
neprihlásený
|
Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján |
|
|
P2P TV Joost už nevyžaduje pozvánky
DSL.sk, 1.10.2007
|
|
Ako naznačovali dnešné zmeny na webovej stránke služby Joost po vydaní verzie 1.0 beta na konci minulého týždňa, služba bola nakoniec dnes sprístupnená všetkým záujemcom bez potreby pozvánky.
Joost to oficiálne oznámila poobede nášho času.
V poobedňajších hodinách voľná registrácia účtov ešte často nefungovala, v niektorých prípadoch pravdepodobne pre práve aplikované zmeny sa aplikácia po nainštalovaní vôbec nedokázala spojiť so servermi služby a skončila chybou.
Novej verzii Joost sme sa detailne venovali v dnešnom článku.
Pri viachodinovom teste Joost dosahovala priemernú rýchlosť sťahovania dát cca presne 500 Kbps, dáta sa odosielali rýchlosťou 110 Kbps. To predstavuje stiahnutie 225 MB dát za hodinu a odoslanie 49.5 MB dát za hodinu.
Kvalita je u najpopulárnejšieho obsahu často dostatočná, problémy sú najmä u menej populárneho obsahu respektíve scénach s prudkými zmenami. Masovejšie používanie služby by tak mohlo pre P2P sieť využívanú k distribúcii zvýšiť kvalitu.
V dnešnom článku sme zároveň detailne analyzovali dátovú prevádzku a priniesli aj tip, ako zvýšiť dostupnosť svojho Joost klienta na sieti a potenciálne zvýšiť kvalitu videa.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
darien_fawk
Od: darien_fawk
|
Pridané:
1.10.2007 21:09
dát cca presne 500 Kbps,
To sa mi nezda to cca presne. Tak bud cca alebo presne, no nie?
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
1.10.2007 23:35
cca presne znamena, ze je to na chlp priblizny udaj ;o) ..
|
| |
JJJ
Od: JJJ
|
Pridané:
1.10.2007 22:26
myslim ze neviem
|
| |
Lubo
Od: Lubo
|
Pridané:
1.10.2007 22:39
Prosim, dajte mi vediet, ci je uz odstraneny ten problem s firewallmi a ochranou, čo pri predchadzajucom release spôsobovalo problém - pre softwareovy konflikt Joost jednoducho nenabehol.
|
| |
ehm
Od: ehm
|
Pridané:
2.10.2007 8:57
no ked spravne nastavis, tak to ide aj s firewallom .. hmm a to mam naint. dva naraz ...
|
| |
neroking
Od: neroking
|
Pridané:
2.10.2007 8:34
Trochu OT: Vysiel novy Nero 8.1.1.0, tak dufam, ze dnes sa tu dockame clanku. ;-)
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
2.10.2007 20:05
Lol, trafil si sa :-D
|
| |
ruby
Od: ruby
|
Pridané:
2.10.2007 20:17
Nejak sa tam neda registrovat, snad to opravia
|
Pridať komentár
|
|
|
|