| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
sgh
Od: sgh
|
Pridané:
30.8.2007 10:43
Tak dneska som si na azet poslal registracny mail z https://launchpad.net/+login?origin=shipit a dosiel mi asi za 6 hodin!!!! a to bolo 4 hodina rano ked osm si to nechel poslat! fakt trapny azet
Ten test co ste robili sa mi vobec nezda
|
| |
DSL.sk
Od: DSL.sk
|
Pridané:
30.8.2007 10:54
Test testoval to, čo uvádza, že testoval. Tuná je evidentne problém s nejakým greylistovaním, na čo launchpad.net priamo upozorňuje hneď po vyplnení adresy, zrejme vie prečo. Na koho zvaliť vinu pri greylistovaní je otázne, nemá to ale nič s nadimenzovaním emailového systému a jeho rýchlosťou spracovania prijatej pošty.
BTW nabudúce Vás poprosím reagovať pod príslušným článkom a podľa možnosti si preveriť pred príspevkom aspoň základné fakty.
|
| |
mixer
Od: mixer
|
Pridané:
30.8.2007 11:20
A nebude tych 100Mbit zdielat tolko uzivatelov kolko je asociovanych k prislusnemu access pointu? Ked ze terajsi ethernet napriklad so swithom v star topology ma kazde zariadenie svojich vlastnych 100mbps.
|
| |
lordiceman
Od: lordiceman
|
Pridané:
30.8.2007 12:00
pravdaze ze nema, musel by si mat velmi kvalitny switch, vsetky nemanazovatelne switche maju v priemere 200mbit zbernicu, takze pokial 2 tahaju 100mbitom tak to ide na max, kazdy dalsi znizi rychlost ostatnych zo 100mbit na menej, proste sa to deli
|
| |
salmek
Od: salmek
|
Pridané:
30.8.2007 12:03
tak tak, v tomto su si ethernet a wifi zarovno aj ked z inych dovodov. a 802.11n ma maximalne rychlosti na jednoho cloveka vyssie ako fast ethernet, cca dvojnasobne.
|
| |
lordfireman
Od: lordfireman
|
Pridané:
30.8.2007 14:03
No a prave, ked uz niekto ma drahe kvalitne switche, tak ich nevyhadze len kvoli wifi... A ak niekto buduje novu siet, tak do firmy si toto urcite neda, kabel bude lacnejsi, spolahlivejsi a menej odpocuvatelnejsi...
Inac, nie si ty nahodou ten co kedysi nariekal ako sa mu do jeho super wifi siete montuju amaterske apcka?
|
| |
pan dan
Od: pan dan
|
Pridané:
30.8.2007 11:44
Nespolahlive? Tak to velmi prerazi vo firmach... Kazdy vie, ze internet po kabli je spolahlivejsi, rychlejsi, ako bezdrotove riesenia, tu je situacia rovnaka.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
30.8.2007 11:47
tu uz akoze ozaj nikto nic negarantuje? :o)
802.11n ako nEGARANTOVANE!
802.11a ako aNcijáša
802.11b ako bodaj by ta ...
802.11g ako grejt?
|
| |
nikto
Od: nikto
|
Pridané:
30.8.2007 13:44
jj trafil si sa :D
|
| |
guru
Od: guru
|
Pridané:
30.8.2007 11:55
myslim ze vela firiem zostane nadalej pri ethernete nakolko je ovela bezpecnejsi ako akakolvek forma sirenia dat vzduchom. a taktiez sa mi nezda zeby wifi AP bol schopny zaroven komunikovat 100mbps s viacerymi asociovanymi klientami.
|
| |
lordiceman
Od: lordiceman
|
Pridané:
30.8.2007 12:03
pravdaze ze nevytlaci, iba si zachova svoju poziciu, ethernet bude 1gb a wifi 100mb, zase 10x pomalsie ako teraz a ANO 10x pomalsie, ked ma niekto chce presvedcit o tom ze gcko je 54mbit, tak najprv nech trochu pouvazuje, je to half duplex, takze 27mbit full a potom nech si kupi hociaku wifinu do 10000 a zisti ze mu to pobezi tak 10 a aj to je na tom velmi dobre
|
| |
n00b
Od: n00b
|
Pridané:
30.8.2007 12:25
Netreba zabudat ani na 10Gbitovy ethernet :)
|
| |
lamer
Od: lamer
|
Pridané:
30.8.2007 14:13
Netreba zabudat, ze k nemu uz potrebujes ine kable ;)
|
| |
John Rambo
Od: John Rambo
|
Pridané:
30.8.2007 13:08
Inak COOL ale stále viac sa píše o škodlivosti WIFI.
V Nemecku a Anglicku je WIFI zakázané aj na školách
"nie že by škodilo" ale zakázali sme ho - tvrdia.
Kto by sa odvážil povedať, že škodí.
Veď sa na tom teraz brutálne záraba, či nie?
Inak nepíšte mi tu prosím teórie o výkonoch WIFI,
GSM sietí a pod. WIFI totiž "fičí" 24h denne (AP)
a preukázaný vplyv má napr. na včely.
|
| |
jvn
Od: jvn
|
Pridané:
30.8.2007 13:35
A GSM nefici 24h denne? to ze jeden clovek netelefonuje 24h vkuse este neznamena ze GSM siet je vyuzivana len par hodin do dna... ktovie aky mam vplyv na vcely :)
A s tym brutalnym zarabanim si ma uz celkom dostal... vela ludi si mysli ze je to ryzovanie zlata, ale je to presne naopak.. vacsina z nas co to robime z toho vela nemame, akurat tak kopec starosti a problemov s ludmi... to ze sa na tom zaraba majland je mylny nazor vacsiny neznalych ludi.. kto si to vyskusa vie o com hovorim.. :)
|
| |
jvn
Od: jvn
|
Pridané:
30.8.2007 13:36
maly preklep... chcel som napisat: "ktovie aky ma vplyv na vcely :)"
holt aj majster tesar sa utne :)
|
| |
John
Od: John
|
Pridané:
30.8.2007 19:28
"Brutálne zarábanie" som samozrejme nemyslel teba z hornej-dolnej alebo BA - to je jedno, ale vyvojarov technológie a hardwaru pre WIFI v celosvetovom meradle. Slovensko tam prosím ťa nezarátavaj.
Škodlivosť GSM som nemyslel v spojení s vysielacou bunkou, tá samozrejme škodí omnoho viac ako WIFI. Ľutujem tých čo to majú nad sebou v domoch a ešte viac tých, ktorí su v okolitých budovách.
Vo fórach sa to často porovnáva so žiarením GSM telefónu, ktorý máš pri hlave, ale keďže netelefonuješ non-stop, tak je to jedno.
Inak posmešky typu "komárom to neškodí ?" ani nebudem podrobne komentovať. Je veľa tupcov čo vidia iba to na čo ich niekto upozorní. Na škodlivé veci nás samozrejme nikto neupozorňuje, takže NEŠKODIA.
|
| |
jva
Od: jva
|
Pridané:
30.8.2007 14:10
Škoda že nie na komáre ...
|
| |
Wifi
Od: Wifi
|
Pridané:
30.8.2007 15:30
To si musis pockat na novy standard.
|
| |
darien_fawk
Od: darien_fawk
|
Pridané:
30.8.2007 17:41
WiFi 802.11k
|
| |
Peter
Od: Peter
|
Pridané:
30.8.2007 13:48
WiFi AP má výkon 100mw. Áno, sto miliwatov. Vieš si predstaviť čo je to za výkon?! Veď to je hovno! A ešte to môžeš cez správcu znížiť, len každý debil si myslí že je to škodlivé, lebo to žiari, ale to sú chuji čo počuli o žiarení z uránu, a teraz je pre nich každé žiarenie nebezpečné.
|
| |
John
Od: John
|
Pridané:
30.8.2007 19:35
Ty DEBILKO viem o rádiových vlnách viac než si vieš vôbec predstaviť.
Trvalé pôsobenie digitálneho signálu (pozor nie analógového) ak to vôbec rozlišuješ v pásme 2,4GHz aj v mW je preukázateľne škodlivé.
Ak poznáš výkony iba z car-audio 4x100W + 500W basák a ten ti neškodí tak potom čo dáke mW v 2,4GHz však.
Si pekný chudáčik. Našduduj problematiku, vráť školné a potom sa tu vyjadruj.
Veď na tebe je vplyv žiarenia už jasný :-)))
|
| |
quix
Od: quix
|
Pridané:
30.8.2007 20:40
"vrat skolne"? :D
|
| |
John
Od: John
|
Pridané:
30.8.2007 20:44
Ty máš do 20 rokov, však chlapče ???
|
| |
John
Od: John
|
Pridané:
31.8.2007 12:47
Ja mám totižto už 21 !!!
|
| |
-=-
Od: -=-
|
Pridané:
30.8.2007 14:26
Dufam, ze tento novy standard zlepsi bezpecnost WiFi sieti, ktora im naozaj chyba :-\
|
| |
Bozz Genuine Advantage
Od: Bozz Genuine Advantage
|
Pridané:
30.8.2007 19:40
myslis "nastavene" routre Draytek Vigor od T-Comu?
|
| |
Dano
Od: Dano
|
Pridané:
30.8.2007 21:37
ach jaj
switch switchuje na kazdy port 100 mbit/s full duplex, 802.11n wifi AP ma priepustnost cca 120 mbit/s half duplex ktora sa deli medzi pripojenych klientov
skodlivost:
wifi 2400 mhz 0.1 w
wifi 5500 mhz 1 mw
gsm mobil 1800 mhz 2 w
mmds 2400 mhz 10 w
wimax 3500 mhz 10 w
vacsina tychto ziareni je vo vzduchu nad blokmi, dole na zemi mas zlomok toho co je vo vzduchu.
btw vyfukove plyny ti nevadia?
|
| |
John
Od: John
|
Pridané:
30.8.2007 23:50
Aj domáci WIFI router s "pelendrekom" máš na streche???
Ak by navysielali-nevyžarovali smerom kde sú klientské adaptéry tak by to nefungovalo, či nie???
A v kaviarni sa pripojíš v pohode, či nie???
Čiže signál, teda aj žiarenie tam sú, či nie???
To len okrajom.
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
3.9.2007 18:45
Že najväčší signál je vysoko vo vzduchu ???
Jeej idem na strechu možno niečo chytím :D
|
| |
Bozz Genuine Rampage
Od: Bozz Genuine Rampage
|
Pridané:
3.9.2007 18:46
mam taky pocit ze niekto si tu mysli ze WiFi signal je lahsi ako vzduch
|
| |
John
Od: John
|
Pridané:
30.8.2007 23:53
Inak aj ja mám doma WIFI router.
To ale neznamená, že WIFI neškodí.
|