| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Rumcajs
Od: Rumcajs
|
Pridané:
17.9.2007 9:22
No ak je to pravda okamžite vyhadzujem svoj disk aj s počítačom lebo takú strašnú chybovosť nehodlám tolerovať.
No ale vážne na konci článku týpek spomína že WD mali upgrade FW takže ak mám SEAGATE nemám sa čoho báť ?
|
| |
hmm
Od: hmm
|
Pridané:
17.9.2007 9:32
mohol si radsej napisat ze "jeees, som prvy".. hodnota prispevku by sa nebola zmenila..
|
| |
jojo
Od: jojo
|
Pridané:
17.9.2007 9:52
:)
|
| |
iso
Od: iso
|
Pridané:
17.9.2007 9:56
Priemerný počet chýb sa začal znižovať v druhej polovici februára a najmä od konca marca.
V akej faze bol Mesiac ?
Alebo to bolo sposobene vplyvom konjunkcie Jupitera s Merkurom ?
Treba to analyzovat hlbsie, taketo povrchne vysledky su nanic!
|
| |
Marki
Od: Marki
|
Pridané:
17.9.2007 10:29
By si sa divil, ale napr. urcite chyby v cache procesora obcas sposobuje aj kozmicke ziarenie.
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
17.9.2007 11:25
ja mam osobnu skusenost so ziarenim po slnecnych erupciach ... inac odporucam kuknut ten link, dobra a ftipna prezentacia (vyskum by si zasluzil navrhnutie na darwinovu cenu)
|
| |
3246237
Od: 3246237
|
Pridané:
17.9.2007 14:28
Niekto sa tam zabil? Vies o com Darwin award je?
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
17.9.2007 15:50
myslel som tie sialene nobelovky
|
| |
Tiso
Od: Tiso
|
Pridané:
17.9.2007 12:19
Pán Kelemen neberie vôbec do úvahy el. prúd.
Moja skúsenosť je, že ozaj online (nie spínaná) UPSka odstráni asi 90% prúserov.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
17.9.2007 16:51
Nemavas rano mokro v slipoch?
|
| |
Boozerang
Od: Boozerang
|
Pridané:
17.9.2007 19:13
Nie , Opera má nové , flexibilné krídelká , ktoré teraz sajú zápach a tekutiny rýchlejšie ako iné vložky!
|
| |
Booz
Od: Booz
|
Pridané:
17.9.2007 23:54
osobne skusenosti?
|
| |
tomino
Od: tomino
|
Pridané:
17.9.2007 11:22
ako funguju ECC DDRII?
viem co je to ecc, co robi, ale neviem co sa stane, ak modul zisti chybu. Co sa stane?
SATA disky mam dojem, ze maju standartne ecc korekcie, ci nie?
thx, za kvalitnu a zrozumitelnu odpoved=)
|
| |
nikto
Od: nikto
|
Pridané:
17.9.2007 12:12
"stvrtej a priatej" ??? :-D
|
| |
sodomaGomora
Od: sodomaGomora
|
Pridané:
17.9.2007 15:16
tiez ma to zarazilo, mohol pouzit radsej internetovy cas...
|
| |
pan dan
Od: pan dan
|
Pridané:
17.9.2007 13:42
pan Klementen sa bal konfrontacie s WIN, preto ho netestoval. Je vseobecne zname, ze lunex sposobuje viac chyb ako WIN, preto ho drviva vacsina ludi nepouziva.
|
| |
MiK[3]Zz
Od: MiK[3]Zz
|
Pridané:
17.9.2007 14:26
Iste, skor sa mu nechcelo cvakat 4000xN, kde N je cena jednej licencie na windows.
|
| |
3t624623547
Od: 3t624623547
|
Pridané:
17.9.2007 14:34
Zase predviedol svoj odborny nazor.
Samozrejme, ked sa natiahne jadro Linuxu, tak pamate a disk sa prepnu do specialneho Linux-error modu a ked nabehne Windows, tak ochranna ruka stryka Billa chrani vsetky komponenty pred chybami...
Nie som zastanca Linuxu, pouzivam Windows, ale ty by si chalan obcas mohol zapnut mozog. Tu sa hovori o HW chybach nie softwarovych...
|
| |
pan dan
Od: pan dan
|
Pridané:
17.9.2007 15:19
Podla teba nema software vplyv na hardware na ktorom bezi?
|
| |
RemuS
Od: RemuS
|
Pridané:
17.9.2007 16:06
nie, ak nie su sposobene sw
|
| |
32477
Od: 32477
|
Pridané:
18.9.2007 14:23
Ale tie chyby boli hardwarove ty chmuľo.
|
| |
zyx
Od: zyx
|
Pridané:
17.9.2007 23:36
Danko, uz sa nehnevaj. A povies co ti ten lunex urobil? Pojdeme ho spolu zbit, hm?
|
| |
Zee
Od: Zee
|
Pridané:
18.9.2007 14:38
Testy tohto typu urcite nie su robene len z dlhej chvile. Su prevadzkovane aplikacie (napr. CERN ma LHC http://lcg.web.cern.ch/lcg/), ktory vyzaduju spracovanie TB dat, a tisicky uloh sucasne. To sa robi v Gride, ktory je cely postaveny na Linuxe - hlavne Scientific Linux (SL) alebo na SL CERN (SLC). Pri tisickach uzlov, HW chyby predstavuju problem. Obdobna infrastruktura nad WIN neexistuje. MS sa snazi ale len o datovy Grid. Pre informaciu "The EGEE Grid consists of over 36,000 CPU available to users 24 hours a day, 7 days a week, in addition to about 5 PB disk (5 million Gigabytes) + tape MSS of storage, and maintains 30,000 concurrent jobs on average."
|
| |
Darken
Od: Darken
|
Pridané:
17.9.2007 15:23
Drviva vacsina ludi nepouziva Linux pretoze si ho bud nevedia nastavit alebo cakaju pokym na linuxe pojdu vsetky aplikacie a samozrejme hry /takych je velmi vela/.. a ako spravne podotkol kolega nizsie testuje sa HW..
|
| |
Darken
Od: Darken
|
Pridané:
17.9.2007 15:27
moze mat vplyv/mozno niesom si tym isty/ ale myslim ze na Winoch by to bolo trosku nakladne kupovat na N pocitacov miltilicenciu.. to by skrachoval.. a aj tak si myslim ze Windows by ten disk doj*bal este viac
|
| |
pan dan
Od: pan dan
|
Pridané:
17.9.2007 15:39
Je vidiet, ze mate bohate skusenosti s licenciami pri originalnom softe (nie, to nie je ten od kamarata s potlacou z otcovej laserovky). 1 licencia win moze byt sucasne pouzivana len na 1 stroji, takze nainstalujem, otestujem, idem na dalsi.
|
| |
pan dan
Od: pan dan
|
Pridané:
17.9.2007 15:40
*odinstalujem, idem na dalsi :)
|
| |
lol
Od: lol
|
Pridané:
17.9.2007 17:19
neviem preco ale stale mam pocit ze mas 10 rokov asi to bude tvojimi hodnotnymi prispevkami
|
| |
multiple
Od: multiple
|
Pridané:
17.9.2007 16:08
taky test by trval x-krat dlhsie...
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
17.9.2007 19:11
X môže mať hodnotu aj 0,5 ; daj si facku
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
17.9.2007 20:01
tak povedzme, ze definicny obor X je v Z vacsich ako 1 ;o) ...
|
| |
Darken
Od: Darken
|
Pridané:
17.9.2007 21:54
omg na winoch by sa toho ten vedec nedozil "všetky PC spolu preniesli 50 petabajtov, teda 5 * 10 ^ 16 bajtov dát." tak neviem neviem win by ti na 89% zamrzol :D a pokym nainstalujes windows vista alebo XP..
|
| |
pan dan
Od: pan dan
|
Pridané:
18.9.2007 9:43
"Test trval šesť mesiacov..."
To si myslite, ze na to bol pan Kelementen sam? :)
|
| |
pan dan
Od: pan dan
|
Pridané:
18.9.2007 9:48
btw. je to prenos necelych 13GB na 1 stroj, takze poznamky o tom, ze by to WIN nevydrzal su nepripustne.
13GB by preniesol za 6 mesiacov aj cez dial-up pri pripojeni len v noci, aby usetril;
|
| |
Xwing
Od: Xwing
|
Pridané:
18.9.2007 10:19
jasné a tým prenosom známych dát myslel sťahovanie známeho porna z internetu, zamysli sa nad sebou xD
|
| |
ewt5123651324
Od: ewt5123651324
|
Pridané:
18.9.2007 14:21
Nauc sa aspon pocitat, tvoje prispevky su plne nezmyslov.
50 PB = 50 * 10^16 B
50 * 10^16 / 4000 PC = 12.5 * 10^13 B = 125 TB.
Cize 125 TB ziadnych 13 GB na 1 stroj, taketo pocty sa ucia uz na zakladnej skole.
|
| |
Xwing
Od: Xwing
|
Pridané:
18.9.2007 10:20
čistá špekulácia - nepoužil linux náhodou práve preto lebo pod win nemohol/nemal dostupný nástroj na podobný test HW?
|