
neprihlásený
|
Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján |
|
|
Gmail pripravuje nové rozhranie
DSL.sk, 24.9.2007
|
|
Informácie o prípave offline verzie Gmailu, ktoré sa objavili v polovici septembra, podporili aktuálne ďalšie informácie a príprava Gmailu podporujúceho používanie bez prístupu k Internetu je tak zrejme definitívne potvrdená.
Nové informácie navyše odhalili, že zmenu bude sprevádzať aj zmena užívateľského rozhrania.
Informácie vyplývajú z textov pre užívateľské rozhranie Gmailu prekladaných do iných jazykov, ktoré sa podarilo objaviť blogerovi Garettovi Rogersovi zo Zdnet, tu a tu.
Popis k prekladaným frázam "Newer Version", "Gears is not installed" a "Disable Local Store" potvrdzuje offline verziu Gmailu prístupného cez prehliadač pomocou technológie Google Gears a zároveň odhaľuje prípravu nového užívateľského rozhrania. Toto je podľa popisu prekladanej frázy "Newer Version" zatiaľ dostupné ale len obmedzenej vybranej skupine testerov.
Technológiu Google Gears umožňujúcu vytvárať offline webové aplikácie spoločnosť predstavila v júni. Prvou predstavenou aplikáciou bola podpora používania RSS čítačky Google Reader bez pripojenia do Internetu.
Reader vyžaduje explicitné prepnutie do offline režimu, pred ktorým si načíta 2 000 posledných RSS príspevkov, ktoré sú následne dostupné aj bez pripojenia k Internetu. Prekladané frázy naznačujú, že Gmail bude nové správy a ďalšie dáta ukladať aj na lokálny disk automaticky a offline režim tak bude pravdepodobne prístupný kedykoľvek.
Kedy by mala byť verzia Gmailu s novým rozhraním a podporou offline používania k dispozícii zatiaľ nie je známe.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
24.9.2007 8:59
ovplyvni to nejak tych co tam uz maju account? (myslim nejak negativne)
|
| |
Od:
|
Pridané:
24.9.2007 9:38
nie preco by malo. keby chcelo byt dobre prepacovane to nove rozhranie lebo terajsia verzia gmailu je dost slabo prepracovana a ta grafika aj niektore funkcie by uz trebalo pomenit. CHCEME NOVU VERZIU
|
| |
---
Od: ---
|
Pridané:
24.9.2007 10:27
mne tato verzia celkom vyhovuje..jednoduche, prehladne..
|
| |
filipqo
Od: filipqo
|
Pridané:
24.9.2007 13:41
Ja pouzivam rozhranie štandardné bez rozhovoru a uplne mi vyhovuje . V jednoduchosti je dokonalost :)
|
| |
A ja
Od: A ja
|
Pridané:
24.9.2007 16:08
pouzivam outlook express na gmail, takze ani neviem ake je rozhranie a ma to teda vobec ale vobec netrapi! ;-)
|
| |
Snake
Od: Snake
|
Pridané:
24.9.2007 17:22
asi tak
|
| |
rado
Od: rado
|
Pridané:
25.9.2007 0:04
Ja pouzivam Linux a nejde mi pod nim internet ... takze ma to tiez netrapi ;o) ....
|
Pridať komentár
|
|
|
|