neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
Nový výkonný čipset X38 v septembri

DSL.sk, 16.8.2007


Prvé dosky s novým čipsetom X38 od Intelu nahrádzajúcim doterajší výkonný 975X by sa mali začať objavovať na začiatku septembra.

Tvrdí to server Dailytech na základe informácií od výrobcov základných dosiek.

Termín začiatku uverejňovania výkonnostných testov vzoriek nového čipsetu poskytnutých americkým serverom Intelom stanovila síce spoločnosť až na 23. septembra, reálne by ale dosky mali byť na trhu dostupné skôr.

X38 je z rodiny tzv. Bearlake čipsetov používaných v kombinácii so southbridge ICH9. Postavený je na rovnakom jadre ako už v súčasnosti dostupné P35, G33 a G31.

X38 prinesie ako prvý čipset vôbec podporu pre PCI Express verzie 2.0 so zdvojnásobenou rýchlosťou oproti PCI Express 1.0/1.1.

Oficiálne podľa špecifikácie Intelu čipset bude podporovať len DD3 pamäte, viacero výrobcov ale na taiwanskom veľtrhu Computex predstavilo prototypy základných dosiek s X38 a zatiaľ výrazne lacnejšou DDR2 pamäťou.

Ceny prvých dosiek s X38 Dailytech odhadol na 200 až 300 dolárov, v prepočte 4 900 až 7 400 Sk.



Najnovšie články:

Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s


Diskusia:
                               
 

parada :-))
Odpovedať Hodnotiť:
 

to ano ale len s podporou DDR2. Teda aspon nateraz, vykon DDR3 je len v ich rannom stadiu, az cca. o pol roka až rok sa mozme tesit z ich prinosu, a nie za takuto cenu ako dnes :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

a najhorsie je ze ceny DDR, DDR2 sa stale zvysuju :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

Máte tam chybu : DD3
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co je DD3? Skor DDR3, nie?
Odpovedať Hodnotiť:
 

po dvoch hodinách - DDT3!!!!!!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

no to si im teda nalozil
Odpovedať Hodnotiť:
 

co tu nie je ziaden admin aby opravil tu chybu??????
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toz,prikoupime...Heh.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár