neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
Notebooky Asus Eee v septembri, najlacnejší za 259 dolárov

DSL.sk, 27.8.2007


Zaujímavé lacné notebooky Asus Eee by sa mali začať dodávať od polovice septembra, tvrdí taiwanský server Digitimes a túto informáciu potvrdzujú aj dátumy dostupnosti viacerých predajcov.

Doteraz Asus zverejnil len približný rozsah konfigurácii a cien, nebola ale známa konfigurácia pre jednotlivé modely podľa ceny.

Modelový rad Eee PC 701 má využívať podľa oficiálne nepotvrdených informácií 900 MHz Intel Celeron M ULV, čipset Intel 910 a integrovanú GMA 900 grafiku. Pôvodne Asusom uvádzané parametre boli 7-palcový displej, 512 MB pamäte a 4, 8 alebo 16 GB flash pamäte namiesto pevného disku.

Hmotnosť notebooku je 0.89 kg, na jedno nabitie batérie má výdrž 3 hodiny. Predinštalovaným je samozrejme pri danej konfigurácii a cenách Linux, podporovaný je 10 / 100 ethernet aj 802.11 b / g WiFi.


Asus Eee PC 701



Podľa Digitimes by ceny jednotlivých modelov postupne od najslabšej po najsilnejšiu konfiguráciu mali byť 199, 239, 349 a 369 dolárov.

V ponuke kanadsko-amerického webové predajcu Ncixus sa aktuálne objavili tri rozdielne modely v cenách 259, 289 a 390 dolárov. Všetky uvádzajú rozlíšenie displeja 800 x 480.

Dva lacnejšie modely majú 256 MB RAM a 2 GB flash pamäte, najdrahší 512 MB a 4 GB flashu. Dva drahšie modely majú zabudovanú webovú kameru.



Najnovšie články:

Výrobcovia zariadení predchádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách


Diskusia:
                               
 

no neviem, ASUS mi stale este nepripada ako dobra znacka notebookov co sa tyka kvality, ale tak snazia sa a robia konkurenciu vdaka pomeru cena/vykon.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dovolim si nesuhlasit, som s Asusom maximalne spokojny vo vsetkych smeroch, nielen co sa tyka nb, ale aj ich ostatnych produktov
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dovolim si nesuhlasit. Asus je dost kvalitny shit co sa tyka NB aj hardwaru. Poznam 3 ludi co to maju a jeden musel uz dvakrat reklamovat a 2 reklamovali raz. Mne osobne prisla grafika od asusu ktora uz od nova blbla a zhruba po mesiaci odisla do vecnych lovist nadobro...
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak to uz hej, to je reprezentativna vzorka
Odpovedať Hodnotiť:
 

Maticne dosky maju celkom dobre IMHO
Odpovedať Hodnotiť:
 

dovolim si suhlasit, a nielen motheroboardy, ale celkovo Asus je kvalitna značka, samozrejme najdu sa chyby, ako u kazdej firme, ja mam zle skuenosti co sa tyka HP notebookov
Odpovedať Hodnotiť:
 

dovolim si oponovat, HP NB su velmo dobre
Odpovedať Hodnotiť:
 

Musim nesuhlasit jednotlivec je zanedbatelny. Kazdy vyrobca ma modely, ktore maju svoje muchy, ale takmer o ziadnej z takychto poprednych znaciek sa neda povedat ze je uplne na h...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nedovolim si oponovat, plne suhlasim ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

dovolim si doplnit nieco k HP NB, brat kupoval nb v usa, pravdaze s celosvetovou zarukou... nb sa pokazil, odniesol do bratislavy do HP servisu a tam mu povedali ze ten typ vyrabaju a predavaju jedine v usa a tu na to nevedia zohnat diely, takze si voju zaruku (za ktoru trebalo priplatit) moze nacpat...

aby to technik zaklincoval, ponukol ze spravi analyzu za 3000 a ak treba tak objedna z usa novu dosku za 12 000 ... LOOOOL takze objednat vie, ale riadnu reklamaciu to nie
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som dal za nb 50 000 a v priebehu 2 rokov som ho bol 3x reklamovat pricom ked som chcel nejake info z ich zakaz. linky jednali so mnou pekne hnusne
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam asus mb - obcas sa nechce zapnut (?)
a asus gfx - ta je ok ale vetracik prisernee huci
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam nb V1J co ej cez 55tis a tiez chybuje ale nedvam to za plnu vinu ASUSU ..chybuje mi od zaciatku DVD-romka ale DVD nevyraba asus len osadzuje LG ...takze chyba bola u LG ...tp moze nastat aj pri inych dieloch ..napr LCD ...ked to doviezlio k predajcovy to mohlo byt dobre, ked to prislo od neho ku mne..mohlo to zahrkat a bolo ..za dalsie to bol pred-model pre C2D.. ianc zajednal si ho aj kamosv ten isty den a on nema ziadny problem :) ...trosku to zalezi aj od uzivatela a pouzivani :) ..ja som dost na sluzobkach :) tak aj ta DVD dostava viac zabrat aj s celym notasom :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mam ASUS notebook bez mala jeden rok, som s nim velmi spokojny. Sice bol vyssej rady (zevraj tie lacne su trochu viac kazove)... Je dost kvalitny. Dostal som co som chcel. LCD ma kvalitnejsie nez HP jedneho clena rodiny takmer o 10tis drahsie. O dost, poznatelne...
ASUS graficka to iste. Sice skrat v PC (odpalena sietovka) sposobil ze nejde jeden vystup, ale ta graficka karta bola proste dobra. Dobre zvladnute medenne chladenie, taktovatelna az az... Este je v zaruke, dali na nu zaruku 3 roky. Myslis, ze by davali na produkty zaruku 3 roky standardne (niektore produkty) keby to boli smejdy?
Odpovedať Hodnotiť:
 

(zevraj prekrocena max. dlzka komentara...)
Ono je to velmi individualne. Poznam viacerych majitelov roznych ASUS produktov a vsetci su spokojny. Ty zase poznas 3 a vsetci su nespokojny. Lepsie je uvadzat konkretne problemi, a nie znacku zhadzovat z tvojho obmedzeneho primitivneho pohladu bez stipky sebareflexie alebo uvedomovania si bezcennosti svojho vlastneho nazoru, ktory si ziskal na zaklade tak strasne moc malo (s ohladom na tie miliony vyrobenych ASUS produktov) skusenosti s touto znackou.

Dnes su ludia plny nenavisti. Je to vidiet...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja mam tiez NB skoro rok, denne ho pouzivam a ziadny problem doteraz nebol, nemam problem ani s ovladacmi pod Linuxom. Vsetko sa moze pokazit, neexistuje znacka, ktora by sa nekazila, ked ma clovek stastie tak sa natrafi par krat aj na zle kusy, couz :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dovolim si suhlasit s matthewom, NB ASUS mam 3/4 roka bezi 12 hodin denne a bez problemov
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak to má aj DVD-RW tak by to bola fajná vecička
Odpovedať Hodnotiť:
 

viac by som privytal aspon 10" displej, 7" je moc malo, viem je to na ukor mobilnosti ale vacsi dispej viac pohodlia a dalo by sa to povazovat za notebook, teraz je to skor UMPC
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak na to kamarat zabudni kam by si to chcel napchat a hlavne ked to ma cele vazit tesne pod 1kg?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Uvidime co na to Bozz
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dovolim si nesuhlasit....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Taka šhunka no fuj !
veď to vypada jak pentium 0,5 !
Odpovedať Hodnotiť:
 

No to nie je bohvieco za tu cenu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja neviem, ale naco si budem kupovat asus, ked za tu situ cenu plus minus par percent mam dnes aj HP aj Toshibu aj ... len sony je drahsie a apple, ale to je image, nie praca, neviem, kolegyna ma asus a jak tomu notebooku sviha, tak to som este predtym nevidel. Asus, Acer, ..... mne pridu totalne mimo misu. Ale mozno sa umudria.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam uz peknych par rockov len ASUS NB, robim servis aj inym znackam ale asus sa ukazuje naozaj kvalitny..a co sa tyka HW do PC tak tiez zo 100kusov sa mozno jeden dva nepodaril a to hlavne dosky...

takze klasika kazdy ma to svoje a prehovarat je darmo,
len co potom chudaci co sa tomu nerozumia a "specialisti" im natlacia zvasty...

co sa tyka tohoto booku tak evidentne to nieje book urceny na serioznu pracu, max nejake texty, net... tak neviem ocom tu mudrujete..a ine spolocnosti asi tak lahko nebudu predavat takyto LOW-END
Odpovedať Hodnotiť:
 

a preco sa muje jebat prave moj asus?
Odpovedať Hodnotiť:
 

nadhera,za tu cenu to je nadhera!sup do "vrecka" a plnohodnotny internet kdekolvek.v tej konfiguracii 512/16Giga by som to bral hned.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ASUS je BEST a HP je SHIT
bodaj by bolo vsetko ako asus asi by bolo malo nefunkčných vecí
Odpovedať Hodnotiť:
 

take slowo, ze "flame" tu na dsl.sk asi nikto nepozna....
Odpovedať Hodnotiť:
 

a antispam, moderator asi tiez nie :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

projekt 100dolaroveho notebooku asi skoncil, malosa ho kupit 10milionov , no zrazu si vyda skoro kazdy stodolarovy notebook. On stoji 175 a tento susu 199 ?,,?
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslite ze s tou grafikou tam na tom pôjde counter-strike 1.6
Odpovedať Hodnotiť:
 

Asus su najlepsi Kupil som si davnejsie HP pavilion a po mesiaci sa posral a povedali my v hp servise ze to opravia a o mesiac si mam po to dojst. Nedosiel ale vratili my peniaze. Asus sa my doteraz neposral a bol lacnjsi nez hp a vykonnejsi a kvalitnejsi. Asus eee je podla mna dalsia ukazka kvality.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár