| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
hmm
Od: hmm
|
Pridané:
2.9.2007 13:48
to bude tvrda skuska na net ked sa pojde na ipv6
myslim ze tak na mesiac az pol roka to dost skolabuje cely net
|
| |
MiK[3]Zz
Od: MiK[3]Zz
|
Pridané:
2.9.2007 13:57
Coze? O com prosim ta tocis? Ake skolabovanie netu? Mal by si si asi nastudovat ako bude fungovat ipv6 a ako ho chcu nasadit.
|
| |
Borec
Od: Borec
|
Pridané:
2.9.2007 14:09
To by ma dost zaujimalo, potesil by ma clanok o tom na dsl.sk
|
| |
Regulus
Od: Regulus
|
Pridané:
2.9.2007 15:01
nápodobne
|
| |
Cerf
Od: Cerf
|
Pridané:
2.9.2007 15:11
JA SI TO NEMYSLíM TO KTORY YMBECIl NAPÍSAL
PCHE
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
2.9.2007 21:44
ja by som sa potesil keby otom nepisali, lebo zase bude o drbnutu diskusiu viac :P
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
2.9.2007 17:07
jj ... bude to asi taky kolaps ako pri prechode na rok 2000 ;) ...
http://youtube.com/watch?v=j1OKC2dztmo
|
| |
joe
Od: joe
|
Pridané:
2.9.2007 22:36
Do roku 2011 sa na to iste poriadne pripravia
Ale o tej simetrii si skor myslim, ze sa zmensi pomer tak na 2:1 alebo 4:1 aj ked vseschopny torrent protokol sa dost precadzuje myslim, ze ludia si radsej stiahnu film a pri pozerani budu seedovat ako by im to trvalo dlhsie.
|
| |
mmh
Od: mmh
|
Pridané:
3.9.2007 12:01
To si teraz vstal od CS, zabil volovinu do diskusie a siel sa hrat dalej? Pan je odbornik...
Aby si vedel, niekde uz IPv6 funguje a akosi nic pri tom neskolabovalo. A ti ludia asi nie su taki sprosti aby to zabili cele naraz...
|
| |
peeter
Od: peeter
|
Pridané:
2.9.2007 14:13
uvidíme, ako to dopadne
|
| |
Robert
Od: Robert
|
Pridané:
2.9.2007 15:07
IMHO ipv4 adries je dost, akurat sa musia ucelne vyuzit.
Velke bloky adries (osobitne triedy B) uplne zbytocne drzia rad korporacii, ktore ich pouzivaju na svojich Intranetoch a v Internete vobec nie su pouzivane.
Kedysi bol Internet uplne transparentny a vsetko, co bolo nan pripojene, malo verejnu IP adresu. V urcitom momente sa zacali nasadzovat firewally a vnutri siete pouzivat rezervovane IP rozsahy. Touto zmenou sa pocet potrebnych IP adries velmi znizil. Na druhej strane je zase dopyt zo strany hlavne domacich zakaznikov.
T.j. je potrebne odobrat verejne IP velkymorganizaciam, ktore ich aj tak nepouzivaju na Internete a pridelit ISP.
|
| |
Marki
Od: Marki
|
Pridané:
2.9.2007 18:59
No ano, je to pravda, ale tym ziskas adresy tak mozno na dalsieho pol roka, viac nie...
A IPv6 prinasa aj kopu inych vyhod okrem vacsieho poctu adries.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ipv6#Features_of_IPv6
|
| |
steve
Od: steve
|
Pridané:
2.9.2007 15:19
preco sa vlastne zacalo pouzivat nesymetricke pripojenie?
nechapem preco odzaciatku nebolo 1:1
|
| |
grl
Od: grl
|
Pridané:
2.9.2007 15:32
pretoze je rozdiel ci vytazis linku 9:1 (down/up) alebo 5:5... moj nazor..
|
| |
martin
Od: martin
|
Pridané:
2.9.2007 15:30
ak to bude tak to na slovensku uzasny T-Debil urcite nezavedie...Uz ma tento moj T-Debilny internte zacina stvat..tolko penazi za nic ked som pocul od kamarata ze v petrazalke ma za 500 mesacne optiku kde mu rychlost neklekne nikdy pod 3 MB/s tak ma skoro drblo ked si predtavim kolko platim ja a za co..
|
| |
ivan+
Od: ivan+
|
Pridané:
2.9.2007 15:51
Tak sa prestahuje cely svet do Petrzalky a bude vybavene. Tak si to myslel?
Si asi jeden z mala tych co este este nepoculi, ze aj ini ISP zacali budovat optiky do domov a bytov. Ale iba ti lepsi. Slovanet sa zas chvalil investiciou (celych 11 mil. Sk :-)) do FWA. Ale vsetky investicie aj tak pojdu najprv do miest kde je vela prachatych zakaznikov na kope. A nie je to iba o T-xxx, kazdy musi byt rentabilny aj pri konkurencieschopnych cenach.
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
2.9.2007 15:52
u nas v SL rozkopali mesto a tahali vsade optiku, ale zatial sa nic presne nevie, tak uvidime, ake ceny a rychlosti budeme mat ...
|
| |
Marosh08
Od: Marosh08
|
Pridané:
2.9.2007 17:26
No presne uz aj ja cakam kedy mi daju optiku zatial ich vidim len kopat vsade mozne.
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
2.9.2007 15:51
tak si kup byt a sa prestahuj do Petrzalky a netrp doma to drahe DSL ;) ...
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
2.9.2007 21:55
chlapce bud rad ze nezijes v Petrzalke, vyrastaju tam totiz divni ludia naozaj divni... este som nepocul ze by niekto niekomu zavidel zivot v Petrzke :D, ja som rad ze mozem mat dsl na druhej strane Dunaja...
|
| |
evaw
Od: evaw
|
Pridané:
3.9.2007 12:19
No ty si mi tiez paradny k*t, tak nehovor nieco o divnych ludoch (aby nedoslo k nedorozumeniu - nevravim to kvoli tej Petrzalke, nebyvam tam, je mi to fuk; ale ked si spomeniem na niektore tvoje predchadzajuce komentare... ked TY povies ze divni ludia, tak to tam musia vyliezat z kanalov mutanti aby to bolo horsie ako ty).
|
| |
tma
Od: tma
|
Pridané:
3.9.2007 12:35
A brani ti niekto sa tam prestahovat? No, este keby si tak mal peniaze na byt v BA...
Inac, T-Com (ci myslis T-Mobile?) je dobrocinna organizacia, takze teraz okamzite vykope vsetky metalicke kable od ustredne k uzivatelom v kazdej Hornej-Dolnej dedine v SR, nasadi optiku za tazke miliardy a potom bude predavat za 500 Sk mesacne... Sa uvedom, ze je rozdiel v meste kde mas SIX a silny zaujem o pripojenie (kupna sila/vekove zlozenie obyvatelov/potreba pripojenia) doviest optiku k panelaku, kde si to razom kupi polovica ludi a je rozdiel doviest optiku do nejakeho zapadakova (dobre, mozno tam uz je - do ustredne, tranzit apod.) a tam kopat kabel ku kazdemu jednemu domu alebo panelaku, kde tretina ludi o internete ani nepocula a tretina nanho nema. A keby to spravili, tak to urcite nestoji 500 Sk.
|
| |
tma
Od: tma
|
Pridané:
3.9.2007 12:35
Inac, odvaznym pocinom je teraz Orange, ktory taha na zaujimavych miestach, lenze so svojimi obratmi si to moze dovolit, navyse uz ma po SR roztahanu optiku.
Ale ked ti ten internet tak chyba, tak sa zober s par ludmi, zloz vklad do s.r.o., pripadne si zaloz aspon zivnost, nakup konektivitu na optiku od niekoho blizko, zober uver, roztahaj kable po sidlisku/meste/dedine a zacni predavat za 500 Sk... Ked je to podla teba tak super, tak ti zisky len potecu a budes zarabat miliony. Alebo zeby predsa len existoval dovod preco to vsetci ostatni uz nespravili? No aku vyhovorku si najdes?
|
| |
mixer
Od: mixer
|
Pridané:
2.9.2007 15:36
Pretoze technolodia ako ADSL je lacnym riesenim pre domacnti za pomoci vyuziatia sucasnych telekomunikacnych liniek ono totiz je aj SDSL alebo VDSL ale to by potom nestalo tolko kolko stoji dnes bezne pripojenie s ADSLkom a ip4 ma proste svoje limity,predsa len 32bit addresovaci priestor nevydrzi vacne a CIDR(classless interdomain routing) alebo NAT/pat a privatne adresovanie (RFC1918) predsa nemozu pokryt vsetky potreby. A na margot toho co sa spominalo vyssie ze ako to chcu ipmlementovat odpoved je ze uz sa to implementuje napriklad v Japonsku pomaly ale isto bude ipv4 minulostou
|
| |
ivan+
Od: ivan+
|
Pridané:
2.9.2007 16:04
Presne tak. SDSL, resp. SHDSL sa pouziva davnejsie nez ADSL, na digitalne (prenajate) okruhy. VDSL je tiez asymetricke. No je to drahsie (naklady) ako ADSL pritom 95% pouzivatelov downloaduje omnoho viac nez uploaduje. Preto je pre nich asymetricka sluzba vyhodnejsia (cenovo).
Ti co viac uploaduju su vlastne Content provideri a mali by sa poobzerat po primeranom symetrickom produkte (digitalny okruh, ethernet, ...) alebo kvalitnom housingu.
K adresam: keby nevymysleli NAT a masovo ho nezaviedli, tak uz by sme niekolko rokov ficali na IPv6 lebo v4-adresy by boli uz davno minute.
|
| |
OmeGa
Od: OmeGa
|
Pridané:
2.9.2007 22:27
parda. keby sme mali vsetci verejne IP ;) no dobre je to ako pre koho. aj ked by to zrejme prinieslo obmedzenie tej "anonymity" na nete. proste by sa dal ban na adresu a fertig.
|
| |
blabol
Od: blabol
|
Pridané:
2.9.2007 15:53
Do kelu to tu nieje ziadny filter na taketo prispevky? mali by ste sem dat aspon kontrolny kod.
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
2.9.2007 16:58
keby si ich radsej ignoroval, tak by sme kod nepotrebovali a ani ty by si teraz nevyzeral ako blbec, kedze tu uz inkriminovany prispevok nie je :) ...
|
| |
Bozzzzzz
Od: Bozzzzzz
|
Pridané:
2.9.2007 18:36
On vie , o čom točí
|
| |
Gyrxiur
Od: Gyrxiur
|
Pridané:
2.9.2007 20:02
Ja mam symetricke pripojenie 768/768 uz teraz, pomaly upload pri rychlom downloade je naprid, lebo pri torrente kto malo seeduje, nestahuje moc rychlo a ja + torrent = laska ;o)
|
| |
xur
Od: xur
|
Pridané:
3.9.2007 12:25
Tak to mas pripojenie ako blesk. To uz radsej 3 mbps/512 kbps, rychlosti na torrente budu podobne a ludia co nepouzivaju pomaly a NEBEZPECNY torrent (narozdiel od rapidshare-like uloznych systemov, kde len downloadujes, co je u audia a videa legalne, na torrente aj uploadujes a nie je problem okamzite ziskat zoznam ipciek, cize to je ako keby si chodil po ulici a vykrikoval ze si nieco ukradol) to vyuziju lepsie. Ale vsak ty sa spamatas az po obalke s modrym pruhom
A keby si nebol socka a nesetril 2000 Sk rocne, nemusel by si sa spoliehat na torrent.
|
| |
budko
Od: budko
|
Pridané:
2.9.2007 20:25
PEEM v Trnave ponúka už od začiatku vo svojej optike internet len s symetrickými rýchlosťami. Teraz : 1 024/1 024 kbps(357,-Sk), 8 192/8 192 kbps s FUP 2G/1hod.(595,-Sk), 6 144/6 144 kbps (833,-Sk), 8 192/8 192 kbps (1 190,-Sk). Že by to už roky vedeli ako na to?
|
| |
neprifsflieft
Od: neprifsflieft
|
Pridané:
2.9.2007 21:15
Hi.
Im new on this forum.
It is nice forum.
But i'd like to know where i can read more?
Any directions?
|
| |
Minnduglas
Od: Minnduglas
|
Pridané:
2.9.2007 21:56
Excuse for troubling! I have a parrot. It was ill.
It had yellow spots on wings. Please tell how to help a parrot?
|
| |
pelendrek
Od: pelendrek
|
Pridané:
3.9.2007 11:57
aj ja som mal papagaja. mama na neho stupila a bolo. no joke
|
| |
peto
Od: peto
|
Pridané:
2.9.2007 23:03
K clanku - by sa mal dojst pozret na SK, by hned zmenil nazor...
Co sa tyka rychlosti, tak to je len otazka konkurencie. Opravte ma ak sa mylim, ale napr. take upc ma natahanu optiku mozno od kedy su u nas, len do bytu ide koax. Orange a T-com vylezu s digitalnou telkou a uz s tym ide aj upc. Som zvedavy co ponuknu v oblasti netu, pretoze orange bude za chvilu v kazdom vacsom meste a nielen v petrzalke a asi za vyrazne nizsie ceny (aj ked s fup).
|
| |
superza
Od: superza
|
Pridané:
5.9.2007 10:08
<a href=http://tramadoll.yourbb.eu>Online Apoteket</a> - generiska mediciner till de lagsta priserna - bantningspiller, potensmedicin, medicin mot haravfall och konssjukdomar
|
| |
superza
Od: superza
|
Pridané:
5.9.2007 18:03
<a href=http://tramadoll.yourbb.eu>Online Apoteket</a> - generiska mediciner till de lagsta priserna - bantningspiller, potensmedicin, medicin mot haravfall och konssjukdomar
|