| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Free
Od: Free
|
Pridané:
27.9.2007 22:09
Neviem preco tu davate take marketingove blaboly
|
| |
fú...
Od: fú...
|
Pridané:
27.9.2007 22:11
no veď mal pravdu. a za to každý dostane po papuli..
|
| |
truhlik
Od: truhlik
|
Pridané:
27.9.2007 22:26
nenazrana hlista (Y)
|
| |
disky
Od: disky
|
Pridané:
27.9.2007 22:45
"250 GB až 2 TB diskov"
A to je kolko diskov?
|
| |
OmeGa
Od: OmeGa
|
Pridané:
27.9.2007 23:06
v sucasnosti minimalne dva. 2x1TB
|
| |
Ramirez
Od: Ramirez
|
Pridané:
28.9.2007 0:09
Beuz uražky ale system čo potrebuje taky disk dnes aky bude potrebovat o dva roky ked sosnem sicko co cem haaaaa
ci vole a klamu teraz ma sata 2x 750gb pomooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc
|
| |
Ramirez
Od: Ramirez
|
Pridané:
28.9.2007 0:30
Inac s tym pornom chlapec sa asi teraz zobudil a objavil w4r3z
|
| |
marco
Od: marco
|
Pridané:
28.9.2007 1:00
to akoby prehovoril riaditel ferary ze pre plne vyuzitie sucasnych modernych ciest je potrebne mat auto s vykonom 500 koni... alebo pre plne vyuzitie postele je treba mat zenu so stvorkami... :)
|
| |
fuxo
Od: fuxo
|
Pridané:
28.9.2007 11:42
pekne si to prirovnal...
tiez nerozumiem tym jeho vyrokom
|
| |
piXus
Od: piXus
|
Pridané:
28.9.2007 1:09
Nj, seagate asi nebude hovorit, ze si mame kupovat malo a lacnych diskov... :)
|
| |
Pjetro
Od: Pjetro
|
Pridané:
28.9.2007 9:24
Somariny ... Vista fici na 1 GB RAM (2 GB su este lepsie o cca 10-15% rychlejsi OS a pri 4 GB sa narast vykonu neprejavi uz vobec, skor pokles o 0,5% co je v ramci statistickej odchylky) ... 512 MB pre Vistu je zivorenie... a z tych 4 GB 32bit realne vyuzije cca 3,2 GB ...
A disky? pokial viem na OS Vista staci 40 GB so vsetkymi swapakmi, pagefilami, hybernakmi a volmym prieastorom na dalsie install napr. Office 2007, ktory pri instalacii kce mozno na systemovom disku vidiet 5 GB volneho a buduci SP1 pre Vistu, ktory bude mozno kciet vidiet na sys disku 10 GB volneho ... Ale to vsetko je systemovy disk C. Ci bude mat user okrem systemoveho disku dalsich 200 GB, alebo 2 TB nikoho nemusi trapit ... takisto ci tam bude mat 2 TB porna alebo ludolfovo cislo na 2 biliony desatinnych miest ...
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
28.9.2007 9:34
zalezi na lenivosti, mne sa nechce napalovat a tak mam 750GB, a akotak staci, zatial drzi 2 mesacie a mam 200GB volne "pre istotu"
a to nestahujem jak blazon, len par serialikov a HD to zere miesta ;)
|
| |
XcoRpi
Od: XcoRpi
|
Pridané:
28.9.2007 12:24
Ten pán sa s koňom zrazil? Ktory kretén by mal v PC disk na zálohovanie? Čo spraví, keď sa mu dákym zázrakom odfajčí doska + disk s tím jeho 500GB zálohovacím diskom? No neviem... prst si môže cmúlať. Na kvalitnú zálohu sú tu fireware/LAN/USB externe riešenia ktoré majú svoj potenciál.
A nie zbytočne do desktopu strkať milion diskov ( hluk + teplota)
|
| |
XcoRpi
Od: XcoRpi
|
Pridané:
28.9.2007 12:27
Som zabudol. Áno, je úplne bežná vec, notebook s 2TB diskovím polom... samozrejme.... scifi je teraz cool...
|
| |
Pjetro
Od: Pjetro
|
Pridané:
28.9.2007 19:27
Deti pocitajme cenu za zalohovanie 500 GB dat:
1) na DVD DL á 8,5 GB a 50 Sk : 500 GB/8,5 GB = cca 59 DVD DL no a 59*50 = 2950 Sk
2) na DVD SL á 4,7 GB a 12 Sk : 500 GB/4,7 GB = cca 107 DVD SL no a 107 * 12 = 1284 Sk
... kto kce moze si pocitat aj s HD DVD alebo blu ray ...
co je lepsie, prist o 500 GB na HDD za 4 litre (vacsia strata bude asi tych 500 GB dat ako 500 GB disk), alebo mat svetko pekne na DVD za liter az tri? Odpoved pozna kazdy, cest vynimkam ...
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
28.9.2007 21:25
Ak prestanu fungovat niektore z tych stoviek DVD, tak sa to zisti, az ked to DVD nepojde spustit, resp sa strati a pod, tak to uz bude neskoro, ale ak je niekto ochotny riskovat za par korun, je to jeho problem. ;)
|
| |
Pjetro
Od: Pjetro
|
Pridané:
28.9.2007 22:48
1) Ake stovky? Tam je 59 ci 107 DVD
2) Vyhodnejsie je mat zopar 50 GB blu ray, ktore ked sa poskriabe tak to by bol pruser
3) Lepsie prist o 2% zalohy, ako o celu zalohu a este aj o HDD
4) Niektorym ludom asi este nikto nevysvetlil, ze HDD je najporuchovejsia cast v kysni (hned po vetrakoch za 100 Sk - ked vetrak, tak kvalitny za 400-500 Sk + kvalitny heat-pipe chladic za 1500 Sk ...)
5) No a popiate - iba blbej lame sa moze podarit pravidelne poskriabat medium, pripadne ked to medium nejde po case precitat to len znamena, ze ho napaloval uplny pablb ... t.j. DVD rychlejsie ako 4x (resp. CD rychlejsie ako 16x) ...
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
28.9.2007 23:03
tak ja zalohujem na HDD uz roky a NIKDY som neprisiel o data ;)
mozno LUCK a mozno ne, s kompom robim pekne vela veci...
uz mi to ale trosku leze na nervy mat taku brovsku zalohu, eventualne to skonci tak ci tak, bud zaloha na DVD alebo nieco, lebo skladovat terabity na HDD nema buducnost, ale zas vzdat sa nejakeho filmu, za nic na svete, aj ked si ho uz asi nikdy nepozrem ze? :)
to je taka chyba cloveka....
ale dvd teda bod 5. neni az tak spravny, tam dopln ze na dvd musis mat luck , lebo ak mas smola tak sa pokazi tak ci tak ak kezy si napaloval 0.1x ;)
|
| |
Pjetro
Od: Pjetro
|
Pridané:
29.9.2007 9:21
Napalovanie je delikatna zalezitost, zalezi ako od media, tak aj od napalovacky. V principe plati napalovat na media polovicnou rychlosťou na aku su vyvijane, pretoze rychlost napalovania uvedena na mediu sice fungovat moze, ale medium nemusi byt po case citatelne. Avsak nie extremy typu na novej kvalitnej 16x-18x LG pekarni napalovať 16x DVD rychlostou 1x - tam by sa dalo dovoliť 8x, ja osobne by som aj tak palil 4x. Dalsia vec je ze vynimka obcas potvrdzuje pravidlo. Ked si clovek precita zopar desiatok recenzii DVD pekarni - obcas je pri nizsej rychlosti na mediu viac chyb (oboch druhov) ako pri vyssej rychlosti - to by som ale charakterizoval ako odchylku od normalu, za ktoru moze bud nevyladeny cerstvo uvedeny model pekarne s firmwarom, ktory by som pasoval na beta verziu ako na produkcnu verziu ... alebo je to sposobene mediami ... Jednoducho ked nie je stastie moze sa v mizivom percente pripadov stat ze medium je zle napalene.
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
28.9.2007 17:40
Ja mam systemovy a zalozny disk a sanca, ze sa pokazia oba naraz je ako sanca, ze do niekoho udrie blesk, cize teoreticky sa to stat moze, ale da sa to znizit pouzitim kvalitneho zdroja, prepatovej ochrany, atd. Hluk a teplota - staci nekupovat WD a kupit Silentmaxx a kvalitnu case, okrem toho, ak sa druhy HDD nepouziva, tak sa vypina. ;)
|
| |
XcoRpi
Od: XcoRpi
|
Pridané:
28.9.2007 18:25
A čo tak kúpiť 320GB USB disk a mať pokoj? Na miesto tvojich kvalitných zdrojov a prepetovej ochrany?
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
28.9.2007 20:18
Pretoze externy disk je ovela drahsi a neprakticky a kvalitny zdroj setri energiu a komponenty a prepatova ochrana tiez chrani vsetko, nielen disk, ale kazdy podla svojho. ;)
|
| |
3hlav
Od: 3hlav
|
Pridané:
29.9.2007 13:07
Ano suhlasim s tym co si teraz napisal, ale stale totiz existuje nejake ale, nemyslis ze ked chces mat nieco naozaj bezpecne zalohovane, ze je to treba drzat mimo pc, predsa len fyzicke oddelenie je najbezpecnejsie (trebars z dovodu kradeze celeho pc, alebo poziaru atd.).
A nemas pravdu ze ext. disk je ovela drahsi, staci ti zasuvka na hdd, ktora sa dnes da kupit asi za 1000 Sk, s prichodom USB 3.0 to bude aj v buducnosti konkurovat rychlostou internym rieseniam.
|
| |
slovak 007
Od: slovak 007
|
Pridané:
28.9.2007 14:51
"Nie je známe, či odporúčanie v prípade backupovania zahŕňa aj prípad real-time backupovania..."
Suhlasim, ze niektore vyrazy sa proste "nedaju" prelozit, ale myslim si,ze na Slovensku sa pouziva namiesto slova backupovanie slovo zalohovanie...
|
| |
quix
Od: quix
|
Pridané:
28.9.2007 20:10
uplne suhlasim a dodam ze clovek ktory ten clanok pisal bol bud velmi mlady a mysli si ze je proste "in" prznit slovencinu alebo je naozaj bez citu k materinskemu jazyku a potom to je chyba rodicov pripadne zakladnej skoly ;)
|
| |
shadun
Od: shadun
|
Pridané:
30.9.2007 18:04
Uplne suhlasim!
|
| |
000
Od: 000
|
Pridané:
1.10.2007 5:33
nikto tu nehovori o zalohovacich paskach.
v byvalej robote som kazdy den do serveru strcil 20GB pasku a rano vybral.
paska velka ako zapalkova skatulka.
tomuto hovorim zalohovanie.
|
| |
viersemem
Od: viersemem
|
Pridané:
19.11.2007 13:14
Sonate a Kreutzer about <a href=" http://mko.mrfreehost.com/map_896456684.html "> Top Sites </a> after Caressing Scream
|