neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
Quake Wars dokončená

DSL.sk, 31.8.2007


Spoločnosti id Software a Activision vo štvrtok oficiálne oznámili dokončenie dlhoočakávanej multiplayer hry Enemy Territory: Quake Wars a zároveň potvrdili jej uvedenie v Európe na 28. septembra.

Hru pre Windows vyvíjala spoločnosť Splash Damage s použitím enginu id Tech 4 spoločnosti id Software použitého v Doom 3 a s rozšírením MegaTexture pre použitie detailných veľkých textúr namiesto opakovania sa menších od Johna Carmacka, hlavného programátora a technického riaditeľa id Software.

Verziu pre Linux vyvíja priamo id Software, vydané majú byť aj verzie pre Mac OS X, PS 3 a Xbox 360.

Quake Wars je druhá multiplayer hra zo série Quake po Quake III Arena. Podobne ako táto hra by sa mala dať podľa dostupných informácií tiež hrať offline iba s botmi, hoci pôvodne bolo oznámené, že tento režim v hre nebude podporovaný.

Uvádzanými pôvodne zverejnenými minimálnymi požiadavkami na hardvérovú konfiguráciu hry vyvíjanej od roku 2005 sú dnes low-end procesory Intel Pentium 4 3.2 GHz alebo AMD Athlon XP 3200+, 1 GB RAM, grafická karta minimálne 6600GT alebo X800 so 128 MB pamäte. Hra na pevnom disku zaberie približne 950 MB.

Pre online hranie je samozrejme vyžadované širokopásmové pripojenie k Internetu.

Zvláštnosťou hry je rating stupňa T od ESRB, hra je tak prístupná od 13 rokov. Všetky ostatné hry zo série Quake mali samozrejme rating M znamenajúci prístupnosť od 17 rokov.

Odporúčaná predajná cena hry je 49.99 dolárov. Presná cena pre Európu, kde sa objaví o tri dni skôr ako v USA, nebola ohlásená.



Najnovšie články:

Výrobcovia zariadení predchádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách


Diskusia:
                               
 

Tak tlaaaak, som zvedavi ake to bude.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

podla mna to bude pecka
Odpovedať Hodnotiť:
 

Podla mna mi to nepojde :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

nice :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ked to bude ako sa pise s enginom ako v doom3 tak mi to pojde mozno aj na 5 fps :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

qw je genialne, hral som betu 1 aj betu 2 a uz ju mam aj preobjednanu, kto chce nejake info o tejto hre nech navstivi etqw.cz
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

som zvedavy co bude redakcia pisat ked bude crysis gold..
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

a ja som zvedavy kam ta poslem... pis k nadpisu ty dement

qw je skvely
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Alebo MAFIA II
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

MAFIA II este nevysla ty hlupak.
Odpovedať Hodnotiť:
 

no to si cely ty - ale miesto toho aby si si plnil povinnosti to nie :S
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

kto vravy ze hej? mas padaka
Odpovedať Hodnotiť:
 

uz sa tesim!
Odpovedať Hodnotiť:
 

to je naozaj hra len pre ludi co zcinaju spoznavat online.je to strasna nuda len skakat a skat jak idiot. a pritom obcas vystrelit.myslim skuste wow.do party tam musis ak chces do dungeonu pre dobry armor. .solo mozes ak sa ti nechce do party.alebo nemas s kym do party.ve wow ma zmysel chodit partu a party ta potrebuje.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

no porovnávať quake s wow neviem neviem...
Odpovedať Hodnotiť:
 

quake je FPS a dost dobra, WOW je pre zavyslakov(hrat menej ako 5hodin denne sa ani neoplati :P (zevraj))...
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ked nemam obute "boty" tak to nepojde spustit?
Odpovedať Hodnotiť:
 

no pojde ale budes potrebovat emulator BAŤA
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je dobre pocut ze sa vyvijaju aj dobre hry co mi pojdu aj na linuxe
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne tak.Velmi prijemne ma prekvapila sprava "Verziu pre Linux vyvíja priamo id Software".
Dufam,ze ostatne firmy si zoberu ponaucenie a tiez zacnu hry prisposobovat linuxu.

Odpovedať Hodnotiť:
 

pridavam sa k nazoru. Dufam, ze uz o nedlho pride cas, ked Linux bude v hrach minimalne rovnocenny Windowsu.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

no podla mna sa redakcia dobre sekla

,,Hra na pevnom disku zaberie približne 950 MB.,, hahaha no urcite podla mna zabudly jednu nulu :P
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Ty si zabudol dat do slova zabudly makke i.
Podla mna Ti zabudli v ustave dat o jednu nulu teda cifru viac miligramov sedativ
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:

Pridať komentár