| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
uSj army
Od: uSj army
|
Pridané:
2.10.2007 11:28
čo potom že to vydrží 30-rokov ale bude to stáť 30 mil. doláčov. No nekúp to :-)
|
| |
farkas
Od: farkas
|
Pridané:
2.10.2007 12:15
No a potom nepi!
|
| |
lol
Od: lol
|
Pridané:
2.10.2007 17:00
no super, ze to vydrzi 30rokov... mne by stacilo ak by moj nb vydraz viac ako 5hodin :D
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
3.10.2007 14:56
dokym to nebude mat vodotrisk je to smejd... btw: aj blok v atomovej el. sa da napojit na notebook... oni vlastne vymysleli kabel ktorym prpojit bohunice s NB
|
| |
inak
Od: inak
|
Pridané:
3.10.2007 15:45
bol som na tych linkách - tých škôl a veď na jednej je písané že vydrží 20 rokov a na druhej 10 rokov.. a tu, na dsl.sk píšu 30 rokov.. To čo? spočitali to,či jako? :D
|
| |
kubo
Od: kubo
|
Pridané:
4.10.2007 4:32
niečo nové o slanej vode by nebolo?
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
4.10.2007 16:26
Slaná voda môže byť označenie pre:
* rekreačnú osadu a chatu na hornej Orave, pozri Slaná voda (osada)
* slaný minerálny prameň na hornej Orave, pozri Slaná voda (prameň)
* vodu oceánov, morí a slaných jazier
|
| |
kubo
Od: kubo
|
Pridané:
5.10.2007 12:45
Slanú vodu pod Babou horou (osadu i prameň) poznám dlhé roky.
Otázka sa týkala témy -
Slaná voda perspektívnym palivom!!!
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
5.10.2007 15:14
nechapeš ? pod Babou horou budeme tankovat Slanu vodu!
|
| |
kubo
Od: kubo
|
Pridané:
5.10.2007 15:46
a perspektívne páliť?
|
| |
puco
Od: puco
|
Pridané:
2.10.2007 18:17
nebude, staci vysokonapatovy DC zdroj, metalicky prasok kovu s vysokou diaelektrickou konstantou a spojivo-najlepsie vosk z palmy karnauba E 903 (obycajne potravinarske aditivum, lestidlo), trochu rozumu a aspon minimalne elektrotechnicke zrucnosti.... brownova bateria - magnetogalvanicky clanok, po spravnom postupe a spravnom vybere materialu nekonecna baterka...NEKONECNA! (toto nie su rozpravky na dobru noc)
|
| |
someone
Od: someone
|
Pridané:
2.10.2007 19:27
a uz si to samozrejme videl aj v praxi ?
posli link na daky clanok o tom
|
| |
qaws
Od: qaws
|
Pridané:
2.10.2007 20:19
- nic nie je nekonecne
- maly prud
|
| |
piXus
Od: piXus
|
Pridané:
3.10.2007 22:04
ty si prave vyriesil energeticku krizu, vies o tom?
|
| |
cercill
Od: cercill
|
Pridané:
3.10.2007 23:25
ok kamo tak si vezmi motor z pracky a tu tvoju baterku nekonecno samohrajkovu a urob si auticko. a ked potom vydes sem na kramarsky kopec na nom tak potom sa ti prestanem vysmievat ze take veci su hovadiny. naco si predsa budeme kupovat baterky ked si ich mozeme vyrabat doma z dakej haluze co sluzi na lestenie (mozno aj bambusu). hah
kamo ti poviem si vyhral
|
| |
Dionyzos
Od: Dionyzos
|
Pridané:
6.10.2007 10:22
Hladal som nieake info o tom na nete a nikde som to nenasiel, mohol by si to nieako upresnit?
Btw: Uz vidim jak to kazdy skusa doma :D
|
| |
Potterfucker
Od: Potterfucker
|
Pridané:
6.10.2007 13:25
Našiel som doma starú batériu.
Vydržala 32 rokov!!!
|
| |
roman
Od: roman
|
Pridané:
2.10.2007 22:56
Co z toho, ze vydrzi 30 rokov bateria, ked notas mi po 2 rocnej zaruke hned odide :) Uz len technologicky je za 2 roky stary :) Co tak 30.
|
| |
zK.....
Od: zK.....
|
Pridané:
2.10.2007 11:29
no paradicka
|
| |
png
Od: png
|
Pridané:
2.10.2007 11:32
Tak Zdeno, teraz si prides na svoje!
|
| |
aaa
Od: aaa
|
Pridané:
2.10.2007 17:59
ty si ale kubo :D
|
| |
Mato
Od: Mato
|
Pridané:
2.10.2007 11:45
aspon uz vieme co bude stat namiesto dvojiciek
|
| |
Grafik
Od: Grafik
|
Pridané:
2.10.2007 13:09
Tiez som chcel napisat nieco v tom zmysle po precitani si nadpisu.
|
| |
gajdy
Od: gajdy
|
Pridané:
2.10.2007 12:06
hmmm 30 rokov v porovnani s mojimi 4,5 hodinami je dost velky rozdiel:D a taky rozidel bude asi aj v cene:DDD
|
| |
hah
Od: hah
|
Pridané:
2.10.2007 12:07
zevraj zdraviu nezavadne!
to tvrdili aj o mobiloch a momentalne je to prekazane ze sposobuju rakovinu!
to ze to nevysiela gama ziarenie neznamena ze to nevysiela ine zatial netestovane ziarenia.
PS: to ma vydrzat 30 rokov na tom nb za 100 dolarov, co ma spotrebu 5 ci kolko watov?
|
| |
sevo
Od: sevo
|
Pridané:
2.10.2007 12:37
neviem o studii, krora by dokazovala, ze mobili sposobuju rakovinu, ale neva... a co myslim tym netestovanym ziarenim??:)
|
| |
Jozo z Hornej Dolnej
Od: Jozo z Hornej Dolnej
|
Pridané:
2.10.2007 13:15
pretoze taka studia nie je ^_^ stale su len nedokazane a nicim nepodlozene teorie, takze so skodlivostou mobilov je to stale len bud alebo...
a to netestovane ziarenie by zaujimalo aj mna :D
|
| |
ňaňo
Od: ňaňo
|
Pridané:
2.10.2007 13:37
sak ked chces sa mozes dobrovolne zapojit do pokusu jak spalit svoj mozog (ak daky este mas).
ze nicim nepodlozene?
vydno ze len kecas a nehladas na nete. alebo si anglo-negramotny...
|
| |
ummmm
Od: ummmm
|
Pridané:
2.10.2007 20:35
Ty si zase negramotny vo svojom materinskom jazyku, lebo normalny clovek nenapise ze vydi... :D
|
| |
: P
Od: : P
|
Pridané:
3.10.2007 12:03
radsej sprosty ako mrtvy!
ale u niekoho by to bolo lepsie naopak.
|
| |
Jozo z Hornej Dolnej
Od: Jozo z Hornej Dolnej
|
Pridané:
3.10.2007 12:58
lol... no daj link na nejaku studiu ktora hovori ze su mobilne telefony stopercentne skodlive pre ludske zdravie a ktora je aj niecim podlozena...
|
| |
hah
Od: hah
|
Pridané:
2.10.2007 13:20
myslis ze len gama ziarenie je skodlive?
a pri rozpade jadra mas take siroke spektrum ziarenia ze ani polku z toho nepozname!
>mobili sak vygooglis tolko clankov tolkich renovovanych univerzit ze ani citat to nebudes mat kedy!
naprd:
http://www.goodhealthinfo.net/
/radiation/health_efx_western.htm
pre neanglicky komunikujucixh odporucam zacat:
http://www.mwm.cz/
ale ajtaj je vsetko origos po anglicky
|
| |
PCnity
Od: PCnity
|
Pridané:
3.10.2007 0:47
Renovovane univerzity? :)
Menili fasadu? :)
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
3.10.2007 9:40
S tou renováciou si sa trochu sekol!!!
Asi maľovali !!!
|
| |
Jozo z Hornej Dolnej
Od: Jozo z Hornej Dolnej
|
Pridané:
3.10.2007 14:56
stale to iste, ako vravim, su to len spekulacie...
ten tvoj squelly mwm.cz tiez pise "Ačkoli badatelé nepřinesli přímý důkaz, že signál z mobilních telefonů škodí, nové zjištění naznačuje, že by tomu tak mohlo být."
konkretne podstatne v tom je to "nepřinesli přímý důkaz"
zatial kazdy jeden clanok na tuto temu co som cital koncil vetou "je nutny dalsi vyskum" a stale je to len o tom ze jeden tvrdi ako to moze skodit a druhy ako to neskodi... nic podlozene...
|
| |
Mato
Od: Mato
|
Pridané:
2.10.2007 15:21
trulo, mobily funguju na podobnom ziareni ako mikrovlnka, cize sa ti pecie mozog ked to mas pri uchu, ved si zober ked dlhsie volas ako mas cervene ucho a ako ta boli hlava.
|
| |
siri
Od: siri
|
Pridané:
2.10.2007 15:31
No neviem, ja cervene ucho nemavam, ani ma nikdy z mobilu hlava nebolela. Vlastne mna hlave nebolela vobec a to telefonujem furt, robim v IT firme a studujem IT skolu. Nuz asi som mimozemstan...
|
| |
ujo horar
Od: ujo horar
|
Pridané:
2.10.2007 16:46
a ja som mal zase cervene ucho a bolela ma hlava ked som kedysi telefonoval cez pevnu linku...
|
| |
lol
Od: lol
|
Pridané:
2.10.2007 17:19
ppresne tak.... skuste si niecim hodinu tlacit na ucho a bude vas boliet hlava a aj cervene ucho bude...
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
2.10.2007 17:49
ta bolest hlavy nieje zo signalu ale z toho reproduktora kde je malinky magnet, uz ste niekedy zaspali zo sluchadlami na usiach? a cervene ucho... nemate si tlacit ten telefon tak na to ucho
|
| |
3hlav
Od: 3hlav
|
Pridané:
3.10.2007 11:43
tak teraz si tomu dal ze vraj malinky magnet sposobuje bolest hlavy, to by potom ludia po takom 15 minutovom skene v MR mali taku treskucu bolest hlavy, ze by odpadavali hned po vystupe z toho stroja
a btw magnetizmus ma liecive ucinky na organizmus je to preskumane za poslednych vyse 100 rokov asi najviac zo vsetkych prirodnych sil, staci si o tom nieco precitat alebo aj pozriet
|
| |
3hlav
Od: 3hlav
|
Pridané:
3.10.2007 11:49
Tak teraz si tomu dal, ze vraj malinky magnet sposobuje bolest hlavy, to by potom ludia po takom 15 minutovom skene v MR mali taku treskucu bolest hlavy, ze by odpadavali hned po vystupe z toho stroja.
A btw magnetizmus ma liecive ucinky na organizmus je to preskumane za poslednych vyse 100 rokov asi najviac zo vsetkych prirodnych sil, staci si o tom nieco precitat alebo aj pozriet.
|
| |
mayko
Od: mayko
|
Pridané:
3.10.2007 18:15
vy ste tomu dali :) sa tu musim smiat ako prešlo z članku o baterke ku komlet lekarskemu vyšetreniu :D
|
| |
majiel notebboku
Od: majiel notebboku
|
Pridané:
2.10.2007 12:19
Pre beznu prax by stacila vydrz 30 dni x 8 hodin denne. Ak by som si musel notebook nabijat raz mesacne, kludne by tie baterky mohli stat aj polovicu ceny notebooku
|
| |
fifo
Od: fifo
|
Pridané:
2.10.2007 12:28
hej, keby boli nabijatelne. Ale jednorazove dat 15000 (polovcu ceny) kazdy mesiac za baterku to by asi neslo..
|
| |
jkl
Od: jkl
|
Pridané:
2.10.2007 12:29
To aj dnesne baterky stoja 1/2 ceny NB - u tych lacnejsich :)
|
| |
FMG.sk
Od: FMG.sk
|
Pridané:
2.10.2007 13:38
jj 1/2... :D preco nepredavaju notebook bez baterky za 1/2 ceny...?
|
| |
Nbook
Od: Nbook
|
Pridané:
2.10.2007 12:49
este zabudli za ta technologia tu bude az za tych 30 rokov a kto vie co tu bude ked sa do nas pusti globalne oteplovanie, myslim ze potom uz nebude treba ani tie notebooky....
|
| |
lol
Od: lol
|
Pridané:
2.10.2007 16:45
a to myslis ze teraz zacali testovat tu baterku ci ozaj vydrzi 30 rokov?
|
| |
Jaj
Od: Jaj
|
Pridané:
2.10.2007 19:31
Výdrž zdroja je vypočítany. Nezáleží ani na spotrebe (treba len dodržať max. spotrbu).
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
2.10.2007 14:12
som zvedavy na velkost tej baterie...
|
| |
M3
Od: M3
|
Pridané:
2.10.2007 14:24
Doteraz sa uvedená technológia používala iba v ruských ponorkách a látka v nich nebola rádioaktívna, teda pokiaľ sa nechytala do ruky...
|
| |
zlodej:)
Od: zlodej:)
|
Pridané:
2.10.2007 14:44
www.zlodejina.cz/kradez.php?id=8604
|
| |
Mato
Od: Mato
|
Pridané:
2.10.2007 15:22
boze ty si xuj :)
|
| |
M3
Od: M3
|
Pridané:
2.10.2007 15:31
<->us
|
| |
Jibu
Od: Jibu
|
Pridané:
2.10.2007 15:42
Z nadpisu som si myslel že k NB bude prislúchať mini jadrová elektráreň :P
|
| |
hijack
Od: hijack
|
Pridané:
2.10.2007 16:08
No podla vydže(30rokov) dá sa povedať!:-)) Aj v atómovkách sa mení jadrové palivo každých 30 rokov! Hm! Notebook vydrží 30 rokov?:)))
|
| |
Gyrxiur
Od: Gyrxiur
|
Pridané:
2.10.2007 17:52
Kde si sobral, ze sa meni raz za 30 rokov? Ja mam 17 a uz som pocul o dvoch meneniach paliva v mochovciach...
|
| |
3losh
Od: 3losh
|
Pridané:
2.10.2007 19:29
blok 1 a blok 2
|
| |
mochovce
Od: mochovce
|
Pridané:
3.10.2007 11:52
Palivo sa meni v cykloch - nove sa do do vonkajsej tretiny reaktora, to co bolo tam sa posunie do prostrednej tretiny a ta sa do uplne dostredu - to co bolo v strede sa vyvezie. To sa opakuje priblizne kazdy rok, takze jedno a top same palivo vydrzi v reaktore cca 3 roky - okraj, stredna cast, uplne v strede. To len na okraj ...
|
| |
jan
Od: jan
|
Pridané:
2.10.2007 18:27
:-D som sa pobavil :-D , to by potom nebolo ekologickejsieho paliva na svete. tie tyce by museli byt riadne dlhe aby to tolko vydrzalo a ten reaktor riadne hlboky.
|
| |
BOZZ
Od: BOZZ
|
Pridané:
2.10.2007 16:49
zabudli napisat ze to vydrzi ked notebook bude vypnuty :D
|
| |
Matko
Od: Matko
|
Pridané:
2.10.2007 17:34
Myslim ze 30 rokov bude pouzitelnych iba ak vyrobcovia notebookov budu vyuzivat rovnake baterie. Notebook sa meni prilizne za 3 roky maximum 5 tak naco bateria na 30 rokov.
|
| |
hmmm
Od: hmmm
|
Pridané:
2.10.2007 20:39
Tak ty mas teda riadne hlboko do vrecka ked si len tak menis notebooky...ja mam doma este starodavny 10 rocny stroj a ked som v nudzi, postaci aj ten...nadherne na tom ide linux, ale baterka vydrzi ledva 5 minut :D
|
| |
Speedy
Od: Speedy
|
Pridané:
2.10.2007 17:45
ha 30rokov :D mne moja vydrzi hodinu a pol a zijem :D xps rulezzzzzz
|
| |
KOKOCINA JAK SVET
Od: KOKOCINA JAK SVET
|
Pridané:
2.10.2007 18:16
A je to!
|
| |
truhlik
Od: truhlik
|
Pridané:
2.10.2007 20:16
dsl je uplne super portal. Nikde sa tak nezasmejem pri citani diskusie. Ked uz ine nie, diskusia je vzdy bombova. Na inych portaloch je o to nudza. Este tak itnews, ale tam nechodi tolko soplakov s fajn zmyslom pre humor :-D, nech zije dsl (portal)
|
| |
Peťo
Od: Peťo
|
Pridané:
3.10.2007 9:49
Súhlasím - tieto diskusie sa takmer vždy zvrtnú do vcelku zaujímavých rovín, ktoré s ešte k tomu málo kedy držia pôvodnej témy.
A čo všetko sa človek nedozvie !!! :-)
|
| |
morpheus-sk
Od: morpheus-sk
|
Pridané:
3.10.2007 19:55
no ved to je nas slovensky "najrenovovanejsi" portal kde sa stretavaju vsetci IT odbornici sveta... :D no ale fakt treba uznat ze tieto diskusie nemaju chybu :D
|
| |
Frees
Od: Frees
|
Pridané:
3.10.2007 20:18
napodobne, tieto diskusie prosto nemaju chybu, clovek sa na nich zasmeje aj ked sa nechce a diskusie na inych weboch nesahaju tejto ani po kolena(keby teda nejake mala :D)
|
| |
qaws
Od: qaws
|
Pridané:
2.10.2007 20:23
Nemysleli to nahodou tak, ze po 1 nabiti si baterka priblizne uchova kapacitu 30 rokov?
|
| |
xyz
Od: xyz
|
Pridané:
2.10.2007 20:50
prichadza nova era. baterka na 30 rokov je len zaciatok. bud sa stane ako vo filme Den potom,alebo sa vsetko bude opravovat,vylepsevat atd same!!! ved kam dospelo ludstvo za 2000 rokov,kde budeme o dalsich? bud v Pcku,alebo dalekoooo. p.s za 30 rokov sa notebooky pouzivat nebudu,pc bude v hlave xi xi
|
| |
halabala
Od: halabala
|
Pridané:
2.10.2007 22:37
Je dost mozne ze ta baterka vydrzi 30 rokov a nabijat ju budu 4 krat do dna :-D
Iny prototyp som videl na cebite. Bateria ktora cerpa energiu z alkoholu (nebudem rozoberat ako) Takze onedlho pojdeme do baru vecer namiesto s kamosmi s notasom Objedname 2 poldeci a hotovo. Jedem mne jeden laptopu :-D
|
| |
Jozo z Hornej Dolnej
Od: Jozo z Hornej Dolnej
|
Pridané:
3.10.2007 15:04
a co tak z vody??? videl som uz nabijacku na mobil na vodu ^_^ ak sa dobre pamatam tak cca na deco vody dokazala nabit mobil
|
| |
morpheus-sk
Od: morpheus-sk
|
Pridané:
3.10.2007 19:56
neskoda toho alkacu???? moj by bol asi stale vybity :-D
|
| |
aaa
Od: aaa
|
Pridané:
6.10.2007 13:56
uz sa nebudu predavat alkalicke baterky v obchodoch ale alkoholicke :D
|
| |
StEvO
Od: StEvO
|
Pridané:
2.10.2007 23:05
Ta bateria prisla z roku 2037, vtedy bola prave dobita.
|
| |
StEvO
Od: StEvO
|
Pridané:
2.10.2007 23:10
Poslednými zverejnenými informáciami o pokroku zverejnené v roku 2005:-)) Tento clanok musel putovat s inej casovej sustavy.
|
| |
steve
Od: steve
|
Pridané:
3.10.2007 1:56
kua me vydrzi baterka 2 minuty :-/
|
| |
win sk
Od: win sk
|
Pridané:
3.10.2007 8:29
kedy bude uvedená do predaja? v roku 2059?
|
| |
woww
Od: woww
|
Pridané:
3.10.2007 10:01
tak ak vedia do notaku taku baterku vyrobit, tak sa tesim na auta na taky pohon, nulove emisie, paradicka, parkovat mozem aj v obyvacke, hehe. A fakt, s baterkami musia nieco vymysliet, tesim sa, len v notebooku by mohli predsa len potom rozmyslat hlavne o univerzalnosti, aby som po dvoch rokoch novy notebook menil bez baterku, lebo tu mam po starom otcovi a este fachci :D
|
| |
steve
Od: steve
|
Pridané:
3.10.2007 13:12
http://www.teslamotors.com/
http://en.wikipedia.org/wiki/Venturi_F%C3%A9tish
|
| |
blabla
Od: blabla
|
Pridané:
3.10.2007 18:48
Auto asi neodobera 30w ako notebook :D
|
| |
palucko
Od: palucko
|
Pridané:
3.10.2007 13:46
hmmm 30 rokov ,.., kery madar by mal notebook 30 rokov ? :-D asik ziadny
|
| |
M3
Od: M3
|
Pridané:
3.10.2007 23:37
Ty máš čo osobne proti Maďarom?
Určite máš na stole portréty všetkých významných politikov 21 storočia.........
|
| |
pronto
Od: pronto
|
Pridané:
3.10.2007 14:58
juj palučko či si ale trulko , normalne ked sa ti rozsype kupiš si novy a baterku daš mne
|
| |
dts
Od: dts
|
Pridané:
6.10.2007 11:18
kecy ako zvycajne.. uz to bolo tolko krat, ze energeticky zdroj s dlhou vydrzou.. a HOVNO.. bud si stale vymyslaju, alebo to opat pochova energeticka lobby.. prachy su prachy a ty co riadia energeticky priemysel nemaju o taketo zdroje zaujem. ved by im klesli prijmi
|
| |
sdl.ks
Od: sdl.ks
|
Pridané:
6.10.2007 14:01
to je jedno
|