neprihlásený Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján
Orange zvýšil pokrytie 3G o 25 miest

DSL.sk, 25.9.2007


Spoločnosť Orange dnes oznámila tlačovou správou rozšírenie pokrytia územia Slovenska 3G signálom na 3 milióny obyvateľov.

Od posledného oznámenia rozšírenia pokrytia v prvej polovici júla oficiálne pribudlo pokrytie v rozsahu celej aglomerácie u týchto miest: Brezová pod Bradlom, Detva, Fiľakovo, Galanta, Hnúšťa, Hurbanovo, Krompachy, Leopoldov, Levoča, Medzilaborce, Nová Baňa, Revúca, Sečovce, Sereď, Skalica, Sobrance, Stará Tura, Stropkov, Svit, Šaštín - Stráže, Trebišov, Trstená, Veľký Krtíš, Vrbové a naposledy Kysucké Nové Mesto.

Celkovo je v rozsahu celej aglomerácie pokrytých 125 miest a viac ako 3 milióny obyvateľov, čo predstavuje takmer 56% obyvateľov krajiny.

V celom pokrytí 3G signálom je dostupná aj technológia HSDPA pre zvýšené rýchlosti downloadu z 384 Kbit/s na maximálne 3.6 Mbit/s.

Konkurenčná služba realizovaná technológiou Flash-OFDM od T-Mobile s maximálnymi rýchlosťami 5.3 Mbit/s uvádza dostupnosť pre viac ako 70% obyvateľov Slovenska.



Najnovšie články:

Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI


Diskusia:
                               
 

zaujimave.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak toto uz neni normalne,krompachy maju tesco,krompachy maju 3g siet,ale gelnica co je okresne mesto nema nic iba neschpnu primatorku,keby bola taka ako v krompachoch tak by sme mali aj my
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

lol to tesco som pomahal stavat , uprostred kopcov tesco sranda no...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

to ty si nam kradol tie tehly zo staveniska ??
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kde mozem najst zoznam vsetkych miest, ktore su pokryte 3G?
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

minimalne to najdes na stranke orangeu v mape pokrytia ;)
Odpovedať Známka: -8.9 Hodnotiť:
 

Zoznam 100 miest pokrytých k 9.7. nájdete tu - http://www.dsl.sk/article.php?article=4159, v tomto článku je podľa informácií Orange doplnok na súčasný stav.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

mam flarion a to i v BA tazko niekedy hladam schopny signal.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na flarion je lepsia nejaka diera, kde sa nenapaja tolko ludi...v BA je to fakt problem...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

No som rád, že aj taká metropola, ako Veľký Krtíš je už pripojená k 3G Internetu.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Konecne uz aj Hurbanovo :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Najsračkovejšie pripojenie ake som kedy videl a mal.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

3G nieje len net. je to komplet siet ako gprs. takze na net sa vykasli, je to pre mobily...
mimochodom, kolko ma SR obyvatelov? lebo podla clanku viac nez 6 milionov..
Odpovedať Hodnotiť:
 

nauc sa zakladne pocty. ak je 3 mil 56%, 100% je 5.36 miliona
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

to si este asi nemal EDGE
Odpovedať Hodnotiť:
 

V skutocnosti Flarion nie je prakticky ziaden priamy konkurent akejkolvek 3G sieti, kym sa nebude dat pouzivat aj na mobilnych telefonoch a smartfonoch!
Co sa nikdy nestane kedze jedina skutocne pouzitelna Flarion siet je len na Slovensku.

T-Mobile by sa mal naozaj zobudit so svojou ubohou 3G "sietou"!
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

hlavne by sa mali zobudit tymi cenami,lebo co orange chce za mobilny internet to je neslychane.uvital by som nejaky flatrate.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Flatrate? Aby si stahoval dni a noci? A obmedzoval ostatnych? Dakujem, neprosim...datove limity su na tento typ pripojenia super...i ked mohli by byt kusok vyssie...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

trstená 3g zatial nemá
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

kolko ludi tolko chuti ale len par vas vie o com toci.....
Odpovedať Známka: -9.0 Hodnotiť:
 

mna tieto ich cislo o percentach pokrytia vobec nezaujimaju, lebo kym to pride do nasej dediny tak by museli mat pokrytie nim 99 percent a toho sa ja nedozijem.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

gulo-sak sa prestahuj nee

Odpovedať Hodnotiť:
 

Flarion je super mam ho skoro rok a slape krasne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Flarion je super mam ho skoro rok a slape krasne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Totych troch gejov s velkym G všade pchaju no toto
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár