| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
www
Od: www
|
Pridané:
28.9.2007 9:21
Uz vidim opat tie naivne disputaty co je lepsie Linux ci Win. Kazdemu co najlepsie vyhovuje. Mne osobne sa XP velmi paci. Stabilne, dobre, najviac rozsirene - len drahe...
|
| |
aaa
Od: aaa
|
Pridané:
28.9.2007 9:35
jasne ze FreeBSD :D
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
28.9.2007 9:37
FreeBSE?
|
| |
forcer
Od: forcer
|
Pridané:
28.9.2007 9:41
FreeLSD
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
28.9.2007 15:29
FreeTHC
|
| |
Bohh
Od: Bohh
|
Pridané:
28.9.2007 16:25
FreeBOH
|
| |
Willi
Od: Willi
|
Pridané:
28.9.2007 20:11
free willi?
|
| |
sry
Od: sry
|
Pridané:
28.9.2007 22:36
ale williho ešte stale nepustili :-( :-D
|
| |
Bohh
Od: Bohh
|
Pridané:
29.9.2007 18:18
už som ho pustil (oxo)
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
28.9.2007 9:42
tak naco zacinas?
|
| |
jujky
Od: jujky
|
Pridané:
28.9.2007 11:15
WinXP je shit ale mensi neze Vista
Linux je fasa
Na WinXP mam software ktory potrebujem (Photoshop, corel atd.)
Na linuxe mam kopu softu ktory ked zapnem netusim co s nim.
berem winXP
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
28.9.2007 12:02
WinXP je shit ale mensi nez Vista
Linux je fasa
Na WinXP mam software ktory potrebujem (Photoshop, corel atd.)
Na linuxe mam kopu softu ktory ked zapnem(Photoshop, samozrejme ide), tak funguje
berem linux
|
| |
Riki
Od: Riki
|
Pridané:
1.10.2007 7:26
Naco si si ten soft do toho linuxu nainstaloval ked ti tam vadi? Ono sa daju tie soft vyberat pri instalacii Linuxu ktore chces a ktore nie. :D
|
| |
www2
Od: www2
|
Pridané:
28.9.2007 9:38
no myslim ze ten termin este zopar krat posunu.
|
| |
dodo
Od: dodo
|
Pridané:
28.9.2007 10:11
aj ja sa pridavam k nazoru ze to este posunu a nielen raz no naco zastavovat banu ked ma este kopa vzacnych surovin :D
|
| |
dano
Od: dano
|
Pridané:
28.9.2007 10:16
Vista skončí asi ako pred rokmi windows milenium (Me) ..:)))
|
| |
Mato
Od: Mato
|
Pridané:
28.9.2007 10:49
No ME bolo len velmi lacnou nadstavbou na 98cku, nieco ako norton commander na DOS.
Pri tom kolko penazi natlacili do vyvoja Visty to nenechaju plavat, ale marketingom nas prinutia to pouzivat. Dojde na moje slova.
|
| |
---
Od: ---
|
Pridané:
28.9.2007 12:31
ako ta moze niekto prinutit pouzivat nieco o com si presvedceny ze je to humus? Alebo lahko podliehas klamlivej reklame a nespoliehas sa na vlastny rozum?
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
28.9.2007 12:47
presvedceny mozes byt, ale aj tak si myslim, ze si ho vzivote na kompe nemal a ak ano tak 5 minut a povedal si, ze je to humus len preto, lebo sa bojis skusit nieco nove.
nie myslim, ja to priam viem :P
|
| |
Mato
Od: Mato
|
Pridané:
29.9.2007 22:17
trulo, staci ked odstavia support Xpckam a mozes ist handry fajcit.
|
| |
www
Od: www
|
Pridané:
28.9.2007 10:31
Dost mozne a i vysoko pravdepodobne!
|
| |
dano
Od: dano
|
Pridané:
28.9.2007 11:58
V tomto pripade nie je podstatne ci uz islo o nadstavbu alebo nie, dolezite je, ze to bolo predavane ako OS nie ako nadstavba. Ale o tom potom....
Ako to vypada skoro po roku uvolnenia Visty a predlzenia distribucie WXP, myslim, ze proste uzivatelia VISTU "preskocia" a prejdu na novy system, ktory vyjde predpokladam v roku 2009. Vista dokopy nic nove neponuka, len je zbytocne nafuknuta ---- vytvorena pre vyrobcov a prdajcov hardware. A este tie restrikcne opatrenia ohladne DRM a podobne...:(((
A je len otazkou casu, kedy si mozte direct 10 nainstalovat korektne aj na XP....
|
| |
uhh
Od: uhh
|
Pridané:
28.9.2007 21:25
Ze ako to vypada...ty si daj facku hovado
|
| |
Accuphose
Od: Accuphose
|
Pridané:
28.9.2007 11:05
Tohle je typicky problém lichého systému. Vista se neprosadí a měl by se prosadit ten systém potom. Ten potom se zase neprosadí a ten další zase jo. :-P
|
| |
---
Od: ---
|
Pridané:
28.9.2007 12:32
otazka je co bude po viste? nejaky open source winshit? Zrejme to k tomu smeruje.
|
| |
patic
Od: patic
|
Pridané:
28.9.2007 12:42
WINDOWS SEVEN (7) ALEBO TAKZ WINDOWS VIENNA, neviem čo to ma byť ale prvé screen čo som videl, normalne som neveril čo to je zač. Dosť jednoducho to vyzeralo, i ked to bola len ALFA version, ale aj tak. Podobalo sa to dost na MAC OS, ale nebolo to presne ako MAC. Nebol to ten klasicky štart a panel z ponukou ale ikonky na oblom banneri z virtuálnym posuvom do strán. Microsoftik sa asi chystá spraviť niečo revolučné, niečo nové a iné aby sa chytil este v poslednej chvili, lebo linux na windowsi už dycha ako tornado, ak sa nič nezačne hybať čoskoro prevalcuju windowsiki a bill už nebude vedeť koho ma zaplatiť, alebo mu pride do hlavy ze to nieje len o grafike pre posranych userov ktory vedia ledva pustiť net a na všetko naletia, maly by tam troška popracovať aj na zdrojaku.
|
| |
patic
Od: patic
|
Pridané:
28.9.2007 12:48
Zlá organizácia v Microsofte, preto su tie windowsi potom zo začiatku také neohrabané. Cital som ako vyvíjali Vistu a nečudujem sa ze s toho vznikol taky kus šrotu. 3roky sa nevedeli vo vyvojarni dohodnuť ako to vlastne spracujú a nakoniec to vyšlo tak ako to vyšlo. Myslím ze sa Vista postupne zlepšuje, nieje to stale uzasne ale je to lepšie ako zo začiatku. Osobne som na notebooku HP RAM 1Gb HDD 120gb skúšal Vistu Home Premium. A vysledok? Slapalo to uplne bez problemov a v normalnom tempe, akurát to malo vysoke naroky na batériu, a pracu pc, ale ináč slapalo všetko v najlepšiom poriadku. Pri zalohe pc boli menšie problemy, a neskutočne ma zozierala tabulka či chcem dani proces spustiť aj napriek tomu ze som to deaktivoval. Vista ma svoje velke chyby ale lepšia sa.
|
| |
:-D
Od: :-D
|
Pridané:
28.9.2007 11:19
WindowsIksPé
|
| |
bill
Od: bill
|
Pridané:
28.9.2007 12:50
Len tu zas chyba niekto kto okomentuje všetku tuto gramatiku
|
| |
b1aho
Od: b1aho
|
Pridané:
28.9.2007 13:24
pre moj komp je XP ako stavane, na Vistu nemam moc hardware a ked ju budem chciet tak si najskor kupim lepsi komp... ale kvoli Viste ho samozrejme kupovat nebudem...
|
| |
Miroslav Bakoš
Od: Miroslav Bakoš
|
Pridané:
28.9.2007 13:27
XP bude mŕtve až microsoft skončí s podporou a updatami. Tým môžu prinútiť firmy prejsť na vistu. z vlastnej skúsenosti ale viem, že dosť softu nejde ani vo winXP (iba na w2000) nieto ešte pod Vistou...
|
| |
Baroslav Mikoš
Od: Baroslav Mikoš
|
Pridané:
28.9.2007 15:31
ako napr.?
|
| |
Barikoslav Komaš
Od: Barikoslav Komaš
|
Pridané:
30.9.2007 20:39
Fero ,Joži , Ďuri , Janči , Jari
|
| |
Xmen
Od: Xmen
|
Pridané:
28.9.2007 14:27
Ja beriem Kubuntu http://www.youtube.com/watch?v=_ImW0-MgR8I
XP je najpouzivanejsie http://www.w3counter.com/globalstats.php
Vista je shit.
|
| |
xmen
Od: xmen
|
Pridané:
28.9.2007 14:37
P.s. XP ma dlhsiu podporu ako Vista
XP http://support.microsoft.com/lifecycle/?p1=3223
Vista Utimate http://support.microsoft.com/lifecycle/?p1=11734
Vista Premium http://support.microsoft.com/lifecycle/?p1=11712
|
| |
eaklcmsdadjgdhsdfgh
Od: eaklcmsdadjgdhsdfgh
|
Pridané:
28.9.2007 17:26
podpora sa meni, fakt
|
| |
Mac
Od: Mac
|
Pridané:
28.9.2007 16:28
Uplne najlepsi je samozrejme MacOSX
|
| |
PacMac
Od: PacMac
|
Pridané:
29.9.2007 0:19
Preto ho mame vsetci!
(Na Slovensku 0.9%.)
|
| |
Max
Od: Max
|
Pridané:
28.9.2007 19:29
WinXP je lepší ako Vista (rozhodne stabilnejší a už aj čiastočne pozaplátaný). Vista bola dosť uponáhlaná. Aj keď tvrdia že je bezpečnejšia má kopu dier a radšej zostanem pri XP a počkám si na ďalší Win (alebo minimálne na SP1 pre Vistu). Microsoft má tendenciu striedať dobrý Win so shitom.
Vista sa snaží byť iná a to aj za cenu, že to poserú (čo sa podľa stalo). Tvári sa pekne ale je to kopa somarín a ak človek ju chce normálne bez problémov používať musí sa v tom hrabať a to si radšej zoberem Linux. Ja ako obyčajný užívateľ potrebujem funkčný a bezpečný OS a na tie "vychytávky" čo má Vista im zvysoka kašlem.
Väčšina ľudí čo poznám a sa stretlo s Vistou nadáva, že je úplne iná a že sa v nej nevyznajú.
Čo sa týka tých bezpečnostných opatrení čo má tak sú to len absolútne otravné veci.
Vista má kopu distribúcii kdo sa v nich má vyznať? Pri XP boli dve a človek mal jasno Home alebo Professional.
ZHRNUTIE:
Vistu by som si nenainštaloval ani keby bola zadarmo!!!
|
| |
BigLama
Od: BigLama
|
Pridané:
29.9.2007 13:37
>>Vistu by som si nenainštaloval ani keby bola zadarmo!!!
Ja aj hej, pre tu srandu :D
|
| |
Max
Od: Max
|
Pridané:
29.9.2007 17:49
Ani pre tú srandu. Veď má vraj problém aj s XP.
|
| |
sranda
Od: sranda
|
Pridané:
29.9.2007 18:20
>>>Už som tu. Volal ma niekto???<<<
|
| |
ByTrit
Od: ByTrit
|
Pridané:
28.9.2007 22:20
"Vista má kopu distribúcii kdo sa v nich má vyznať?" no ako keby linux nemal :D (pst sam pouzivam ubuntu) ...ale ano je to pravda kopa verzii toho isteho winshitu...
|
| |
pali
Od: pali
|
Pridané:
29.9.2007 13:20
jednoducho, das si vyhladat "vista" napriklad na btjunkie a zoradis si podla velkosti. ten najvacsi bude najlepsi :D
|
| |
Max
Od: Max
|
Pridané:
29.9.2007 17:51
Všetko sú to tie isté shity. Pri Linuxe je aspoň viditeľný rozdiel medzi GNOME a KDE. A distribúcie ako SUSE Kubuntu... súdosť rozdielne.
U Visty viem len o tom, že tá najlacnejšia nemá tie grafické "hračky".
|
| |
JehoVista
Od: JehoVista
|
Pridané:
28.9.2007 22:24
aj ked vetcina znas nadava na hlistu ze aka je narocna na HW, nakoniec to bude tak ako s XPckom ked prislo s minimal narokom(cpu-700Mhz,ram-128mb..a viac) ..ked este vsetci slapali prevazne na W98ke a maly hw cca:cpu-200Mhz,ram-32mb..co na tu dobu bolo cenovo dostupne a stacilo to...tak ako vtedy,tak aj "dnes" je podobna situacia z hlistou..za par rokou tu mozno budeme branit JEHO-VISTU;) pred nejakou "sedmickou".
|
| |
Max
Od: Max
|
Pridané:
29.9.2007 17:53
To mohli hovoriť aj o Win95. Vista nieje od základu dobrá. To je ako zo všetkým. Vymysleli niečo nové ale ešte to nezvláli a ďalšia verzia(Win) už bude lepší a preto si radšej počkám na ďalší Win.
|
| |
Kiwi
Od: Kiwi
|
Pridané:
29.9.2007 0:31
No minimalne niektore portaly nutia cloveka
pouzivat IE, ine skratka pouzivat nesmie :)
http://www.linuxos.sk/forum/10166/index.html
|
| |
pali
Od: pali
|
Pridané:
29.9.2007 13:20
alebo joj.sk po novom
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
29.9.2007 14:44
Jj ta nova stranka je hnus, mali aspon ponechat staru, kym tu novu alfa verziu zabehnu, lebo takto pridu o uzivatelov. Predtym som sledoval spravy na JOJ denne, teraz uz tam nechodim vobec, kedze sa tam uz spravy pozerat nedaju. :/
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
29.9.2007 14:42
Niektore komentare su celkom vtipne: "Používam
prehliadač Mozilla Firefox, čo je celosvetovo najpouzívanejší prehliadač a nemám možnosť využívať túto službu ?" Mali by si uvedomit, ze vetsina ma vzdy narok na vsetko a mensiny sa musia prisposobit, pretoze tak to v dnesnom svete funguje a ked sa im nepaci, mozu sa ist vyplakat k mame alebo sa mozu chytit iniciativy a urobit vlastnu verziu stranky cez flash alebo javu. :)
|
| |
rspeed
Od: rspeed
|
Pridané:
29.9.2007 12:34
...tak k posunutiu len jedna pikoska,vcera som videl bezat na jednom pocitaci Win 95...som sa nevedel prestat smiat...
a to na ten "pocitac"chceli dat net...a to uz som vobec neustal a klakol som...
|
| |
Max
Od: Max
|
Pridané:
29.9.2007 17:57
No pekne. Ale neveril by si kolko magorov má ešte na PC Win95 pretože nemajú licenciu na iný Win / boja sa dať Linux / nechcú platiť za nový a nechcú ilegálny Win.
Ja som WinXP dostal s notebookom a mne úplne stačí aj keď uvažujem, že pomaly začnem prechádzať na Linux.
|
| |
MaxSpeed
Od: MaxSpeed
|
Pridané:
29.9.2007 18:24
MSDOS ruleeeeeeeeeeeeeeeeeeeez!
|
| |
asd
Od: asd
|
Pridané:
29.9.2007 20:38
Dajte chlast pre Bendera: http://www.homervsbender.com/?ida=2217
|
| |
misho
Od: misho
|
Pridané:
29.9.2007 22:58
no napriklad papier. unas v praci sa denne spotrebuje asi 20 a viac balikov kancelarskeho papiera a to nam ho vozia na paletach. sila co.
|
| |
Bozzz
Od: Bozzz
|
Pridané:
30.9.2007 20:41
U nas na poli bola tento rok velmi dobra uroda jednojadrovych procesorov.
|
| |
Soul
Od: Soul
|
Pridané:
1.10.2007 14:18
Hmm... pozeram ze vsetci nadavaju na Vistu... podelim sa so svojimi skusenostami... Windows Vista Home Premium mam nainstalovanu od marca. Kupil som krabicovu verziu priamo z USA cez Amazon a vysla ma cca 5700,- Sk (mali akciu) a musim skonstatovat ze tak rychly a stabilny system som nemal ani na XP (samozrejme chce to silny HW), aplikacie bezia bez problemov, vsetko slape fajn. Podotykam vsak ze mam ako dual nainstalovany aj Linux (SUSE 10.1) cez GRUB, pretoze je cool a ja som na nom vyrastal :P, reci o tom, ze Vista sux a podobne, su len od tych, co su frustrovany s toho, ze nemaju silny HW a tak skoro ho mat nebudu (pre financne naroky)... pre tych, ktory mozu investovat do PC je Vista dobre, rychle a stabilne riesenie...tolko som chcel a je to moj subjektivny nazor a ziadna reklama Microsoftu (vela ich produktov ignorujem a nikdy pouzivat z principu nebudem (Office, IE, WMP a pod). Som celkom spokojny. Nic viac nic menej.
|
| |
ricky
Od: ricky
|
Pridané:
1.10.2007 19:19
Neviem, ty si jeden z mala co su zrejme s Vistou spokojny. Nehlasam sa k nejakym priebornikom v oblasti softveru ale co to som uz preskakal takze nie som uplny noob a mozem ti povedat, ze Vista je rozhodne nedotiahnuty system s velkym potencialom, ale zial absolutne zlym prevedenim.
Pre tych co si mohli sadnut k Macom nie je Vista nic ine ako nepodareny pokus vyrobit pre IBMPC MacOS X :-). Vychytavky presne rovnake, novinky temer ziadne (nemohol som az na krajsi graficky layout postrehnut nic revolucne). Neskutocne otravny security system, Kopu banalit, nedostatocne dovyvijane drivery (hlavne TVkarty maju problemy, niektore tlaciarne, nehovoriac o hracoch PC hier,
Taktiez som sa stretol s par absurditami (napr. pri pripojeni SDkarty to vyzadovalo jej formatovanie (potesi ked si chcete z nej stiahnut fotky :-) a to aj napojenim priamo fotaku cez USB.
Detaily? .. ale na nich stoji svet, preto dnes rozhodne XP.
|
| |
Max
Od: Max
|
Pridané:
3.10.2007 11:40
Súhlasím.
|