Jedným z najdrahších stolov na svete, v pôvodných cenách, je nepochybne stôl, ktorý si zostrojil Matt Tovey.
Jeho stôl používa ako dekoračnú vrstvu pod povrchovým sklom 434 procesorov Itanium Madison 9M, ktoré sa v ponuke Intelu nachádzali v rokoch 2004 a 2005.
Presný model použitých procesorov nie je známy, cena Itanium procesorov sa typicky pohybuje od približne 800 dolárov u aktuálne najslabšieho modelu po aj 4 000 u najdrahšieho.
Procesory podľa Toveyho stáli pôvodne 800 tisíc dolárov, v prepočte 20 miliónov Sk.
Tovey použil vyradené procesory pri upgrade nešpecifikovaného superpočítača, ktoré by inak boli určené na zničenie. Keďže tieto procesory výkonom výrazne zaostávajú za súčasnými najvýkonnejšími Xeonmi aj Opteronmi a základné dosky a ďalšie komponenty sú drahšie ako u masovej x86 platformy, znovupoužitie Itanium môže byť menej efektívne ako nákup nových x86 procesorov.
Časť použitých procesorov (foto: Matt Tovey)
Pravdepodobne z tohto dôvodu smerovali relatívne nové procesory na vyradenie.
Stôl zo 434 procesorov Itanium (foto: Matt Tovey)
Tovey výrobu stola dokumentuje tu s viacerými fotografiami.
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Mac
Od: Mac
|
Pridané:
23.8.2007 21:29
Wow no teda
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
23.8.2007 21:45
Tak nieco podobne si pomali mozem zacat aj ja... akurat ze nemam Itania ale 386 486 P60 P90 PI PII atd... mam ich asi 20 keby som nebol hlupy bolo by ich viac, inak squely napad b:)
|
| |
ujo horar
Od: ujo horar
|
Pridané:
23.8.2007 21:51
Mi padla do oka ta mys.. co myslite je to klasika s gulickou, alebo nejaka optika? Lebo s tou sklom ktore ma polozene na tych procesoroch.... neviem neviem....
|
| |
ujo horar
Od: ujo horar
|
Pridané:
23.8.2007 21:53
Mi padla do oka ta mys.. co myslite je to klasika s gulickou, alebo nejaka optika? Lebo s tym sklom ktore ma polozene na tych procesoroch.... neviem neviem....
|
| |
tom
Od: tom
|
Pridané:
23.8.2007 22:05
asi len marketingova fotka, tipol by som ze tam mava podlozku normalne...
|
| |
vilko
Od: vilko
|
Pridané:
23.8.2007 22:29
laserova myska nema problem na skle ,dokonca ani na zrkadle
|
| |
Asta-killer
Od: Asta-killer
|
Pridané:
24.8.2007 12:43
To nie je ziadna laserova myska Ty debil,ale opticka a ta ma problemy vsade tam kde je leskly a nerovnakofarebny povrch. Druhykrat radsej mlc, ako mas zajebat taku picovinu.
|
| |
Marcel
Od: Marcel
|
Pridané:
24.8.2007 16:21
Neviem, preco mu nadavas ked si nevzdelany. On uviedol laserovu a nie opticku. Medzi nimi je rozdiel a su to dve rozdielne technologie. Pre teba ako totalneho alfabeta a nevzdelanca je opticka ta mys, co svieti na cerveno. Laserova je ta co nema gulicku a nesvieti (svieti ale tvoje oci to nevidia ide o nm laserove ziarenie) a skutocne mozes s nou behat po zrkadle a skle!
|
| |
$amo
Od: $amo
|
Pridané:
24.8.2007 19:03
Ale si mu dal, teraz musi drzat hubu
|
| |
valesek
Od: valesek
|
Pridané:
24.8.2007 22:19
To mu to fakt dal. Jen by me zajimalo co je to alfabet ja znam jen slovo analfabet. Mozna se pritom vysvetlovani emocne neovladal. :))))
|
| |
rad
Od: rad
|
Pridané:
26.8.2007 14:05
aj tak je to <>covina. laserova nevie na skle a inych povrchoch, ktore odrazaju, fungovat 100% - vlastna skusenost.
|
| |
Nemko
Od: Nemko
|
Pridané:
23.8.2007 22:47
to je optika... Logitech BJ-69 (viem to preto, lebo mam taku istu ;) )
|
| |
hgf
Od: hgf
|
Pridané:
23.8.2007 22:50
A vy kam pozerate? preco ma asi zrovna pod mysou tu ciernu dosku?
|
| |
fixo
Od: fixo
|
Pridané:
24.8.2007 11:06
a kde ty vidis tu ciernu dosku?
|
| |
KocuR
Od: KocuR
|
Pridané:
25.8.2007 13:12
Pana boha vy ste fakt slepí ... veď tam má nalepenú podložku
|
| |
hehe
Od: hehe
|
Pridané:
23.8.2007 21:57
ta ma rozlisenie 2x3, funguje na zaklade prechodu medzi jednotlivimi CPU pod sklen. doskou :D
|
| |
oOMan
Od: oOMan
|
Pridané:
23.8.2007 22:02
keby to dal pod štavu tak by mu to v zime pekne ohrievalo ruku :)
|
| |
Afonya-san
Od: Afonya-san
|
Pridané:
24.8.2007 5:42
Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
|
| |
peto
Od: peto
|
Pridané:
24.8.2007 10:00
njn
|
| |
taxikar
Od: taxikar
|
Pridané:
27.8.2007 17:48
ja by som zmazal aj to hore od asta-killera
|
| |
Slavius
Od: Slavius
|
Pridané:
24.8.2007 9:34
Jeho stôl používa ako dekoračnú vrstvu pod povrchovým sklom 434 procesorov Itanium Madison 9M...
Presný model použitých procesorov nie je známy...
Tento clanok asi nepisal jeden clovek...
|
| |
darien_fawk
Od: darien_fawk
|
Pridané:
24.8.2007 10:27
A co tym chces ako povedat? Ved tam nieje Presny pocet pouzitych.... Ale tam je Presny model.... Nevedia o nich nic len to ze sa volaju ltanium
|
| |
tom
Od: tom
|
Pridané:
24.8.2007 11:00
ono je dobre mat nejake vedomosti predtym, ako chces nieco kritizovat. madison 9m je len modelovy rad, povedzme ako pentium 4. v nom bolo neviem kolko presne, odhadujem cca minimalne 5 modelov s rozlicnymi frekvenciami a s vyrazne odlisnou cenou.
|
| |
smile
Od: smile
|
Pridané:
24.8.2007 10:56
konecne vyuzitie intelu na plno :)
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
24.8.2007 11:01
stol sice ma za 20 milionov, ale mys za 200 korun :D
Ale inak WOW, takyto stol je o moc krajsi jak tie mojsejovske zlate a diamantove stolíky.
|
| |
lololololol
Od: lololololol
|
Pridané:
25.8.2007 13:47
heh, hned by som ho dal na ebay za 10 melonov, 50% z ceny dole, no nekup to :D
|
| |
Yuri
Od: Yuri
|
Pridané:
24.8.2007 12:34
hmmm no zase mam o com snivat;) ale fakt bomba, toto by som si zelal;)
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
24.8.2007 20:12
mrte skarede...
|
| |
RemuS
Od: RemuS
|
Pridané:
24.8.2007 21:18
slovo mrde je mrde skarede
|
| |
eskal
Od: eskal
|
Pridané:
26.8.2007 22:20
a bleeeee laserka vie behat aj po lesklej strane cdeeecka ...lamky :D teraz som to skusal po precitani si par komentov
|
| |
taxikar
Od: taxikar
|
Pridané:
27.8.2007 17:51
tie procesory boli na vyradenie.... dalsiu davku by mohli dat racej mne, ak funguju
|
| |
Berotoveker
Od: Berotoveker
|
Pridané:
5.9.2007 23:44
<a href=http://uniform.tootpics.info><b>Cutie in stockings fucked doggystyle and cummed!!</b></a>
<a href=http://uniform.tootpics.info><b>Nasty babe make hard blowjob and fuck in bench!!</b></a>
|
| |
Dogedachgah
Od: Dogedachgah
|
Pridané:
6.9.2007 16:51
<a href=http://blowjob.yourpiu.info><b>Petite teens in classrom sucking and fucking cock!!</b></a>
<a href=http://blowjob.yourpiu.info><b>Blonde and brunette teens suck cock and fuck it!!</b></a>
|