| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
PISTA
Od: PISTA
|
Pridané:
28.8.2007 9:56
tak to sa budem moct spojit cez siet s kamosom z blavy, haluz:-)
|
| |
hhh
Od: hhh
|
Pridané:
28.8.2007 10:03
a mobilny internet uz nebude mat vyznam kedze si kazdy z domu bude cerpat cez wifi vlastny net/ pripoji sa na neblokovanu wifi z vedlajsieho mesta :D
|
| |
wifi
Od: wifi
|
Pridané:
28.8.2007 11:11
asi netusis ako pracuje wifi a ake su jeho obmedzenia, vsak ?
nestaci len poznat, co znamena spojenie WI-FI
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
28.8.2007 12:37
WiFi = Wicking Ficking
|
| |
inkonzistencie
Od: inkonzistencie
|
Pridané:
28.8.2007 10:19
inkonzistencie ?
|
| |
ooo
Od: ooo
|
Pridané:
28.8.2007 10:30
konzistencia -ie ž. stupeň tuhosti látky; súdržnosť: kašovitá k.;
k. malty;
|
| |
Mudry
Od: Mudry
|
Pridané:
28.8.2007 21:28
Termin inkonzistentne data sa pouziva v informatike na oznacenie poskodenych dat - v nasom pripade zrejme v dosledku chyb na prenosovej ceste. Niekedy sa daju data opravit znovuprenesenim alebo pouzitim samoopravneho kodu, ak tych chyb nie je vela. Ale ked napriklad prenasam kluce vo vrecku a vypadnu mi do kanala, ked prave bezim na posledny autobus - takyto prenos sa uz da opravit dost obtiazne.
|
| |
m6r3k
Od: m6r3k
|
Pridané:
28.8.2007 10:22
neviem si som dobre pochopil ale ja by som sa volako vela neradoval vam by to len tak lachko neslo lebo oni to daly na volaky vrchol a merali asi vzdusnu ciaru lebo WiFima kratci dosach v obyvanej zone ako v neobyvanej pravdaze ak som dobre pochopil
|
| |
opec
Od: opec
|
Pridané:
28.8.2007 10:27
ludiaaaa, toto by bol biznis! na cele slovensko by stacilo par vykryvacov. potom by som moholo v pohode behat s wifi kde chcem
|
| |
KMaster
Od: KMaster
|
Pridané:
28.8.2007 10:47
povedzte mi, preco na slovensku sa vzdy vyjadruju k veci len ludia, co tomu vobec nerozumeju. trochu zdravej sebakritiky vole a nastudovat pojem smerova antena.
|
| |
wifi
Od: wifi
|
Pridané:
28.8.2007 11:14
nechaj tak , ako som uz pisal, to su ludia co ledva vedia povedat co znamena skratka WI-FI a o technologii nemaju ani sajnu
|
| |
Jaj
Od: Jaj
|
Pridané:
28.8.2007 11:47
Až tak sa nemýli. Len tie vykrývače by museli byť niekde vo vzduchu. Nečítal si o zámeroch EU so satelitným vykritím celej EU jednou spoločnosťou ?
|
| |
einstein
Od: einstein
|
Pridané:
28.8.2007 14:41
jo,keby dakto vymyslel ako ustabilizovat par horucovzdusnych balonov v spravnej vyske aby sa na nich dali nasmerovat anteny,tak by to mozno slo :-)
|
| |
mato
Od: mato
|
Pridané:
28.8.2007 11:50
pokial viem tak ta skratka neznamena nic.. ludia co vedia co znamena su na omyle :)
|
| |
ShaMan
Od: ShaMan
|
Pridané:
28.8.2007 12:36
a co Wireless Fidelity ? skus pozret wikipediu
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
28.8.2007 12:39
kalk :
bezdrôtova hustota
"ten chlapik je nejak bezdrôtovo husty!"
|
| |
h5n1
Od: h5n1
|
Pridané:
29.8.2007 0:41
no rad by som ta vydel pobehovat s malickym PDA a antenou co ma priemer aspon 50cm aby mala dostatocny zisk :)a este stativ aby si to drzal nasmerovane na vysielac :) ..... ked sa ti to nejak podari tak daj vediet :) alebo sa natoc a daj to videjko na ceknito do sekcie zabava :) . . . . takze az na par detailov to nieje az tak nerealne :)
|
| |
Miki
Od: Miki
|
Pridané:
28.8.2007 13:27
Preco sa mi mari ze WiFi oznacuje len 802.11b a 802.11g ??
802.11a teda vsetko na 5ghz sa uz neznaci ako WiFi.
ak sa mylim tak ma opravte.
|
| |
Od:
|
Pridané:
28.8.2007 14:01
wifi - Short for wireless fidelity and is meant to be used generically when referring of any type of 802.11 network
(webopedia.com)
|
| |
pistole
Od: pistole
|
Pridané:
28.8.2007 14:07
Wifi by mal byt certifikat ze zaridenia co ho maju su navzajom kompaktibilne .
|
| |
pistole
Od: pistole
|
Pridané:
28.8.2007 14:11
Inac taky spoj na 300km isto nebol vo norme co sa vikonu tyka . Takze prevadzkovat take nieco na Slovensku by bolo nelegalne, kdze by prekracovalniekolko nasobne povoleny vyziareni vikon .
|
| |
Miki
Od: Miki
|
Pridané:
28.8.2007 17:31
5,4 az 5,7 max eirp 1W
|
| |
wyfy
Od: wyfy
|
Pridané:
28.8.2007 19:57
i yyy i?
|
| |
xxx
Od: xxx
|
Pridané:
28.8.2007 20:48
čo je to víkon?
|
| |
Thomas
Od: Thomas
|
Pridané:
28.8.2007 21:52
ak by použili technologiu dual nstreem od mikrotiku tak nemaju problem ani svykonom a ani dosiahnut vyššie rýchlosti ...
|
| |
dmnt
Od: dmnt
|
Pridané:
28.8.2007 16:35
hmhm toto sa mi zda nejake stare ved ja mam vo svojej fy prepojeny s nemeckom
|
| |
h5n1
Od: h5n1
|
Pridané:
29.8.2007 0:51
myslite ze by sa dal wifi signal nasmerovat na stratosferu od ktorej by sa odrazil naspat na zem a potom by to malo vacsi dosah (na vzdialenost, nie na plochu)tak by nevadilo zakryvenie zeme :) a ty co netusite o vysielani sig. nic tak sa nesmejte lebo naozaj existuju iste druhy prenosov kde sa vyuziva odraz od stratosfery (teraz si prestavam byt isty ci to nieje ionosfera ale to uz je hadam jedno)takto funguje prenos analogoveho signalu mna len zaujima ci by to slo aj s dig. signalom modulovanom na 5GHz :).... a bozz nech nepise vopred dik ;o)
|
| |
frenk
Od: frenk
|
Pridané:
29.8.2007 15:33
ja si myslím že by to nešlo. je to mikrovlna a tá sa len tak ľahko neodrazí ani od plných materiálov na zemi a nie to od trocha vzduchu. takto môže fungovať niečo na nízkych frekvenciach, ale tu asi ťažko.
|
| |
h5n1
Od: h5n1
|
Pridané:
29.8.2007 20:48
myslel som si, ale aspon sa nasiel niekto kto sa vyjadril :)
|
| |
ja a on
Od: ja a on
|
Pridané:
29.8.2007 23:07
ja som spravil 405km
|
| |
jkl
Od: jkl
|
Pridané:
30.8.2007 12:14
Ja by som chcel vediet aka to je ta polo-smerova antena. Poznam smerove, vsesmerove, sektorove ale polo-smerove nie.
|
| |
pan dan
Od: pan dan
|
Pridané:
30.8.2007 13:44
keby tu wifinu skusili na linuxe, tak by im to slapalo minimalne o 50km viac.
|
| |
apofiSS
Od: apofiSS
|
Pridané:
30.8.2007 19:50
Keby ju skusili na linuxe tak by bola taka inteligentna ze by si sama natiahla optiku a nerobila by taketo haluze...
|