neprihlásený Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján
Intel plánuje nový čipset X48, FSB sa zvýši na 1 600 MHz

DSL.sk, 17.9.2007


Spoločnosť Intel okrem plánového nového čipsetu X38 uvedie tento rok na trh aj ďalší doteraz neohlásený čipset z radu výkonných čipsetov X48.

Hlavnými prednosťami čipsetu X38, ako spoločnosť avizovala už v predchádzajúcich mesiacoch, sú podpora PCI-Express 2.0, podpora DDR3-1333, FSB 1333 MHz a podpora dvoch PCI-Express x16 slotov na plnej rýchlosti.

Dosky s novým čipsetom sa majú objaviť na trhu už tento mesiac.

Podľa taiwanského Digitimes Intel ešte tento rok uvedie aj doteraz neohlásený čipset X48.

Hlavnými prednosťami X48 má byť ďalšie zvýšenia maximálne podporovaných rýchlostí FSB a DDR3, 1 600 MHz FSB a DDR3-1600.

Intel predstavil desktopové procesory s 1 333 MHz FSB len v júli, s modelovým označením tvaru E/Q6x50. Doteraz sa neobjavili žiadne informácie o desktopových procesoroch s 1 600 FSB, či takúto rýchlosť FSB nebudú podporovať niektoré z nových 45 nm procesorov Penryn nie je zatiaľ definitívne známe.



Najnovšie články:

Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace


Diskusia:
                               
 

Hurá - tak ak je to pravda ja si to kúpim. O rok - o dva ak dožijem a našetrim.
Odpovedať Hodnotiť:
 

DDR3 na 1600 MHz uz bude mat význam nad nimi uvazovat, ale na frekvencii 1333 MHz je to skoda penazí, vela penazí za málo muziky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Treba pockat, az bude vela muziky za slusne peniaze.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to mas aj teraz napriklad v superstar
Odpovedať Hodnotiť:
 

no uz len v Superstar :DDD, to hadam nemyslis vazne LOL :DDD
Odpovedať Hodnotiť:
 

za super star zarobi markiza najmenej 500 melonov... to je iste...
Odpovedať Hodnotiť:
 

a T-mobile dalsich 100. SuperStar je onicom, kastingy su celkom sranda ale potom je to onicom, na co to vobec sutazia ked vsetci desiati finalisti nakoniec vydaju svoj vlastny album, Na slovensku uz pomaly nebude pre koho spievat. Dnes uz kazdy cmorik ma album, pritom spieva jak zachrípnuty.
Odpovedať Hodnotiť:
 

asi tak nejak...kedysi nas v telke zabavali herci, a dnes nas zabavaju namysleny suflikanti z ulice...ach joo..kde su tie zlate casi..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Urcite vykonovo budu velmi rychle, ale cenovo sa zase vzdialia od normalnej ceny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Moja P5B Deluxe bezi na 1600 fsb (400 real) uplne v pohode, viem ze je to taktovanie, ale o to nejde. keby vyrobci (aj intel)moc chceli, tak by aj nastarych doskach behali 400mhz fsb procaky bez problemov...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ach boze dalsi lamer, keca o tom co nevie...taktuj looser
Odpovedať Hodnotiť:
 

nemyslim ze nevie o com keca, v podstate ma pravdu, a keby Intel naozaj chcel FSB 1600 MHz tu uz mohla byt, ale naco robit vyrazne vykonostne skoky, za mreketingoveho hladiska to neni potrebne, ked ludia su ochotny kupovat a vynikajuco sa predavaju aj proceseory ktore su len malým upgradeom. Vid FSB z 1066 na 1333 MHz.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pre laikov: to mate ako s pravitkami, mate 20 cm pravitko, je vam male tak nekupite rovno 50 cm, ale este nieco medzitým, povedzme 30centimetrové
Odpovedať Hodnotiť:
 

mas pravdu Frog, hlavne v tom predoslom prispevku...
ale ked si pretaktujes 20 cm pravitko tak z neho dostanes aj 40 cm ak budes sikovny a budes mat dobru dosku a chladic ((((((o: alebo zeruzku a gumu ????
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vobec nema pravdu.... ani nevie o com toci.. nech vysvetli aka doska atd.. uz len z jeho prispevku usudim ci vie o com je rec alebo nie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale ved vravi aka je to doska. Asus P5B deluxe. Doska je to fakt skvela, nečudo ze pretaktoval FSB, taketo dosky si to priam vyzaduju.
Odpovedať Hodnotiť:
 

aka doska ATD.. myslel som to atd nech rozvynie
Odpovedať Hodnotiť:
 

celkom ma to potesilo, tesim sa kazdemu zvysovaniu vykonu :) ale chcel by som vediet ako je na tom VIA momentalne.... mohla by sa tiez trosku ukazat...
Odpovedať Hodnotiť:
 

VIA - to si robíš srande že ? !
Odpovedať Hodnotiť:
 

VIA je v pohode.
mne sa najviac pacia tie ich mikro dosky kde mas vsetko all in one.
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj ja si myslim, ze je VIA super....uplne zlatunka je...taka naspapanie
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár