neprihlásený Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján
Nokia vydala aplikáciu na SMS-kovanie inšpirovanú iPhonom

DSL.sk, 25.9.2007


Ani nie po troch mesiacoch od uvedenia iPhonu vydala Nokia prvú aplikáciu inšpirovanú týmto novým mobilným telefónom.

Odhady niektorých odborníkov o najväčšom prínose iPhonu najmä v podobe rýchlejších inovácií aplikácií ostatnými výrobcami mobilných výrobcov sa tak potvrdili.

Aplikácie Conversation, zatiaľ v beta verzii, umožňuje SMS-kovať podobne ako na iPhone v konverzáciách, keď všetky prijaté aj odoslané SMS organizuje v konverzáciách podľa kontaktu.

Zoznam kontaktov je triedený podľa najnovšej prijatej SMS a obsahuje počet SMS s daným konktaktom.


Zoznam konverzácií



Po vstupe do konverzácie sú správy radené smerom zdola hore od najnovšej po najstaršiu, nové správy sa tak pridávajú na spodnú časť obrazovky.

V tomto pohľade je priamo možné písať a odoslať novú SMS. Autor SMS-ky sa odlišuje iba šípkou na ilustračnej obálke, odoslané SMS ju majú modrú smerujúcu hore a prijaté SMS zelenú smerujúcu dole.


Konverzácia, neprečítaná správa



Pri texte dlhšom ako sa zmestí na displej sa text vybranej správy automaticky roluje. Aplikácia ešte nie je úplne stabilná na všetkých telefónoch, pri vstupe do detailného pohľadu pre konkrétnu SMS na Nokii E61 nám zakaždým spadla.

Zároveň SMS-ky triedila do konverzácií na E61 pri každom prvom štarte aplikácie po jej úplnom vypnutí, čo pri približne 250 SMS trvá niekoľko sekúnd. Dá sa ale samozrejme predpokladať, že vo finálnej verzii si bude aplikácia pamätať rozdelenie do konverzácií a aplikácia nabehne aj prvýkrát okamžite.


Konverzácia, písanie novej správy



Aplikácia zatiaľ nenahrádza štandardnú prácu s SMS, inštaluje sa ako samostatná aplikácia a objaví sa ako nová záložka v aplikácii Contacts. Spustiť je ju možné ale aj samostatne.

Dostupná je pre Symbian S60 3rd Edition a S60 3rd Editon Feature Pack 1, plne otestovanými telefónmi sú zatiaľ N73, N95, 6290, pracuje ale aj na E50, E60, E61, E61i, E62, E70, N71, N75, N77, N80, N91, N92, N93, N93i, Nokia 5700 XpressMusic, Nokia 6110 Navigator, 6120 classic, 6121 classic, E90 Communicator, N76, N81, N81 8GB a N95 8GB.

Sťahovať aplikáciu je možné z tejto stránky.



Najnovšie články:

Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI


Diskusia:
                               
 

Ani nie po troch mesiacoch od uvedenia iPhonu skvely portal dsl.sk stihol napisat aspon 1000 spraviciek, kde spomina super skvely americky ajfoun.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Nieco proti? Ved nato tu DSL je. Keby iPHONE nevysiel, tak by tu nebolo o com pisat...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

A clanku:
prijal by som to na moju N70 btw ;)
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

co to vole trepes. iphone je jednoznacne najzaujmavejsim pocinom leta, nehovorim, ze ho chcem, ale zaujima ma. a pristup tu maju k nemu objektivny, aj ho kritizuju aj rozpravaju o odblokovani aj ho chvalia. podla mna uplne ok.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

a este ma napadlo, nechapem takyto komentar. tento clanok je o skvelej aplikacii pre nokiu, ktora je jednoznacne kopiou smsiek v iphone. nehovorim ze je to zle ale je to fakt. tak nechapem co sa ti na tomto clanku nepaci.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Nejake komplexy?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nokia sa inspiroval ovela viac :) http://www.youtube.com/watch?v=aFKyAMQPbmI

Je to skutocne video od Nokie.
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

LOOOL sak to neni nokia ale iPhone sak sa kukni LEPSIE
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

myslim si ze toto je zavadzajuca sprava lebo podobny sposob esmskovania ma palm uz na troe 600 a je stresne nakazlive lebo tam to pise ako chat a to fakt zvadza pisaniu jednoslovnych odpovedi a strasne vela esms ste shcopny poslat kvoli konfortu pisania a ze je to dost prehladne. inak ved pre pokrok je fajn ze sa ide dopredu
Odpovedať Známka: -7.3 Hodnotiť:
 

ak to kazdu smsku narata po 3,50 tak to je kua drahy pokec.
Odpovedať Hodnotiť:
 

staci mi ze na ipod potrebujem ten zakaslany itunes. Asi najhorsi kus softu co som kedy videl hned po quick time. Dakuejm o iphone nemam zaujem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

stokrat opakujem, ze existuje kopec inych softverov, lolovia
len tak narychlo vygooglovane http://ipodmanagers.blogspot.com/
btw, itunes je podla mna vyborny.. napis jednu vec preco je najhorsi? Ci len tak zo zvyku, ked uz nie na microsoft, tak na apple?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

redakcii -> co to je za test... mohli by ste tam napisat nieco logickejsie, napr z bezneho zivota. Nie ze test, vysiel, test2...
Odpovedať Známka: -9.0 Hodnotiť:
 

Niečo veľmi podobné mali už aj staré Sony Ericssony, volalo sa to tam Chat. BTW, asi to nevymyslel Apple, je to skôr prevzaté od ICQ & spol.
Odpovedať Známka: -7.4 Hodnotiť:
 

Ako sa ma Anetka ?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

<a href=http://www.xanga.com/darvocet>Darvocet</a> Cheap deal Online
what Never today be for <a href=http://www.xanga.com/darvocet> Propoxyphene</a>
Odpovedať Známka: 0.2 Hodnotiť:

Pridať komentár