
neprihlásený
|
Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia |
|
|
DirectX 10 GPU pripravuje aj S3
DSL.sk, 31.8.2007
|
|
Štvrtým výrobcom po spoločnostiach Nvidia, ATI a Intel, ktorý vydá DirectX 10 kompatibilný grafický procesor, by sa mala stať na konci roka 2007 taiwanská S3 patriaca spoločnosti Via.
Túto informáciu priniesol taiwanský server Digitimes na základe informácií z prostredia S3.
S3 pripravuje údajne dva čipy, Chrome 460 a Chrome 430. Chrome 460 má podporovať DirectX 10 a byť vyrábaný 90-nm procesom, Chrome 430 má podporovať DirectX 10.1 a byť vyrobený 65-nm procesom.
Maximálna taktovacia frekvencia čipov bude 1 GHz. Dodávané budú integrované vo Via čipsetoch, či budú dodávané aj v podobe diskrétnych grafických kariet v súčasnosti nie je známe.
Prvý DirectX 10 kompatibilný grafický procesor G80 osadený do kariet GeForce 8800 predstavila Nvidia, nasledovala ATI s Radeonom R600 a kartami Radeon HD 2900.
DirectX 10 kompatibilný hardvér v podobe integrovaných GMA X3500 a X3100 už niekoľko mesiacov v podobe čipsetov G35 a mobilných GM965 a GL960 dodáva aj Intel, k dispozícii ale zatiaľ nie sú DirectX 10 ovládače. Tieto by mali byť vydané v prvom štvrťroku 2008.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
noob
Od: noob
|
Pridané:
31.8.2007 11:33
emgh a ako sa vlastne vyraba taky cip???
|
| |
debil
Od: debil
|
Pridané:
31.8.2007 11:45
na kus kremika zafarbeneho na zeleno alebo zlto nalepis paru malych drotikov a somarinky aby to vyzeralo zlozito..potom to predas zeby si zarobil co najviac prachov..nesmies zabudnut na pekny obrazok na chladici :D
|
| |
noob
Od: noob
|
Pridané:
31.8.2007 11:48
naozaaaaj???
|
| |
yo3hi.eu
Od: yo3hi.eu
|
Pridané:
31.8.2007 12:10
napisal ti cistu pravdu
|
| |
Yuri_
Od: Yuri_
|
Pridané:
31.8.2007 13:05
toto je uplne super;) dovolil som si toto tvoje vysvetlenie dat na profil, tak aby si ma nestihal za autorske prava;)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
31.8.2007 17:46
lol, kupim si g.k. a do roka mi spravia ovladace na DX 10, to co je? :D
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
31.8.2007 20:50
Hlavna vec ze nejaky mamrd z MS povedal ze VGA pre DX10 budu podoprovat aj DX10.1 a tu su 2 VGA pre 2 v. DX10.x nacoto secko? staci napisat obe podporuju DX10 tak logicky aj DX10.1
|
| |
Peto^U
Od: Peto^U
|
Pridané:
2.9.2007 17:18
ehm som nub ja viem :) ale v podstate nikdy som presne nevedel co to je DirectX...mi to vysvetlite niekto :) dakujem...
|
| |
Laco
Od: Laco
|
Pridané:
3.9.2007 7:01
Ked to budu take sracky ako integrovane UniChrome tak dakujem pekne. Podporuju len 1280x1024@16bit s otrasnym aliasingom ikon...Ked integrovanu grafiku tak jedine Intel.
|
Pridať komentár
|
|
|
|