
neprihlásený
|
Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján |
|
|
Samsung s 2 Gb 60 nm DDR2, prinesú dostupné 4 GB moduly
DSL.sk, 13.9.2007
|
|
Spoločnosť Samsung oznámila vyvinutie prvých 60 nm DDR2 pamäťových čipov s kapacitou 2 Gbit.
Nové čipy sú oproti 80 nm 2 Gbit čipom podľa Samsungu o 20% výkonnejšie, efektivita výroby sa pre menšiu plochu čipov zvýši o 40%.
Okrem toho sú samozrejme úspornejšie jednotlivo aj pri vytváraní pamäťových modulov z čipov menších kapacít. 8 GB modul z 36 nových čipov má až o 30% nižšiu spotrebu ako 8 GB modul s použitím 72 1 Gb 60 nm DDR2 čipov.
Uplatnenie by čipy mali nájsť pri výrobe dostupnejších 4 GB DDR2 modulov pre desktopy aj notebooky a najmä pri 8 GB FBDIMM a 8 GB
registered DIMM.
Súčasné desktopové čipsety a základné dosky ale podporujú u DDR2 zvyčajne moduly s kapacitou maximálne 2 GB.
Nové čipy by mal Samsung začať vyrábať a dodávať na trh ešte tento rok.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
RemuS
Od: RemuS
|
Pridané:
13.9.2007 8:19
Pecka
|
| |
onyx88
Od: onyx88
|
Pridané:
13.9.2007 8:48
Tiez si myslim ze pecka, ale to je na rit ze dnesne notebooky podporuju RAM max. do 2 až 4 GB :(
|
| |
Goku
Od: Goku
|
Pridané:
13.9.2007 10:10
Namiesto 2Gbit nema byt 2Gbyt?
|
| |
Nie
Od: Nie
|
Pridané:
13.9.2007 10:42
Nie...tu sa jedna o technologiu samotneho cipu(2 Gigabit 60nm) na ramke
|
| |
Riki
Od: Riki
|
Pridané:
13.9.2007 12:56
Presne tak ten cip ma kapacitu 2 Gigabity / 8 = 256MB
Cize na 4GB DDR2 modul musia dat takych cipov 16
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
13.9.2007 20:34
prepocitaj este raz
|
Pridať komentár
|
|
|
|