| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Mac
Od: Mac
|
Pridané:
11.9.2007 8:36
Zaujimave, uz na PC notebooky nebude pisat designed for WinXP alebo WinVista capable. Nova nalepka desingned and ready for Linux :D
|
| |
Phoenix
Od: Phoenix
|
Pridané:
11.9.2007 8:48
ani si nevies predstavit ako som moc rad!!
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
11.9.2007 8:50
Neska je IN mat Linux
|
| |
RemuS
Od: RemuS
|
Pridané:
11.9.2007 18:38
nie, to nie je kratkodobe, a uz vobec nie "in"
|
| |
Norwaiz
Od: Norwaiz
|
Pridané:
11.9.2007 9:07
Linux este nie je ready pre masovy trh :-) OS treba robit pre negramotných debilkov (tých je na svete neskutočne veľa) ale tiež treba prihliadnut aj na bežných inteligentných ludí. Zial Linux je len pre tu druhu skupinu ;-)
|
| |
graffoo
Od: graffoo
|
Pridané:
11.9.2007 9:21
instaloval si linux na pocitac, ktory ma HW od vyrobcov, ktori podporuju Linux? urcite nie, pretoze inak by si toto nepovedal. instalacia kubuntu na takyto stroj je otazkou troch kliknuti. po instalacii mas pripraveny system na kancelarsku pracu aj zabavu. skus to s vistou...
|
| |
hmm...
Od: hmm...
|
Pridané:
11.9.2007 9:30
skusal som, neslo to hned tak lahko :)
mam thinkpada, skusal som ubuntu 7.04 (?tusim) vsetko krasne, az na wifi, ktora sa nevedela napojit -> az po umornom hladani na nete a vdaka www.thinkwiki.com som zistil, ze ubuntu a thinkpad nevie pracovat s Wifi, ktora je v mode nezobrazovania SSID :)
dalsia vec je, ze pri instalacii si treba dat pozor aby nezapisovala do MBR, lebo si odpalis celu recovery particiu.
atd atd atd - nie je nad jednoduche riesenie out of the box :)
|
| |
tomino
Od: tomino
|
Pridané:
11.9.2007 9:31
nainstalovat je v pohode, ibaze to dalsie je problem! Teda urcite problem pre tych, kt. chodia do prace, su napr. administr. pracovnici a maju i rodinu. Akosi potom nezostava cas ani energia ucit sa nieco nove, v pripade problemov hladat po forach na nete.
Oproti tomu win a ms office bezny sucasny clovek zacina pouzivat uz od zakladnej skoly, ked potrebuje nieco nove, najde, nainstaluje a nastavi bez vacsej namahy. Viem co pisem - mam skusenosti s msdos, win95 az winxp, v kt. dokazem nastavit to co chcem za chvilku. Pri kubuntu som patrac, pri ubuntu zufalec - tak isto ako pri OpenOffice, zial.
|
| |
OmeGa
Od: OmeGa
|
Pridané:
11.9.2007 9:43
je to vec zvyku. keby si sa ucil na linuxe od zakladky, tak by si nemal najmensi problem, ale vo wine by si sa stratil, respektive by si sa smial, ake je to primitivne.
|
| |
quix
Od: quix
|
Pridané:
11.9.2007 10:27
a bol by si ochonty miesto "ucenia sa novych veci" zaplatit za support? :)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
11.9.2007 12:05
Pripajam sa k tvojmu nazoru, moj problem. DOS na tom som zacinal... 95 nemecka originalka, dakedy sa tu nedala zohna slovenska, potom 98 ceska, mielnium... 2000 XP a K/U buntu... trochu Vista ...
|
| |
Norwaiz
Od: Norwaiz
|
Pridané:
11.9.2007 14:12
viem, naučiť sa dá všetko, ale je to tu ale: keď chceš prilákať ludi na Linux musis im dat system, ktory je lepsi, bezproblemovi, jednoduchy ale pritom vykonny, ale hlavne aby bol lahko naucitelny a intuitivny. Zial Linux toto vsetko este nesplna, preto na linux prilakas len a len inteligentnych odbornikov (5% ludi). Taky MacOS uz hej, len masovemu rozsireniu tu u nas brani cena HW :-(
Distribucie Linuxu musia byt orientovane pre masovy trh, pre stádo, potom bude popularny a bude sa vyuzivat.....
open-source ftw ;-)
|
| |
graffoo
Od: graffoo
|
Pridané:
11.9.2007 9:23
a aby si to nepochopil ako flame. XP ci vista je dobry system, ale po funkcnej stranke sa vyrovna linux windowsom... druha strana mince je podpora linuxu zo strany vyrobcov software alebo hardware.
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
11.9.2007 16:49
ja xem tiez linux ale, ale stale ma odradzuje ze ked si budem chciet spustit nejaku aplikaciu, budem si ju musiet najprv napisat...
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
11.9.2007 9:33
Kazdy pouziva to co chce. V dnesnej dobe sa kazdy co pouziva linux tvari ako IT masta a o windows useroch tvrdi, ze su negramotni. Pouzivam to, co mi ulahcuje pracu a na co som zvyknuty.
|
| |
SOLARIS
Od: SOLARIS
|
Pridané:
11.9.2007 11:13
Ja som si kupil ThinkPad R61.
Bola tam vista, po dvoch dnoch isla prec.
1. Skusal som CentOS 5 - nesla zvukova karta, grafika (rozlisenie)
2. Ubuntu - nesiel graficky rezim
3. X/OS - grafika, zvuk
4. Fedora 5 - grafika, zvuk (Istalacia ovladaca ALSA 1.0.14 bola katastrofalna nielen ze som ju nedokazal nainstalovat muse som dokanca stahnut sources kernelu ale ani to nepomohlo, manualne kopirovas subory nevyhnutne k ovladacu hladanie na internete a nakoniem som jeden subor nedokazal najst a tak som skoncil)
5. Freesbie - nesiel zvuk
6. FreeBSD - nechcelo mi nacitat stiahnute a napalene ISO cd !!
7. SOLARIS - nejde mi zvuk a
Tak co? Co odporucate?
|
| |
FMG.sk
Od: FMG.sk
|
Pridané:
11.9.2007 11:19
Windows Vista 64bit SP1......
|
| |
SOLARIS
Od: SOLARIS
|
Pridané:
11.9.2007 11:21
tu vistu som mal - nezaujala ma ale asi nemam navyber
|
| |
peto
Od: peto
|
Pridané:
11.9.2007 12:49
Zavisi od toho aku mas grafiku. Intel grafiky su plne podporovane, http://www.intellinuxgraphics.org/. A nVidia tiez...
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
11.9.2007 12:49
zo bolo s grafikou na ubuntu? napis na tony at n3 dot sk
urcite sa to da velmi rychlo vyriesit
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
11.9.2007 15:48
mozno treba iba pri bootovani dopisat hpet=disable alebo noapic ci noacpi
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
11.9.2007 15:50
tu:
http://www.thinkwiki.org/wiki/
Installing_Ubuntu_7.10_%28Gutsy_Gibbon%29
_Tribe_on_a_ThinkPad_R61
link prosim pospajat
|
| |
Chef
Od: Chef
|
Pridané:
11.9.2007 14:23
Ubuntu a nahodit ovladace od dodavatela, neviem co tam je, ale bud nvidia, ati alebo intel :-)
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
11.9.2007 16:47
thinkpad stale vypisuje nejake hlasky o ovladacoch to nieje normalna masina :P
BTW: xp a si zahojeny
|
| |
xxx
Od: xxx
|
Pridané:
11.9.2007 11:58
http://tarminastirsvk.szm.com//ELKOSHOP.html
|
| |
RemuS
Od: RemuS
|
Pridané:
11.9.2007 18:40
nikto nie je xxx (anonymny)
|
| |
Ubuntu
Od: Ubuntu
|
Pridané:
11.9.2007 18:47
Ja mám Notebook Packard Bell (NEC) a uz ma sralo XP-cko s tymi vírusmi a blbnutím.Pritom som mal aktualizáciu ,antivírus ,sp2 a predsa sa nasla branka pre vírusy!!!XP-cko sa tak dobre dodrbalo ,ze nepomohlo nic len preinstalovanie,:-(.Teraz mám Ubuntu a predstavte si nemám problém ani s grafikou,ani so zvukom ani s internetom,v prípade ,ze mi nieco chyba má Ubuntu v sebe funkciu ,ktorá mi nájde vhodné softy a troma kliknutiami to mám vyriesené.
|
| |
roman
Od: roman
|
Pridané:
11.9.2007 23:02
mam Ubuntu, je to fasa system ale chyba mi photoshop, cubase, Reason, corel ... skusam linuxacke ale ja som lenivy sa to ucit odznova. Rad by som si dal naspäť WinXP ale nedá sa mi ... pri instalacii sa vzdy vypne este pred rozdelovanim disku . ja chcem naspäť moj cubaaaase
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
12.9.2007 0:47
Photoshop ide cez vine uplne vpohode :) s corelom je kus problem, teda aspon s X3 ci aky to mam ... xe to internet explorer... a tie dalsie nepoznam ale myslim ze to spravis aj cez obycajne wine :) PEACE
|
| |
ako_Vanok
Od: ako_Vanok
|
Pridané:
12.9.2007 0:17
mam thinkpad R50, ubuntu bezi prefektne, az na maly chybycky mam ati radeon 7500 od ati a ta nerobila plnohodnotne ovladace pre linux, teda 3d podpora mi nejde napriek tomu mi fici aj beryl co je nato ze grafaren ide iba na "pol" plynu dost dobre, dokonca mi fici aj karta flarion od t-mobilu (trosku kompilacie) tesim sa ked bude fakt v novom thinkpade predinstalovany linux ubuntu tak to bude parada lebo predpokladam ze aj cely hw bude dokonale podporovany a potom to bude parada :)
|
| |
wee
Od: wee
|
Pridané:
12.9.2007 10:29
no mohli skor debian ako ubuntu ale nevadi :)
ubuntu je debian based
|