
neprihlásený
|
Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia |
|
|
Google Pack pridal StarOffice zdarma
DSL.sk, 13.8.2007
|
|
Spoločnosť Google pridala do spoločnosťou distribuovaného balíčka programov Google Pack priameho konkurenta Microsoft Office, kancelársky balík StarOffice.
Pôvodne sa na základe vyhlásení spoločnosti predpokladalo, že Google pridá do balíka open-source softvér OpenOffice. OpenOffice má so StarOffice zdieľané zdrojové kódy, keď vznikol po ich uvoľnení spoločnosťou Sun.
StarOffice je komerčným softvérom za 70 dolárov v súčasnosti takmer zhodným s OpenOffice. Navyše obsahuje niekoľko funkcií najmä v súvislosti s podporou ázijských jazykov, ako napríklad lepšie triedenie, ale tiež viacero európskych kvalitných fontov.
Podľa dostupných informácií je v Google Packu plná verzia StarOffice.
Spoluprácu so Sunom ohľadne kancelárskeho balíka OpenOffice Google oznámil už v roku 2005, plánoval pomôcť znížiť pamäťové nároky a veľkosť inštalačného súboru. Veľkosť inštalačného balíka v súčasnosti distribuovanej verzie môže podľa zvoleného jazyka dosahovať ale až 210 MB.
Aktuálne sa v Google Packu nachádzajú Google Desktop, Picasa, Talk, Earth, Photos Screensaver, Toolbar for IE a Firefox s Google Toolbarom, Norton Security Scan, Spyware Doctor Starter Edition, Adobe Reader, Skype, RealPlayer a StarOffice.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
hihi
Od: hihi
|
Pridané:
13.8.2007 9:08
este tam chyba ICQ klient.
|
| |
matthew
Od: matthew
|
Pridané:
13.8.2007 9:15
asi ani tak skoro tam nebude, ved tam mas priameho konkurenta - Google Talk
|
| |
tomino
Od: tomino
|
Pridané:
13.8.2007 9:33
+ skype
|
| |
IQC nebude ani nahodou ...
Od: IQC nebude ani nahodou ...
|
Pridané:
13.8.2007 11:37
je to malo rozsirene a je to v podstate taka cesko-slovenska anomalia :-)
|
| |
aVe
Od: aVe
|
Pridané:
13.8.2007 14:53
Cesko-slovensko-izraelska anomalia ;-)
|
| |
alighieri
Od: alighieri
|
Pridané:
13.8.2007 9:39
"Officu"? preboha
|
| |
fiihaa
Od: fiihaa
|
Pridané:
13.8.2007 9:53
aj ja som sa zlakol ked som to videl ;)
|
| |
treba nasrat ms office 2007
Od: treba nasrat ms office 2007
|
Pridané:
13.8.2007 11:22
cocoti ste! nemate ho legalne!
OpenOffice RULEZ!
|
| |
Mr.Freeman
Od: Mr.Freeman
|
Pridané:
13.8.2007 14:50
Ja mam leg. WIndows Vista, XP, Office a aj WC hehe :D
|
| |
Stiff
Od: Stiff
|
Pridané:
14.8.2007 10:23
Ti z tolkeho hrania Half-lifu uz nacisto hrabe? OMG kolko ta to vsetko stalo? Torrents & Linux RULEZZZ!
|
Pridať komentár
|
|
|
|