neprihlásený Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján
MojoPac, PC na USB kľúči, dostupný zdarma

DSL.sk, 2.10.2007


Zaujímavý softvér MojoPac, ktorý ponúka možnosť prenášať na USB flash disku virtuálny počítač s Windows XP použiteľný v ľubovoľnom PC s Windows XP, bol aktuálne ohlásený aj v zdarma dostupnej verzii MojoPac Freedom.

Oproti MojoPac Deluxe, ktorý stojí 50 dolárov, nezahŕňa technickú podporu. Freedom verzia navyše umožňuje zbierať autorom softvéru anonymné štatistiky z používania softvéru. Vo verzii Deluxe je garantované, že užívateľovi nebude zobrazovaná reklama, vo verzii Freedom sa zrejme plánuje jej zobrazovanie do budúcnosti.

Detailný test softvéru MojoPac krátko po jeho uvedení sme priniesli v tomto článku.

Výhodou MojoPac a technologickou inováciou oproti iným podobným riešeniam je využitie súborov z inštalácie Windows XP na počítači, kde sa virtuálny počítač spúšťa.

Na USB kľúči sa tak nachádzajú zväčša len užívateľove dáta a aplikácie, hoci jeho virtuálne PC je plnohodnotným Windows XP PC.

MojoPac Freedom je možné sťahovať tu.



Najnovšie články:

Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI


Diskusia:
                               
 

hmm, zaujimave, kedy je planovana podpora visty?
Odpovedať Známka: 0.3 Hodnotiť:
 

podla toho co som tam videl,vista je uz podporovana v najnovsej verzii.mne na mojo vadia dve veci.zaprve,je potrebne mat prava administratora na hostujucom pc,preto vo vacsine internetovych kaviarni nepojde.za druhe,nepojde pod starsimi windowsami,len xp a vista.nebyt tychto obmedzeni je to super vec.isto najde svojich fanusikov,ale pre ozajstnu mobilitu je lepsie navstivit tuto stranku:
www.portableapps.com
softy su zadarmo,kto hlada najde aj portable skype,portable operu,nehovoriac o portable thunderbird alebo portable open office.funguje to pod vsetkymi windowsami a netreba prava administratora.
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

to by zaujimalo aj mňa, nakoľko je toto riešenie nepoužiteľné všade, kde je vista a to je dnes, bohužiaľ, už hocikde...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

super vec, len keby som sa neojekabatil pri kupe USB kluca... mam mat zapis 4MB/s a nejako mam zapis asi tak 20kB (podla kopirovania suborov). takze nezavisi len od HW, ale aj od priepustnosti USB kluca. ide mi to uplne mizerne a to kvoli pomalemu klucu. hmm asi pojdem reklamovat...
ale aplikacia funguje bez problemov, intuitivne :)
Odpovedať Známka: -1.2 Hodnotiť:

Pridať komentár