neprihlásený Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján
Prvé štvorjadrové AMD K10 majú stáť len 5 100 Sk

DSL.sk, 5.9.2007


Cena prvých AMD procesorov s jadrom K10, Opteron procesorov pre servery a pracovné stanice, bude začínať už na 206 dolárov, približne 5 100 Sk.

Tvrdí to server Dailytech na základe informácií, ktoré AMD zaslala predajcom a partnerom.

Za túto cenu má byť ponúkaný model 2344 HE s taktom 1.7 GHz a TDP 68 W. V tejto kategórii spotreby budú ešte 2346 HE s taktom 1.8 GHz za 251 dolárov a 2347 HE s taktom 1.9 GHz za 372 dolárov.

V 95 W kategórii majú byť podľa aktuálnych informácií uvedené dva modely pre maximálne dvojprocesorové servery a pracovné stanice, 2347 s taktom 1.9 GHz a cenou 312 dolárov a 2350 s taktom 2.0 GHz a cenou 372 dolárov.

Uvedené majú byť aj štyri modely pre servery a pracovné stanice s maximálne 8 procesormi, 8346 HE, 8347 HE, 8347, 8350 postupne s taktom 1.8 GHz, 1.9 GHz, 1.9 GHz, 2.0 GHz a cenami 688, 861, 774 a 1 004 dolárov. HE modely majú mať spotrebu 68 W, štandardné 95 W.

Procesory majú byť podľa oznámenia AMD z júna uvedené tento mesiac, desktopové Phenom procesory budú nasledovať vo štvrtom štvrťroku.



Najnovšie články:

Výrobcovia zariadení predchádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách


Diskusia:
                               
 

aj tak to nema na intel. Ale dufam,ze sa budu snazit.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si kokot! LOL :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty si kokot. intel je naj.. zatím...
Odpovedať Hodnotiť:
 

OPERA JE NAJLEPŠIA
Odpovedať Hodnotiť:
 

som zvedavy na vykon, ak to nebude "to prave orechove" tak potom vazne neviem ako to chcu vyriesit
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo ked to nebude to "prave orechove" ale to "prave bananove ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ja som tiez zvedavy aky bude vykon tychto procesorov aspon pre desktopy..:))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ide o cenu, nie vykon. Nie kazdemu je treba aby bol komp supervykonny, ale aby za neho nevyhodil celu vyplatu. Osobne mi je uplne jedno ako obstoji v testoch, je to super procik za super cenu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak. Na co mi je procak, ktory vyuzijem na 100% zhruba iba 1% pracovneho casu pocitaca... absolutna neefektivnost. Pre to uz niekolko rokov kupujem len AMD a bohate mi to staci. Teraz mam AMD 64 +3000 939nm a mozem povedat, ze novy procak ani nepotrebujem, na kolko uz nie som male dieta, aby som sa hraval cely den hry.
Odpovedať Hodnotiť:
 

oprav si to tam, 939 je socket nie vyrobna technologia "939nanometerov"
Odpovedať Hodnotiť:
 

939nanometrov fuuha to budu tie ruské bytovkovo-kufríkové pc
Odpovedať Hodnotiť:
 

za priemernu slovensku vyplatu si asi komp s tymto procakom aj tak asi nekupis mozno tak 100dolarovy notbuk mozno :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Také štvorjadrové cpu by som zobral rovno dve. A dosku k tomu. Na render ako stvorené. Super!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dôležitý je vysoký výkon v prípade potreby, trebárs to 1% denne a nízka spotreba tým aj produkcia tepla a hlučnosť v prípade bežnej práce čo je mnohokrát tých 99%. To je asi najlepšia kombinácia. Takže rýchle disky na robotu, aj taký Mtron Flash s 120 MB/s by nebol od veci, veľké na ukladanie, veľa RAMky a k tomu AMD s Cool n Quiet. No nekup to.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No nekupim!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja to kupim
Odpovedať Hodnotiť:
 

co robis, ja svoj athlon pouzivam namiesto radiatora.
NAOZAJ to funguje, ked sedim v izbe tak teplota ovzdusia je asi o 3-4 stupne viac ako inde doma :) co je dooost
Odpovedať Hodnotiť:
 

ze si magor lebo chladic na procaku je sice teplejsi ako prostredie ale je to prilis male vyhrevne teleso nato aby si si vyhrial izbu.. to ze ti vstupne teplota bude asi tym ze si tham kvalitne naprdis
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lol ale si ho sfukol :-D

Odpovedať Hodnotiť:
 

A ta teplota ti tam aj vydrži pokial neotvoriš okno , ktore budeš nuteny otvorit kvoli smradu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nič moc AMD to skúša ale ked štartuje s cenou 5100,- tak na INTEL sa už nedoťiahne...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslíš si že som až taký bezmocný ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja vam mozem osrat taky net, ci to to je. Doma som videl k19 widowmaker a to vam bol film, nie nejaky k10
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak toto je svata pravda:
www.LINUX-IS-NOT-SHIT.tk

www.LINUX-IS-NOT-SHIT.tk

www.LINUX-IS-NOT-SHIT.tk

www.LINUX-IS-NOT-SHIT.tk

www.LINUX-IS-NOT-SHIT.tk

www.LINUX-IS-NOT-SHIT.tk

www.LINUX-IS-NOT-SHIT.tk

www.LINUX-IS-NOT-SHIT.tk

www.LINUX-IS-NOT-SHIT.tk

www.LINUX-IS-NOT-SHIT.tk
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Prosím Vás, čo je energeticky úspornejšie :
AMD Duron 1300 bez usporných technologií alebo nové cpu jednojadrove so šetriacou technologiou znožovanej frekvencie, ...či dvojjadro
Odpovedať Hodnotiť:
 

to druhe
Odpovedať Hodnotiť:
 

opytaj sa v predajni toho pana čo stoji za pultom
Odpovedať Hodnotiť:
 

a aku budu mat L2 keš ?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Kolko $ daš , tolko kB maš
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár