GB Zune
Pre starší model bude vydaný nový firmvér, ktorý by mal priniesť všetký softvérové zmeny aj do tohto modelu.
Flashové modely budú stáť 150 a 200 dolárov, 80 GB model 250 dolárov. V ponuke budú od novembra, spoločnosť bude naďalej ponúkať aj pôvodný model za 200 dolárov. Oficiálna dostupnosť mimo USA zatiaľ nebola ohlásená.
Pôvodný Zune sa napriek lepším technickým parametrom ako iPod v čase uvedenia predával málo, doteraz sa predalo za približne 10 mesiacov podľa odhadov 1.2 milióna kusov.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
3.10.2007 10:50
zeby napodobenina iPodu? zrejme sa dockame aj MSphone-u. :D
|
| |
Wild
Od: Wild
|
Pridané:
3.10.2007 23:25
asi nevies citat zune bol vyrobeny adodany na trh skor ako ipod. Este povedz ze microsoft aj win od alplu prebral...
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
4.10.2007 0:35
Budeš sa diviť, ale je to tak.
|
| |
Kelso
Od: Kelso
|
Pridané:
3.10.2007 11:02
NO som yvedavz co to bude ked to propaguje MS...
|
| |
skaon
Od: skaon
|
Pridané:
3.10.2007 11:09
nevie mi niekto vysvetlit ze aky 80 gb disk je v tych zariadeniach (ipod, zune), to je normal HDD ako je v PC alebo nejaky specialny, proste potrebujem to blizsie popisat, dik
|
| |
tom
Od: tom
|
Pridané:
3.10.2007 11:23
zvycajne 1.8" hdd od toshiby. funguju rovnako, len su take miniaturne.
|
| |
Wild
Od: Wild
|
Pridané:
3.10.2007 23:27
bud je to flashovy cize ako pamatova karta, len s vacsou kapacitou, alebo su to IBM microdrive popripade ine disky. Nieco ako HDD v PC, len malych rozmerov
|
| |
dex
Od: dex
|
Pridané:
4.10.2007 11:08
e-e, je to Toshiba alebo Hitachi, 1,8".
|
| |
RemuS
Od: RemuS
|
Pridané:
3.10.2007 14:24
Inovoval je dost nevyrazne slovo myslim. Skor ze vydal/ohlasil Zune 2 / nove Zune.
|
| |
ujo burizon
Od: ujo burizon
|
Pridané:
3.10.2007 15:07
..a Tesla neohlasila ziadnu nowinku?
|
| |
martin
Od: martin
|
Pridané:
3.10.2007 15:23
teslu ty nechaj na pokoji ty chudak...
|
| |
einstein
Od: einstein
|
Pridané:
3.10.2007 16:01
ano,nech odpociva v pokoji :-)
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
3.10.2007 19:44
Tesla este existuje a dari sa jej velmi dobre.
|
| |
:-D
Od: :-D
|
Pridané:
3.10.2007 20:08
uz to nie je skratka technicky slaba, ale technicky slabsia :D
|
| |
Peto_MiG
Od: Peto_MiG
|
Pridané:
4.10.2007 8:09
Vyrazne inovoval? Takze uz dokaze to co konkurencia?
|
Pridať komentár
|
|
|
|