| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Mac
Od: Mac
|
Pridané:
25.9.2007 21:47
Zaujimave ale dial-up uz nikdy viac
|
| |
Jazykové okienko dsl.sk
Od: Jazykové okienko dsl.sk
|
Pridané:
25.9.2007 23:35
Ozaj Internet (a 10x) ?
Nestačí internet ?
|
| |
snoopy
Od: snoopy
|
Pridané:
26.9.2007 10:45
tazkemu lingvistovi urcite neuniklo, ze Internet je oznacenie pre celosvetovu siet, internet je vseobecne oznacenie pre prepojenie sieti
|
| |
JO dsl.sk
Od: JO dsl.sk
|
Pridané:
26.9.2007 14:34
internet -u m. inform. celosvetová počítačová sieť
Snoopy je vlastné meno - internet nie!
|
| |
Mato
Od: Mato
|
Pridané:
25.9.2007 21:48
medvedku dial-upku
|
| |
Snake
Od: Snake
|
Pridané:
25.9.2007 21:53
:D looooooooool
|
| |
lolek
Od: lolek
|
Pridané:
25.9.2007 21:58
to bolo fakt goooood..hehe :))
|
| |
bolek
Od: bolek
|
Pridané:
25.9.2007 23:22
gúd :DDD
|
| |
Audi
Od: Audi
|
Pridané:
26.9.2007 0:45
looooooool mna uz napadli rozne kraviny, ale toto by ma nenapadlo :D :D :D
|
| |
quatro
Od: quatro
|
Pridané:
26.9.2007 13:03
Looooooool
|
| |
to čo?
Od: to čo?
|
Pridané:
25.9.2007 21:48
Tí čo majú dial-up sú zaostalí (nevedia o iných možnostiach a výhodách), takže sú spokojní s tým hovn*m, čo majú.
|
| |
fafo
Od: fafo
|
Pridané:
25.9.2007 22:30
mno skus trocha porozmyslat, za prve, su uzivatelia, ktorym bohate staci dial-up, na postu a podobne
za druhe, su lokality kde nieje mozne zaviest adsl, alebo podobne pripojenie, jeden znami byva v dost velkej dedine, ktora je kusok od ziliny a dsl ma par mesiacov, dovtedy od ST mohol mat tak dial-up a okrem toho tak velke kulove =)
|
| |
Robert
Od: Robert
|
Pridané:
26.9.2007 10:24
Okolie Ziliny je uz dost dobre pokryte WiFi.
|
| |
čo to?
Od: čo to?
|
Pridané:
25.9.2007 23:31
Tretina užívateľov internetu v USA sú proste sedláci, ktorí ti nezávidia to hovno, čo máš.
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
25.9.2007 21:52
zlata nevedomost ...
|
| |
unknown_one
Od: unknown_one
|
Pridané:
25.9.2007 21:56
Ibaze vies... ten zvysok Slovenska kde nie je DSL a je to stale dost velke uzemie, tak tam je dostupne iba DSL... sam som ho mal a nadavat sa na to nema ked mas na vyber GPRS a Dial-up, vyberies si Dial-up. takze kvoli tomu ze ma niekto dial up rozhodne nie je blbsi ako ty...
|
| |
unknown_one
Od: unknown_one
|
Pridané:
25.9.2007 23:40
*...,tak tam je dostupny iba dial-up...
|
| |
ugo
Od: ugo
|
Pridané:
25.9.2007 22:13
ale aj tak je len male percento domacnosti pripojenych na net takze kde chcu sa pripojit na net tak im je to jedno ci dial-up alebo DSL a tym menej bohatym viac vyhovuje dial-up aj ja som mal dial-up a tiez by som ho uz nechcel lebo DSL je sto krat lepsie.
|
| |
Kiwi
Od: Kiwi
|
Pridané:
25.9.2007 22:19
Zaostali su ti, co najprv pisu, az potom rozmyslaju :]
Tam kde nie je Flarion, Chello, 3G, xDSL, ci FTTH, je
mozne len GPRS, aj to len v kvalite par hektobitov,
kilobity, to uz by bolo mozne pouzit aspon na wap.
Takze tam je mozne len WIFI, ale ked je zle pocasie,
tak nejde ani tak, ako GPRS. Tak ostava uz len satelit,
ale ten ma horsiu odozvu ako dialup, tak tu je vhodny
dial-up na Uplink a satelit na downlink. Ak vie niekto
este o nejakej moznosti, rad sa nieco nove dozviem.
Bolo by tiez vhodne, keby si Slovaci ctili svoj jazyk,
a nepisali nejakou kombinaciou neznamych jazykov.
|
| |
Dano
Od: Dano
|
Pridané:
26.9.2007 8:12
Z kej riti mas ze wifi nejde ked je zle pocasie??
|
| |
tonic
Od: tonic
|
Pridané:
26.9.2007 10:15
u mikrovlnky je to normalne ze sa zhorsi signal pri hmle/dazdi/snezeni
|
| |
ManU
Od: ManU
|
Pridané:
26.9.2007 13:05
Looool. A to mas odkial?
|
| |
lol
Od: lol
|
Pridané:
26.9.2007 14:44
no to ma odtal ze j e to v praxi odskusane mantak
|
| |
ManU
Od: ManU
|
Pridané:
26.9.2007 15:05
Asi mu tu siet robil Pat a Mat. :D
|
| |
BoguS
Od: BoguS
|
Pridané:
26.9.2007 15:36
Pásmo 2.4GHz môže ovplyvniť dážď. Tento vplyv je nazývaný “rain fade”.
Citaj (wikipedia):
Rain fade refers to the absorption of a microwave Radio Frequency (RF) signal by rain or snow, and is especially prevalent in frequencies above 11 GHz. It also refers to the degradation of a signal caused by the electromagnetic interference of the leading edge of a storm front.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
26.9.2007 18:24
A je to!
|
| |
Booz
Od: Booz
|
Pridané:
26.9.2007 19:47
Dokáž to!
|
| |
steve
Od: steve
|
Pridané:
26.9.2007 21:11
davam wifi a stym daždom ehm....4km ide paradne aj v hmle a v daždi a 300m ide na rit v daždi,,,lebo je tam v ceste park...tak si vyberte,wifi....je oki ked to vyskušaš a sdobrym hardware a antenami.ale priama viditelnost,samo 2,4GHz mam železo...
|
| |
ManU
Od: ManU
|
Pridané:
27.9.2007 14:27
Pokial mas kvalitne zariadenia a nie nejake kravinky za par korun, tak ti to dazd neovplyvni. Hovorim samozrejme o takom ovplyvneni, ktore by uzivatel pocitil na poklese kvality sluzby. To ze tam dochadza k nepodstatnemu zvyseniu odozvy o par ms, ktore uzivatel nepociti sa neda povazovat za nejaky vazny problem. Co je problem wifi je skor zarusene prostredie dalsimi wifi, to je vsak na dlhu debatu lebo je to sposobene skor domacimi sietami ludi neznalych problematiky, ktori kludne na 100 m pribiju 24dB antenu. ale o tom tu rec nebola.
|
| |
Sherpa
Od: Sherpa
|
Pridané:
25.9.2007 22:21
bud rad ze mas dial-up. ja mam dsl od slovanetu :-(
|
| |
www.all4um.net
Od: www.all4um.net
|
Pridané:
26.9.2007 17:29
to nie si sam a uz aj ja sa tesim kym mi skonci viazanost a konecne na nieco poriadne napr. t-com nejakych 10mbps a podelit sa o to so susedmi a bude to aj lacnejsie aj rychlejsie a hlavne bez obmedzeni (no mozno som to trochu prehnal ze 10mbps ale o rok...ktovie :D)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
25.9.2007 23:24
neverím
|
| |
Booz
Od: Booz
|
Pridané:
25.9.2007 23:36
dokáž to!
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
26.9.2007 16:22
Tu to máš čierne na bielom
|
| |
Booz
Od: Booz
|
Pridané:
26.9.2007 19:48
... na šedom?
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
27.9.2007 20:14
na šedej popelnici
|
| |
Booz
Od: Booz
|
Pridané:
28.9.2007 1:32
Booznem to Patríčkovi ;-)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
28.9.2007 16:17
Boozni to aj Jankovi
|
| |
Tonytang
Od: Tonytang
|
Pridané:
26.9.2007 1:34
What a wonderful site and thank you for all the useful info.
<a href=http://reddit.com/user/Buy_HGH_Online>Buy HGH</a>
|
| |
Deer Dance
Od: Deer Dance
|
Pridané:
26.9.2007 2:00
ked povedia niyku cenu v zahranici tak tu vsetci nariekate...
ale 400 / $17 je teda riadna palka.. za to tu mas v pohode mikrovlnku..
|
| |
marco
Od: marco
|
Pridané:
26.9.2007 2:20
nezabudaj ze $17 sa v usa trochu inac berie ako 400 u nas... nemozes to tak porovnavat...
|
| |
miheeffruaddregistration
Od: miheeffruaddregistration
|
Pridané:
26.9.2007 2:46
<a href=http://miheeff.ru/new.html>čăđŕňü add message</a> Đĺăčńňđŕöč˙ â ęŕňŕëîăŕő - îäčí čç âŕćíűő řŕăîâ íŕ ďóňč ę óńďĺőó
|
| |
Prečo!
Od: Prečo!
|
Pridané:
26.9.2007 3:40
1/3 Dial-up je tam stále proto, že je zde více odlehlých oblastí, které jsou ale již desítky let telefonizovány. A další dráty či RR by vzhledem k nízké hustotě osídlení v těchto oblastech přišla velmi draho. Jiná je, když je někde poblíž běžná vojenská základna. Ti jedou přes svoje RR i satelity. Případně je zde mají vyjímku (obchody, infrastruktura)a nataženou STM-4ku. Ačkoliv je nejvíce bohatých v Kalifornii, právě tam je vysoké procento Dial-up (většinou jen na 33 kbit). Hovořím z vlastní zkušenosti.
|
| |
einstein
Od: einstein
|
Pridané:
26.9.2007 8:46
dost dobre povedane.a kedze v tych riedko osidlenych oblastiach nikdy nic ine ako dialup nebolo, a tamojsi ani nevedia,ze existuje nieco ine,tak su samozrejme spokojni.hlavne ak im to nevypadava a za tych 17 dolarov maju flat.co predpokladam,ze maju,inak by nemohli pisat o konkretnej cene.osobne moj jediny problem s dialupom u nas bol,ze mi ratali kazdu minutu spojenia,preto to bolo nie len pomale ale aj drahe ako svina.
|
| |
tomino
Od: tomino
|
Pridané:
26.9.2007 11:16
mozno je to i v tom, ze ti ludia nemaju len jedno zamestnanie, ale ako je zvykon, i 2 - 3. Potom maju malo casu vysedavat pred kompom, kukat porno a stahovat filmy. To si radsej zajdu do pozicovne abo kina.
Este by mohli napisat, kolko z nich ma auto a kolko nasich "skvelych" dslkarov ma vlastne auto a kolko original nosicov si kupilo!
ale tak ci tak je uzasne, ake pohrdanie je na slovensku, pritom HDP USA je niekolkonasobny oproti Slovensku - inak napisane, nasa efektivita prace oproti nim je v dobe kamennej.
|
| |
ggg
Od: ggg
|
Pridané:
26.9.2007 15:23
Ty si dobrý nosič.. :)))
|
| |
pankratz
Od: pankratz
|
Pridané:
26.9.2007 6:09
No, mňa viac zaujíma , ako je to v Európe, a prinajmenšom v strednej, a nie v Jú - es - ej ! Nechajme ich tak, nech sa hrajú s tými ich galónmi, inchami a uncami. Sú tam iné pomery ako u nás, aj geografické, aj ekonomické.
|
| |
bonifatz
Od: bonifatz
|
Pridané:
26.9.2007 19:51
... aj founické ...
|
| |
p4ra
Od: p4ra
|
Pridané:
26.9.2007 8:22
Vam asi nie je jasne, ze mnohym prilezitostnym uzivatelom, ktori nepotrebuju stahovat vsetko je toto viac, ako dostacujuce. Verim, ze AOL ma drvivu vacsinu tych zakaznikov, cize ponuka musi byt dobra.
|
| |
rspeed
Od: rspeed
|
Pridané:
26.9.2007 9:01
...nadavate na Dial-Up ale stale myslite na slovensky,parametre Dial-Upu v USA nikto nespomenul - vie niekto ake su tam prenosove rychlosti ???
|
| |
rspeed
Od: rspeed
|
Pridané:
26.9.2007 9:10
...inak vcera som napajal jednu damu na Wifi,je doma z USA asi dva tyzdne(po 9 rokoch),bola prekvapena zo zmenenej situacie u nas a dost bola prekvapena slabym pokrytim wifi signalom.Chvilku trvalo kym som jej vysvetlil ze nase normy povoluju vysielat 100 mW a americke 5 W.Ale pochopila a je spokojna...doma isla z Dial-Upu cez Wifi router na svoj notebook...jej manzel mi pred odchodom nazad do USA povedal ze isli 9 Mbit...
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
26.9.2007 11:01
si sa s konom zrazil??? mi vysvetli jak moze ist dial-up 9Mbps, sak to je fyzikalne nemozne...
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
26.9.2007 11:04
Zalezi od toho, co si USAk predstavuje pod pojmom dial-up a od toho zavisia stastitiky. Take DSL je tiez dial-up, pretoze je to vytacave pripojenie.
|
| |
rrrz
Od: rrrz
|
Pridané:
26.9.2007 15:26
z Dial-Upu cez Wifi router na svoj notebook 9Mbit????
To skôr 9 kb :)
|
| |
forumpoltava
Od: forumpoltava
|
Pridané:
26.9.2007 9:13
Âńĺě ęîěó íĺ áĺçđŕçëč÷íî đŕçâčňčĺ číňĺđíĺňŕ â Óęđŕčíĺ č â Ďîëňŕâĺ â ÷ŕńňíîńňč, ďđčăëŕřŕĺě ďîńĺňčňü íŕř ôîđóě.
http://forumpoltava.com/
http://forumpoltava.net/
|
| |
metla
Od: metla
|
Pridané:
26.9.2007 10:00
Taký sedlák v USA čo mám dial-up spojenie, má možno vilu, 3 bavoráky v garáži, bazén a podobne.
Serie na net, prečíta si tak akurát mail, správy a iné sračky.
Je preto zaostalý ? Myslím, že nie.
U nás budeš bývať napríklad v jednoizbáku, auto nebudeš mať, ale budeš mať 20 Mbit/s.
Si sráč...
|
| |
metla
Od: metla
|
Pridané:
26.9.2007 10:00
Taký sedlák v USA čo mám dial-up spojenie, má možno vilu, 3 bavoráky v garáži, bazén a podobne.
Serie na net, prečíta si tak akurát mail, správy a iné sračky.
Je preto zaostalý ? Myslím, že nie.
U nás budeš bývať napríklad v jednoizbáku, auto nebudeš mať, ale budeš mať 20 Mbit/s.
Si sráč...
|
| |
tonic
Od: tonic
|
Pridané:
26.9.2007 10:18
presne tak.. torrenty, DC, stramovane videa ho nemusia zaujimat.S touto logikou by sme asi dopadli tak, ze kto bude mat Fibernet, tak je uplne ze mlady Rozin.
Sorry, ale nie pre vsetkych je rychlost netu (CPU, HDD, pripadne FPS)prioritou (pre niekoho zial aj zivotnou)..
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
26.9.2007 11:02
Preco zial?! Pre niekoho je zivotnou prioritou zenuska so stadom deti, pre ineho nadupany sportak, pre dalsieho high-end PC. Platovo si clovek v SR vzdy moze dovolit len jedno, a ak je niekto ochotny vrazit vsetky peniaze do zenskej namiesto do PC, tak je to jeho problem. :)
|
| |
tonic
Od: tonic
|
Pridané:
26.9.2007 11:42
vidim ze som zatal do ziveho:) tiez som niekedy presedel pri PC hodiny (zabavky ako chat a hry)ale az teraz zistujem ako som zabil cas:)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
26.9.2007 16:30
to že presedíš celé hodiny pri pc, nemusí to byť zbytočne zabitý čas.Je rozdiel hrať hry a chatovat, i keď som mal 16 chatoval som aj ja :), alebo ten čas využiť na samovzdelávanie, napríklad aj DSL.sk alebo ovládaš jazyk a niečo si kódiš ... striháš upravuješ.. atď
|
| |
Booz
Od: Booz
|
Pridané:
26.9.2007 19:53
samovzdelávanie, napríklad aj DSL.sk ;=DDDDDDDD
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
27.9.2007 6:14
To mas pravdu, ale akosi nie je co ine robit, to je lepsie tulat sa po vonku, ist s kamaratmi na pivo, atd? To PC je lacnejsie a zdravsie. :)
|
| |
mic
Od: mic
|
Pridané:
26.9.2007 18:07
Velmi vela ludí na SLOVENSKU si myslí že keď má DSL,CHELL a podobné že ho vôbec nevyužíva poriadne načo je niekomu DSL optika ked na takom nete budeposielat E-maili takému bi pohode stačil dial -up .To mi nejde do hlavy!Načo .......... ?
|
| |
kiki
Od: kiki
|
Pridané:
26.9.2007 18:17
tak to wifi + dial -up pozeral nejaky magor, pretoze i ja mam v notebook podla sili signalu rychlost 5 az 54 Mb, no to je rychlost medzi reuterom a notebook nie internetu, ten dialup moze mat rychlost max 384kb si myslim no urcite menej, urcite nemaju tak dobre komunisticke kable ako unas so utiahnu i HD filmy. Tamto tvrdil asi nejaky americky vzdelanec co si myslel ze sme uboziaci, co i sme, no niesme taky smradi ako usa.
A taky mali poddotaz, v amerike v tomto momente zarabaju mozno i menej ako niektory z nas, v priebehu 5 rokov im klesol kurz dolara o 1/2 co im vsetko zahranicne poriadne predrazilo. Napr ipod kupeny z ameriky je pre nas o 1/2 lacnejsi ako kupeny u nas, i auta a elektro je o 1/2 lacnejsie. No nejaky magor co zarabar 1000 dolarov by mal 50000, teraz ma sotva 24000.
|
| |
xixi
Od: xixi
|
Pridané:
26.9.2007 19:55
tak preto je u nas tolko americkych emigrantov!!!
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
28.9.2007 16:18
Lebo všetci idú do hypernovy!
|
| |
rikk
Od: rikk
|
Pridané:
27.9.2007 3:31
kiki, zabudol si pripomenut, ze za tie peniaze co tam zarobi, tam ma stale skvely standard a to ze zameni o polovicu menej na sk koruny ho vobec nezaujima
|