
neprihlásený
|
Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján |
|
|
Útoky sa presúvajú z emailu na web
DSL.sk, 4.9.2007
|
|
Antivírusová a IT-bezpečnostná spoločnosť Sophos informovala v pondelok o pozorovanom výraznom trende presunu bezpečnostných útokov za účelom získania kontroly nad PC z emailu na web.
V auguste priamo vírus obsahoval už len jeden z približne 1 000 emailov, kým priemer za prvý polrok 2007 bol jeden vírus na 332 emailov.
Výrazne sa ale zvyšuje počet webových stránok, na ktorých je umiestnený kód zneužívajúci pomerne časté bezpečnostné chyby v prehliadačoch a snažiaci sa o získanie kontroly nad PC a jeho zaradenie do botnetov.
V auguste Sophos detekoval denne 5 000 nových stránok so škodlivým kódom zneužívajúcim chyby v prehliadačoch po návšteve stránky.
Zvyšuje sa aj množstvo emailového spamu, ktorý sa snaží užívateľov nalákať na webové stránky so škodlivým kódom.
Vedúcou bezpečnostnou hrozbou na webe bol v auguste Mal/Iframe nachádzajúci sa na 47.8% zavírených stránok, nasleduje Mal/ObfJS so 17.7% a Troj/Decdec so 14.0%. Ostatný škodlivý kód nepresahuje 5%.
V počte hostovaných stránok so škodlivým kódom jasne dominuje Čína, v ktorej je hostovaných až 44.8% takýchto stránok. Nasledujú USA s 20.8%, Rusko s 11.3%, Ukrajina so 7.7% a Poľsko s 2.4%.
Medzi vírusmi šírenými emailom dominovali v auguste W32/Netsky s 30.5%, W32/Zafi s 20.0%, W32/Mytob s 15.0% a Troj/Pushdo s 10.8%.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
pan dan
Od: pan dan
|
Pridané:
4.9.2007 10:31
som prvy a nikto mi to nevezme
|
| |
Onem
Od: Onem
|
Pridané:
4.9.2007 18:53
Si prvy somar.
|
| |
Mac
Od: Mac
|
Pridané:
4.9.2007 10:33
www.digitalstudios.tym.sk
|
| |
uplink
Od: uplink
|
Pridané:
4.9.2007 10:38
ta stranka je hrozna, to Created and designed by Hack2er by som odstranil pre dobro toho cloveka co to spravil. Len to robi hanbu.
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
4.9.2007 10:34
a ja druhy a tiez si to nedam
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
4.9.2007 10:34
do pekla, obehol ma...........
|
| |
LBa
Od: LBa
|
Pridané:
4.9.2007 10:37
Deti,ako to,ze este nie ste v skole ?
|
| |
Nemko
Od: Nemko
|
Pridané:
4.9.2007 10:39
dobre, owned :D
|
| |
Bozz (_x_)
Od: Bozz (_x_)
|
Pridané:
4.9.2007 13:43
strc si svoju skolu do riti! aj s lunexom!
|
| |
Jaj
Od: Jaj
|
Pridané:
4.9.2007 14:44
Odkiaľ myslíš že sú pripojeny?
|
| |
www.sexy-dievcinka.tk
Od: www.sexy-dievcinka.tk
|
Pridané:
4.9.2007 17:00
www.sexy-dievcinka.tk
www.sexy-dievcinka.tk
www.sexy-dievcinka.tk
www.sexy-dievcinka.tk
www.sexy-dievcinka.tk
www.sexy-dievcinka.tk
www.sexy-dievcinka.tk
www.sexy-dievcinka.tk
www.sexy-dievcinka.tk
www.sexy-dievcinka.tk
www.sexy-dievcinka.tk
www.sexy-dievcinka.tk
|
| |
manus offus
Od: manus offus
|
Pridané:
4.9.2007 17:57
hmm, som zvedavy ako nadomnou prevezme kontrolu. najlepsi prikaz je rucne strucne odpojit siet, restartnut modem, a prehladat register.
|
Pridať komentár
|
|
|
|