neprihlásený Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján
Ceny DRAM a Flashu výrazne klesajú

DSL.sk, 21.9.2007


Ceny DDR a DDR2 DRAM pamätí ako aj ceny NAND flash pamätí sa vrátili k trendu z prvých šiestich mesiacov tohto roka a opäť začali od polovice augusta klesať.

Podľa prevádzkovateľa trhu pamätí DRAMeXchange medzi výrobcami pamäťových čipov a veľkými výrobcami pamäťových modulov a PC len v treťom septembrovom týždni klesli ceny v prípade DDR2 pamätí až o 9.7%.

Priemerná cena obchodovaného 512 Mbit 667 MHz čipu na trhu DRAMeXchange je v súčasnosti len na úrovni 1.54 dolára, čo je o 7.8% menej ako minulý týždeň a o až 31% menej ako pred mesiacom.

Cena 512 Mbit 533 MHz čipu je na úrovni 1.49 dolára, čo je o 9.7% menej ako pred týždňom, a neznačkových plne testovaných 512 Mbit eTT čipov na 1.31 dolára.

Klesali aj ceny DDR DRAM pamäťových čipov, 256 Mbit 400 MHz stojí 1.27 dolára, 256 Mbit eTT 1.16 dolára a 512 Mbit 400 MHz 2.41 dolára. Oproti minulému týždňu prišlo k poklesu o 0.8 až 1.6%.

Zlacňovali aj ceny NAND flashových čipov a to najmä v prípade rýchlejších SLC pamätí, ktoré ale majú nižšiu hustotu ukladaných dát. 4 Gbit SLC čip zlacnil za posledný týždeň o 12.2% dolára na 8.0 dolárov, pre prorovnanie 4 Gbit MLC stojí 6.31 dolára.

Výrazne, o 8.6%, zlacnil aj 8 Gbit SLC na 15.36 dolárov. 16 Gbit SLC a MLC a 32 Gbit MLC zlacneli o 2.4 až 5.6%.



Najnovšie články:

Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu


Diskusia:
                               
 

samé pozitívne správy hneď po ránu
Odpovedať Hodnotiť:
 

napriek obovskemu vypadku Samsungu???
to nie je mozne!!!
Patrik...

Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

ta tak uz aby boli tie flash disky a kupim si uz aj ja nejaky ten notebook..pretoze ide mi hlavne o rychlost
Odpovedať Známka: -8.9 Hodnotiť:
 

No ale stale mi to vychadza nejak draho, takze este si rok pockam :)
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

1GB DDRII modul za cca 1000Sk je draho?
tak to radsej si kupim 4GB, nebudem swapovat, cakat na disk.. a usetrim viac casu ako by som usetril napr. 300Sk za rok cakania..4GB flash stoji cca 1100Sk..ceece, Tvoj cas fakt asi nema cenu =o)))
Odpovedať Hodnotiť:
 

trepes ;-) az take lahke to nieje :-)
Taky photoshop CS2 dokaze vyuzit max 1.7GB s RAM ;-)
Odpovedať Známka: -8.9 Hodnotiť:
 

urob si RAMdisk a hod si tam pagefile ;;-o
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Pre všetkých ktorým sa zdajú ceny RAM drahé. Minuli rok v oktobri som kúpil KINGSTONE DDR2 533 2x512MB za 3500SK !!!!!
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Pre všetkých ktorým sa zdajú ceny RAM drahé. Minuli rok v oktobri som kúpil KINGSTONE DDR2 533 2x512MB za 3500SK !!!!!
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Pre všetkých ktorým sa zdajú ceny RAM vysoke. Minuli rok v oktobri som kúpil KINGSTONE DDR2 533 2x512MB za 3500SK !!!!!
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Pre všetkých ktorým sa zdajú ceny RAM vysoke. Minuli rok v oktobri som kúpil KINGSTONE DDR2 533 2x512MB za 3500SK !!!!!
Odpovedať Známka: -8.9 Hodnotiť:
 

Pre všetkých ktorým sa zdajú ceny RAM vysoke. Minuli rok v oktobri som kúpil KINGSTONE DDR2 533 2x512MB za 3500SK !!!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pre všetkých ktorým sa zdajú ceny RAM vysoke. Minuli rok v oktobri som kúpil KINGSTONE DDR2 533 2x512MB za 3500SK !!!!!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Pre všetkých ktorým sa zdajú ceny RAM vysoke. Minuli rok v oktobri som kúpil KINGSTONE DDR2 533 2x512MB za 3500SK !!!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty jooo, tomu vravim Refresh jak hovado. Uz by to konecne mohli vyriesit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pre všetkých ktorým sa zdajú ceny RAM vysoke. Minuli rok v oktobri som kúpil KINGSTONE DDR2 533 2x512MB za 3500SK !!!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pre všetkých ktorým sa zdajú ceny RAM vysoke. Minuli rok v oktobri som kúpil KINGSTONE DDR2 533 2x512MB za 3500SK !!!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pre všetkých ktorým sa zdajú ceny RAM vysoke. Minuli rok v oktobri som kúpil KINGSTONE DDR2 533 2x512MB za 3500SK !!!!!
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Minulý rok sa nám Kingstony minuli ;-o
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

:D
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

lol
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pre všetkých ktorým sa zdajú ceny RAM vysoké. Minuli rok v októbri som kúpil KINGSTONE DDR2 533 2x512MB DualChan. za 3500SK !!!!!
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Sorry za ten viackrát zopakovaný príspevok "Drahe???", posielal som to z mobilu (opera mini) a asi 6-8 krát mi vypísalo chybu a že to nieje odoslané. No čo aspoň máte načo nadávať ;-)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A ze opera je dobra :-)))
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ze opera je dobra :-)))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co je lepsie pri 4GB RAM a WinXp resp. Vista ?
bud vypnut swapfile uplne
alebo vytvorit 2GB RAMdisk a presunut ho tam

diki
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:

Pridať komentár