
neprihlásený
|
Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján |
|
|
D-Link pripravuje domáci úsporný 5 W gigabitový switch
DSL.sk, 1.10.2007
|
|
Spoločnosť D-Link oznámila nové produkty šetrné k životnému prostrediu v doteraz netypickej produktovej oblasti pre takúto optimalizáciu, medzi domácimi ethernetovými switchami.
D-Link, populárny výrobca domácich routerov, switchov a modemov, plánuje tento rok uviesť špeciálny modelový rad domácich zariadení "green ethernet", ktoré majú minimalizovať spotrebu.
Používať k tomu budú dve nové podľa D-Link doteraz nepoužívané technológie.
Prvou z nich je detekovanie pripojenia zariadení do switcha a prechod do úsporného stand-by stavu, ak nie je pripojené žiadne zariadenie.
Druhou zaujímavejšou technikou je automatická detekcia približnej dĺžky kábla a prispôsobenie výkonu odhadnutej dĺžke. Domáce switche zvyčajne používajú výkon potrebný pre 100 m káble, väčšina domácich káblov má ale len 5 až 10 m. Zníženie použitého výkonu s ohľadom na dĺžku kábla tak môže rovnako výrazne ušetriť spotrebu.
Celkovo by priemerná spotreba domácich gigabitových switchov D-Link mala klesnúť o 44%.
Jedným zo zariadení, ktoré majú byť dostupné v edícii "green ethernet", je päťportový gigabitový DGS-1005D. Ten má v súčasnosti udávanú spotrebu 9 W, ktorá by tak mala poklesnúť len na 5 W.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
hajo
Od: hajo
|
Pridané:
1.10.2007 10:53
pekne
|
| |
CIJOML
Od: CIJOML
|
Pridané:
1.10.2007 11:14
jen tak dal, preci nebudeme miliardarum z CEZu platit na jejich tantiemy vic nez musime ;)
|
| |
haf
Od: haf
|
Pridané:
1.10.2007 12:16
My skor ENELu ;)
|
| |
buFF
Od: buFF
|
Pridané:
1.10.2007 11:31
VSETCI TO MUSITE KUPIT. POVINNE!!!!
|
| |
Xwing
Od: Xwing
|
Pridané:
1.10.2007 14:05
čo to je 4 ušetrené watty (aj to asi len v ideálnom prípade), radšej si namiesto stolného kompu kúpte notebook, 200-300W (aj viac) PC vs. 60-80W notebook :)
aj keď na druhú stranu ak to bude len o pár korún drahšie ako štandardný tak sa to aj tak oplatí
|
| |
Kontrolko
Od: Kontrolko
|
Pridané:
1.10.2007 21:12
Kup mi notebook na ktorom pojdu najnovie hry a spracovanie grafiky ... ... lebo ja 100 000 navyse nemam ....
|
Pridať komentár
|
|
|
|