neprihlásený Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján
VMware už podporuje DirectX 9.0

DSL.sk, 27.9.2007


Spoločnosť VMware vo svojich virtualizačných riešeniach už podporuje DirectX verzie 9.0.

Ako prvá sa podpora tejto verzie DirectX objavila v tento týždeň uvoľnenej beta verzii virtualizačného softvéru pre Mac OS X VMware Fusion 1.1.

Podpora dostatočne novej verzie DirectX akcelerovanej hardvérom reálneho PC je u virtualizačných riešení dôležitá najmä pre podporu spúšťania hier, ktoré ako zrejme už posledný masovo používaný typ aplikácií nie je možné zatiaľ spúšťať vo virtuálnych PC.

Oznámenie spoločnosti ale uvádza, že shadery nie sú zatiaľ priamo podporované emulovaným hardvérom a tak ani v tejto verzii nepracuje nové rozhranie Windows Vista Aero a najmä hry požadujúce dostatočný výkon shaderov.

Podpora DirectX sa v desktopových produktoch VMware objavila už vo VMware Workstation 5.0, nebolo ju ale možné nastaviť cez užívateľské rozhranie a spoločnosť na túto vlastnosť VMware Workstation neupozorňovala.

Doteraz poslednou podporovanou verziou DirectX bola 8.1, ktorá je podporovaná vo VMware Fusion 1.0 aj vo VMware Workstation od verzie 6.0 pre Windows aj Linux.



Najnovšie články:

Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI


Diskusia:
                               
 

v DirectX 9, je chyba
Odpovedať Hodnotiť:
 

a nie len jedna :o)
Odpovedať Hodnotiť:
 

keby len v dX..
Odpovedať Hodnotiť:
 

v kazdom z nas...
Odpovedať Hodnotiť:
 

cest vynimkam :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

vynimka cestiam
Odpovedať Hodnotiť:
 

vdaka
Odpovedať Hodnotiť:
 

nedokaz to!
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ja teba tiež!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Máme rádi zvířata
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty bozzoofill!!

Odpovedať Hodnotiť:
 

Nehraj sa na neviniatko !
Odpovedať Hodnotiť:
 

koncene ... na toto som cakal :D uz len aby bol ten chleba lacnejsi
Odpovedať Hodnotiť:
 

idem vyskusat vmware slopaci
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kua a zeby nokia 5100 zvladla aj DX11 Jupiiiiiiiii

Odpovedať Hodnotiť:
 

ako ja na tom VirtualBox?
Odpovedať Hodnotiť:
 

dobre
Odpovedať Hodnotiť:
 

Včera mal horučky 90 na 120 ale potom som mu dala klobasu z medom a priznaky balkanskeho syndromu sa znormalizovali na hodnotu požadovanu zubnou komorou nepraktickych črevnych lekarov
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takže v pondelok nepôjde do školy?

Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie , pretože patológ mu predpísal antianaboliká .
Odpovedať Hodnotiť:
 

Že ho pozdravujem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslím,že takto sa prejavuje to povestné:"posledné štádium" tejto zákernej nevyliečiteľnej choroby.

rest in pece........
Odpovedať Hodnotiť:
 

requiem in pace
R.I.P.

Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár