neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
Prvé AMD K10 majú stáť pod 400 dolárov

DSL.sk, 14.8.2007


Prvé AMD procesory s novým jadrom K10, ktorými budú serverové Opterony s kódovým označením Barcelona, budú údajne stáť menej ako 400 dolárov.

Podľa taiwanského Digitimes na základe informácií od výrobcov serverov budú prvé K10 procesory uvedené 10. septembra.

Pôjde o štvorjadrové Opterony 2348 a 2350 určené do serverov s najviac dvomi procesormi.

Opteron 2348 má byť taktovaný na 1.9 GHz, má mať TDP 95 W a stáť pri odbere tisíc kusov 320 dolárov. Model 2350 má pracovnú frekvenciu 2.0 GHz, rovnaké TDP a cenu 390 dolárov.

V októbri by mal prvé dva procesory doplniť model 2354 s taktom 2.2 GHz a rovnakou spotrebou za 610 dolárov.

Do konca roka by sa mali objaviť aj ďalšie modely taktované na frekvenciách do 2.5 GHz a päť modelov určených pre servery s maximálne ôsmymi procesormi.



Najnovšie články:

Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom


Diskusia:
                               
 

ta cena...ts ts ts
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neskoro AMD neskoro....
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD is SHIIIT !!! Intel is the BEEEST !!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

JJ AMD IS SHIIIT!!! Intel is BEEEST SHIT!!! :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj tak skrachuje ked su blby mali si davat vacsi pozor teras je uz neskoro a mi to vieme dlhe roky som frcal na amd eskach nevim mozno preto ze boli lacnejsie ale teras som kupil intela ale nie kvoli cene ake kvoli kvalite a vykonu

Odpovedať Hodnotiť:
 

Znizovanie podielu AMD na trhu malo zrejme na svedomi zneuzivanie monopolneho postavenia Intelom: http://www.dsl.sk/article.php?article=4267
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dilinkovia kretenkovia co si myslia ze AMD pojde k zemi ved sa pozri myslis ze skrachuju za to ze sa im nevydaril jeden stvrtrok tak to zabalia co si cakal ze vsetci prestanu kupovat AMD procesory lebo ty si to myslis, idiotko kazdy predsa vie ze pomer cena/vykon sa Intel nechyta.Si ty pekny kus debila akoze ja nenapisem ze intel je zly ako v com ale AMD rozhodne nie je SHIIIT.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vsetci neviete co pisete....ratam ze kazdy mate maximalne 12 rokov alebo ste na takej urovni.....Nebudem pisat preco...TO by ste uz mali dááááávno vediet.....
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD este neni v riti oni sa rozbehnu len trochu zaspali dobu...a ty sa chod napit mliecka
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dnes oslavujem dvadsat a tiez pijem mliecko....ale mas pravdu viem ze diskusie tu pridavaju deti...AMD nie ze by zaspali ale vrazili prachy do projektu ktory nevysiel ako mal...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mozno ze tie frekvencie nisu nejake vysoke ale predsa len su to 4jadra na jednom chipe co INTEL nema. Vykon K10 moze byt uplne inde ako intel (napr AMD64 vs. P4).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si znalec :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

precitaj si co si zadrel
Odpovedať Hodnotiť:
 

s tymi jadrami ma pravdu, intel na stvorjadro defakto len zlepil dva dvojjadraky. AMD ma NEZAVISLE jadra.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a je to natívne jadro,čo sa intelu eešte ani nepodarilo zostrojiť.

Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD IST COOOOOOOL
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chcel si napisat BEST nie? Lebo cool v preklade znamena studeny a to amd (vykonejsie modeli) niesu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty pako cool neznamena len studeny....
Odpovedať Hodnotiť:
 

cool = chlad,drzý,neomalený,vlažný,pokojný,svieži
Odpovedať Hodnotiť:
 

looooooooooool, ty mas kolko rokov?

cool predsa znamena slangovo super atd.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bozzinko, moj maly bratcek drz uz picu len mi robis hambu na forach!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Drž klapačku bo ti hodim zapalku do čela
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale vzdy lepsie ako klincom do oka !!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Drzte huby s tymi trapnymi recami sa uvedomte a dajte si preventivnu facku, ale rychlo!
Odpovedať Hodnotiť:
 

svrbi ma rit
Odpovedať Hodnotiť:
 

Svrbenie bude musiet riešit krízový štáb
Odpovedať Hodnotiť:
 

jasne intel je len happy ze sa mu podarilo C2D... a frajeria ze su aky borci a ako bolo vysie spomenute len si kuknite sravbu new Amd zo 4 jadramy a intel pojebane 2 duo procesory spojene cache.len sa nechajte prekvapit z ich vykonom ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hura
Odpovedať Hodnotiť:
 

dating russian woman
<a href=http://marriagenice.phpnet.us/>naked russian woman</a>
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár