
neprihlásený
|
Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján |
|
|
Trojvrstvové HD DVD štandardizované, predbehli Blu-ray
DSL.sk, 11.9.2007
|
|
DVD Forum 31. augusta schválilo nový typ HD DVD média, trojvrstvové 51 GB HD DVD-ROM médium, informuje ScreenDigest.
HD DVD formát tak prevzal prvenstvo v kapacite optických médií od Blu-ray, ktorý má štandardizované maximálne dvojvrstvové 50 GB médiá. Na rozdiel od HD DVD sú ale tieto aj zapisovateľné.
Či budú k dispozícii neskôr aj zapisovateľné trojvrstvové HD DVD médiá nie je známe.
Pôvodné kapacity jedno a dvojvrstvových HD DVD médií sú 15 a 30 GB, u Blu-ray je to 25 a 50 GB. Toshiba, autor formátu HD DVD, sa netají skutočnosťou, že kapacita vrstvy bola zámerne zvýšená práve na 17 GB, aby trojvrstvové médiá predbehli v kapacite Blu-ray.
K zvýšeniu kapacity prišlo zmenšením záznamového miesta pre jeden bit a tak zhustením záznamu.
Či budú nové médiá čitateľné v súčasných mechanikách iba s aktualizáciou firmvéru nie je zatiaľ známe, túto možnosť ale krátko po oznámení formátu v januári predstavitelia spoločnosti Toshiba naznačili.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Thomas
Od: Thomas
|
Pridané:
11.9.2007 8:28
Konkurencia je dobra, ale jak to dopadne s kompatibilitou ? Privital by som hybridne mechaniky... 3 mechaniky na HD, BR, DVD, pripadne HD 51 (v pripade ze nebudu komp.) zozere dost energie..
|
| |
Karol
Od: Karol
|
Pridané:
11.9.2007 8:30
Ano, pretoze ked si kupis tri opticke mechaniky, tak tvoj prvorady problem je, ze zeru vela energie... to urcite.
|
| |
FMG.sk
Od: FMG.sk
|
Pridané:
11.9.2007 11:00
To skor si kupim prenosny 500 GB hardisk...:P kto dnes este napaluje na CD/DVD a odklada si to do policky??
|
| |
nmh
Od: nmh
|
Pridané:
11.9.2007 11:06
ja
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
11.9.2007 12:00
do policky nie, ale aj JA... filmy by som nedrzal na disku
|
| |
jarod
Od: jarod
|
Pridané:
11.9.2007 12:11
aj ja
|
| |
Petki
Od: Petki
|
Pridané:
11.9.2007 13:55
no ja uz som napr ziadne DVD/CD pre svoje potreby a hlavne kvoli zalohovaniu nenapalil dobry rok...
|
| |
Thomas
Od: Thomas
|
Pridané:
11.9.2007 11:18
:D ... no co , mas pravdu
|
| |
xxx
Od: xxx
|
Pridané:
11.9.2007 11:58
http://tarminastirsvk.szm.com//ELKOSHOP.html
|
| |
zorro
Od: zorro
|
Pridané:
11.9.2007 18:52
aky problem ved uz existuje prehravac ktory dokaze prehravat HD-DVD ako taktiez Blu-ray...ide tusim o player LG
|
| |
luke
Od: luke
|
Pridané:
11.9.2007 20:38
kurna, to hd-dvd sa tu drzi zubami nechtami.
|
Pridať komentár
|
|
|
|