
neprihlásený
|
Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia |
|
|
Nová verzia Windows, Windows Home Server, aj v SR zrejme 27. augusta
DSL.sk, 20.8.2007
|
|
Nová verzia Windows určená do domácností s väčším počtom PC alebo iných kompatibiliných digitálnych zariadení na pohodlný centralizovaný manažment PC, Windows Home Server, by mohla byť dostupná aj na Slovensku už o týždeň 27. augusta.
Výplýva to zo spoločnosťou Microsoft zverejnených dátumov konca technickej podpory pre tento nový operačný systém. Tieto aj pre Slovensko uvádzajú ako dátum všeobecnej dostupnosti 27. august 2007.
V niektorých krajinách sveta, napríklad na Novom Zélande, v Austrálii, Veľkej Británii a Nemecku, sa produkt už objavil v ponuke webových predajcov ako OEM verzia s dostupnosťou už od tohto týždňa.
Cena v Nemecku, najbližšej z týchto krajín, sa pohybuje okolo 140 euro, v prepočte 4 730 Sk.
Windows Home Server je postavený na Windows Server 2003, užívateľom uľahčuje bezpečné uloženie, zálohovanie, zdieľanie dát a prístup k nim ako z domácej siete tak z Internetu.
Na server môžu byť automaticky zálohované všetky PC s Windows XP alebo Windows Vista v domácnosti. Home Server má automatickú správu diskov, keď po pripojení nového transparentne rozšíri dostupnú kapacitu. Dáta umožňuje ukladať naraz na dva rozdielne disky súčasne pre zvýšenie bezpečnosti dát.
K dátam je možné pristupovať cez Internet viacerými protokolmi, zároveň sa je možné cez Windows Home Server pripojiť k pracovnej ploche ľubovoľného PC v domácej LAN.
Celkovo bude podporovaných desať domácich registrovaných zariadení, ktoré sa môžu k serveru pripájať. Okrem PC to budú napríklad herné konzoly a prehrávače Zune.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
xbox
Od: xbox
|
Pridané:
20.8.2007 11:12
jajaaaaaaj
|
| |
Slovensko hlada superstar
Od: Slovensko hlada superstar
|
Pridané:
20.8.2007 11:28
NBú odporuca system Windows. Kupte win od 20.8 do 30.8 a pribalime vam BOZZ-a ako darcek pre pohodlniejsie uzivanie.
|
| |
cZecho
Od: cZecho
|
Pridané:
20.8.2007 12:05
tiez ti pripada ako nejaky spam robot? :D
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
20.8.2007 13:27
NBUSK123
|
| |
nevzdelanec
Od: nevzdelanec
|
Pridané:
20.8.2007 14:08
To ani nevies to spravne heslo? nbusr123 ;-)
|
| |
eunyx
Od: eunyx
|
Pridané:
20.8.2007 14:10
NBUSR123
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
20.8.2007 14:26
jejda !
|
| |
Fr3E
Od: Fr3E
|
Pridané:
20.8.2007 16:24
Naco vymyslaju tolko verzii, keby spravili jednu a zvysok by sa uz mohol riesit prislusnym softom
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
20.8.2007 18:00
Osobne si tu na slovenku neviem predstavit nejaku domacnost ktora si moze dovolit tolko pocitacov a este k tomu aj server aby sa im to oplatilo. Ale mozno sa mylim, mozno to mate doma. Tak ma opravte ak sa mylim.
|
| |
ScorpionSX
Od: ScorpionSX
|
Pridané:
20.8.2007 19:10
Ja si myslím že na Slovensku by to malo využitie napríklad keď je v jednom paneláku pripojených viacero domácností cez jedno pripojenie a podobne. Pre jednu domácnosť je to (nielen na Slovensku) podla mňa zbytočný luxus.
|
| |
einstein
Od: einstein
|
Pridané:
20.8.2007 22:00
ja zas pochybujem,ze v kazdej domacnosti ktora si moze dovolit viacero pocitacov(kolko ze ich je?)sa najde schopny jedinec,ktory sa dokaze postarat o siet.ak aj sa par takych domacnosti najde,bude to statisticky mizive a komercne nezaujimave percento.takze neviem o co tu microsoftu vobec ide.vo vacsine domacnosti su radi,ze vedia pc zapnut,ne aby sa starali o siet.
|
| |
pdd
Od: pdd
|
Pridané:
20.8.2007 22:31
Na Slovensku sa to bude pouzivat v mensich firmach s poctom PC do 5 kusov. Tam to najde dost siroke uplatnenie. V domacnostiach sa to tiez vyuzije, osobne mame doma 2 stolne PC a 2 notebooky. Moznost jednoducheho zalohovania a zdielania je velmi pritazliva...
|
| |
XcoRpi
Od: XcoRpi
|
Pridané:
22.8.2007 8:41
Mám RTM, používam na domácej lanke. Fakt super. Mimo to, keď tam vložíte disk, automaticky sa naformátuje takže baha, pridá Vám ho do SW raidu, kde sa nezobrazuje ako disk x-y-z, ale len ako SYS/DAT - dat je SW raid. Inak, fakt krásne GUI nastavenia, lahko, rýchlo, použitelné.
Nech to tu už je, aj si to zakúpim
|
Pridať komentár
|
|
|
|