Zaujímavú informáciu zverejnila na svojich stránkach tento týždeň japonská spoločnosť Sony.
Ako prezradili jej predstavitelia v tomto príspevku na blogu venujúcemu sa PlayStation, Sony z PS3 zostavuje výkonné servery, ktoré budú slúžiť ako herné servery pre pripravovanú hru Warhawk.
Parametre konfigurácie serverov Sony nezverejnila, ako je ale zrejmé zo zverejnených fotografií, v klusteri je umiestnených minimálne 75 PS3 v piatich rackoch po pätnásť PS3. Podľa obrázkov ide zrejme o nemodifikované alebo len málo modifikované PS3.
Hrubý špecifický výkon klusteru so 75 PS3 pri započítaní výkonu procesorov Cell aj GPU RSX je 150 teraflopov, čo jeden takýto kluster radí na druhé miesto v rebríčku superpočítačov hneď za IBM BlueGene/L. Takýto výpočtový výkon kluster samozrejme dosahuje len v niektorých špecifických operáciách, napríklad pri 3D renderovaní.
Kluster z PS3 pre Warhawk (foto: Sony)
Procesor Cell použitý v PS3 s 234 miliónmi tranzistorov je taktovaný na 3.2 GHz a má hrubý výpočtový výkon viac ako 218 gigaflopov. Pri započítaní iba výkonu procesora Cell by mal kluster zo 75 PS3 výkon približne 16.4 teraflopov, čo by ho v aktuálnom rebríčku radilo na 48. miesto medzi najvýkonnejšími superpočítačmi sveta
Detail klustera z PS3 pre Warhawk (foto: Sony)
Podľa informácií Sony je po svete rozmiestnených viacero takýchto klusterov.
V apríli tohto roka spoločnosť zverejnila informáciu, podľa ktorej zvažuje vytvorenie globálneho superpočítača priamo z PS3 užívateľov. Ďalšie podrobnosti o tomto projekte sa zatiaľ ale neobjavili.
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
trinitro
Od: trinitro
|
Pridané:
12.8.2007 14:38
aspon nejake vyuzitie ma to ps3
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
12.8.2007 14:47
ked uz sa na tom hry nedaju hrat...
|
| |
PS3
Od: PS3
|
Pridané:
12.8.2007 15:00
jak ze sa nedaju hrat? jak si to myslel?
|
| |
Orbi
Od: Orbi
|
Pridané:
12.8.2007 18:19
Jak je take zviera.
|
| |
Urbi
Od: Urbi
|
Pridané:
15.8.2007 19:05
Jaké?
|
| |
Roboboy
Od: Roboboy
|
Pridané:
12.8.2007 15:06
Myslel to asi tak,ze ani sam neviem co ta PS3 vobec je !!
PS3 je najvykonnejsi herny stroj zo vsetkych,takze mozete iba ticho zavidiet !
|
| |
lolek
Od: lolek
|
Pridané:
12.8.2007 15:19
tak to urcite,,ja mam xbox360 a kamos ma ps3 a to je total shit !!! sa kumne chodi hrat :D
|
| |
Snake
Od: Snake
|
Pridané:
12.8.2007 16:09
No tak to si teda bodoval mr amerika :D:D:D:D diky moc :D takto som sa uz dobre nezasmial
|
| |
drb
Od: drb
|
Pridané:
12.8.2007 17:14
Jaaaj! ty si ten co za to vyjebkal tisice, co? No to je pruser. Ale mam napad, kup si dalsich 99 a sprav superpocitac!
|
| |
<insert stupid name>
Od: <insert stupid name>
|
Pridané:
12.8.2007 17:57
plus desattisice za full hd telku, ay? tipujem sony bravia
|
| |
SergejH
Od: SergejH
|
Pridané:
13.8.2007 15:52
A na co par 10k za HD telku??? To napojim na monitor a mam :D
|
| |
cvm
Od: cvm
|
Pridané:
12.8.2007 19:52
...kamos si asi zabudol kupit k tej PS3 hru. V tom je chyba.
|
| |
jayheff
Od: jayheff
|
Pridané:
12.8.2007 20:00
hej, ved ked si kupi jednu hru na ps3 tak to je 5 perc zo vsetkych dostupnych hier, ps3 je total shit, aspon zatial kym nebude tolko hier ako na xbox 360, ja osbne by som volil xbox, cena, dostupnost, kopa hier, gta4 exkluzivne, iba koli tomu budem volit xbox.mna japonske selijake sracicky co su exlusive na p3 nezaujimaju.
|
| |
Snake
Od: Snake
|
Pridané:
12.8.2007 20:16
GTA4 exkluzivne? to si co zadrel boa :D:D:D:D:DD
|
| |
jayheff
Od: jayheff
|
Pridané:
13.8.2007 17:01
nic som nezadrel boha, bude skor vypustene pre x a bude k tomu do pol roka gta4 stories EXKLUZIVNE nove misie...ako vice city stories a iny content kery nebude mat ps3, kedze zerem gta jasne volba je x.myslim ze kesli za to 50 000 000 usd.
|
| |
sakura-kun
Od: sakura-kun
|
Pridané:
12.8.2007 20:39
dufam, ze gta 4 nebude exkluzivne pre ziadnu konzolu. xbox ma mat len nejaky obsah navyse, pokial viem...
|
| |
SergejH
Od: SergejH
|
Pridané:
13.8.2007 15:53
Vies zle...
|
| |
ARny
Od: ARny
|
Pridané:
12.8.2007 21:49
jo a sem tam nejaky ten red death
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
12.8.2007 21:38
ty sa nerozpravaj s nami podradenimi, co nemame take zazracne super stroje... my si mozeme piskat :D ty vlastne ani nepis do fora co sa snami budes zahadzovat
|
| |
lol321321
Od: lol321321
|
Pridané:
13.8.2007 16:22
neviem ktora konzola to ma poruchovost viac ako 30%, prehrieva sa aj ked ma externy zdroj a ma na hry len dvd mechaniku ktora huci a do nedavna este skriabala disky?
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
13.8.2007 17:33
Hej ale si sa nepochvalil ze aku cenu za to musi platit! mimochoom prehlta alebo vypluva?
|
| |
steve
Od: steve
|
Pridané:
12.8.2007 21:49
zase si sa zhulil ze?
|
| |
limki
Od: limki
|
Pridané:
12.8.2007 15:06
"Podľa obrázkov ide zrejme o nemodifikované ALE len málo modifikované PS3." ... ma tam byt alebo?
nechce sa mi verit, ze PS3 ma taky vykon, aby klaster bol, sice len teoreticky 2.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
12.8.2007 16:58
asi nie, to ALEBO je tam dobre
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
12.8.2007 18:50
nepouzivaj moj nick!
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
12.8.2007 19:21
Daj si nový, ten ti uz neukradnu
|
| |
@!#%^$&%*#^%(^%$#@!$*(^%&)$*&
Od: @!#%^$&%*#^%(^%$#@!$*(^%&)$*&
|
Pridané:
12.8.2007 23:21
Ha, mam novy nick, tento skuste ukradnut!
|
| |
@!#%^$&%*#^%(^%$#@!$*(^%&)$*&
Od: @!#%^$&%*#^%(^%$#@!$*(^%&)$*&
|
Pridané:
13.8.2007 2:38
odkedy je kluster 75?
ved vzdy bol 47!
|
| |
tucet
Od: tucet
|
Pridané:
13.8.2007 8:55
cluster je 2 a viac, tucet je 12
|
| |
vesela kopa
Od: vesela kopa
|
Pridané:
13.8.2007 22:21
12 nie je viac nez 2 ?
5 tuctov je kopa (60)
vesela kopa je 2 a viac!
tak ako je to s tyma lustrama?
|
| |
haf
Od: haf
|
Pridané:
13.8.2007 19:02
ROFL
|
| |
mlm
Od: mlm
|
Pridané:
12.8.2007 16:47
a ze taky transformers su len vymysel... :)
|
| |
Majco
Od: Majco
|
Pridané:
12.8.2007 17:10
Konzoly sú sračky...
|
| |
SergejH
Od: SergejH
|
Pridané:
13.8.2007 15:50
...povedal ten, co nikdy ziadnu nemal...
|
| |
superpocitac
Od: superpocitac
|
Pridané:
12.8.2007 17:16
jedina hra, ktora ma na konzolach zaujala je Forza 2, dufam ze ju preportuju na PC
|
| |
ucho
Od: ucho
|
Pridané:
12.8.2007 19:04
NAY je aj tak WII
|
| |
Milko
Od: Milko
|
Pridané:
12.8.2007 21:04
Súhlasím z názorom Wii to je super konzola
|
| |
wii
Od: wii
|
Pridané:
13.8.2007 11:44
pripajam sa, keby si mam kupit tak jedine wii
|
| |
SergejH
Od: SergejH
|
Pridané:
13.8.2007 15:48
Yup, keby som mal deti, tak im kupim Wii :D
|
| |
mcbaran
Od: mcbaran
|
Pridané:
14.8.2007 6:50
to wii by som si kúpil už len kvoli Zelde
|
| |
Bburian
Od: Bburian
|
Pridané:
12.8.2007 19:09
OMG, kedy uz skoncia detom prazdniny, neda sa to tu citat. Jeden vacsi odbornik ako druhy. STFU kids
|
| |
Generálmajor Rozef Gitara
Od: Generálmajor Rozef Gitara
|
Pridané:
12.8.2007 20:32
p, pdp - páľ, páľ do Číny (prípadne do p**i), používa sa ako vypadni
|
| |
katana
Od: katana
|
Pridané:
12.8.2007 20:35
yup, pdp Bburian
|
| |
Bburian=Buziburian
Od: Bburian=Buziburian
|
Pridané:
13.8.2007 11:46
burian ak by si tomu pdp nerozumel tak ti to prelozim. Si velky konsky kokoP a mas ist do Tiče.
|
| |
Generálmajor Rozef Gitara
Od: Generálmajor Rozef Gitara
|
Pridané:
13.8.2007 12:31
A TO JE ROZKAZ !
|
| |
JefAtmothmoff
Od: JefAtmothmoff
|
Pridané:
12.8.2007 19:52
I find some links!
<a href=http://xrum.50webs.com/mess1.html>soft porn</a>
<a href=http://xrum.50webs.com/mess8.html>porn 365</a>
<a href=http://xrum.50webs.com/mess6.html>pregnant porn</a>
<a href=http://xrum.50webs.com/mess5.html>latin porn</a>
<a href=http://xrum.50webs.com/mess7.html>free porn galleries</a>
<a href=http://xrum.50webs.com/mess0.html>www porn com</a>
<a href=http://xrum.50webs.com/mess2.html>porn password</a>
<a href=http://xrum.50webs.com/mess3.html>hd porn</a>
<a href=http://xrum.50webs.com/mess5.html>porn movie</a>
<a href=http://xrum.50webs.com/mess8.html>porn star</a>
|
| |
qwerty
Od: qwerty
|
Pridané:
12.8.2007 20:40
pdp JefAtmothmoff
|
| |
PS3 shit?
Od: PS3 shit?
|
Pridané:
13.8.2007 9:17
Hmm ja to tu nechapem, kdesi ktosi cosi citala tuy to kazdy pouziva ako fakt...Faktom je ze do konca roka uz nebude co vycitatPS3 co si potom najdete? ze je priliz obla? albo cierna? alebo ze smrdi? alebo hhehe viem fonty, ktorymije napisane loho sa vam nebude pacit :)
|
| |
Soul
Od: Soul
|
Pridané:
13.8.2007 10:41
... tak z rána a tak opitý :P
|
| |
tomino
Od: tomino
|
Pridané:
13.8.2007 9:55
mna na PS3 a tak vseobecne prekvapuje jedno.. a to to, ze vsademozne prebehaju uz dlhsie diskusie ako vykonne je C2D od Intelu oproti AMD, jak je uuzasnee, fantastickee, cool..a pritom "obycajna" PS3 ma niekolkokrat vyssi vykon..
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
13.8.2007 11:48
kôn ma 4 nohy a predsa sa potkne....
|
| |
haf
Od: haf
|
Pridané:
13.8.2007 19:04
No to je pekna konina!
|
| |
slowo
Od: slowo
|
Pridané:
13.8.2007 11:17
pokial je PS3 shit tak potom uz neviem :)))))))
ked to ten trulo bere tak ze je to lepsie lebo je na to vac hier nez na ps3 to potom stare PS je asi DELO jak svina
|
| |
Wii
Od: Wii
|
Pridané:
13.8.2007 11:36
Wii are for ever ...
|
| |
MaoBK
Od: MaoBK
|
Pridané:
13.8.2007 12:02
Jedina namietka k clanku. Na prvom racku na fotke je vidiet ze je obojstranny, zozadu ma ale len 12-13 konzol. dohromady by tak cely rack mohol obsahovat cca 27 konzol, to je trochu viac ako ste napocitali vy, tym sa samozrejme zvacsuju aj ostatne pocty az po vysledny vykon.
Sa cudujem ze si to nikto nevsimol, ale ved ked len kritizuju, nadavaju a pod. asi ani clanky necitaju a obrazky nepozeraju.
|
| |
Stiff
Od: Stiff
|
Pridané:
14.8.2007 10:06
V tom pripade mame teoreticky novy najvykonnejsi superpocitac...
|
| |
kiki
Od: kiki
|
Pridané:
13.8.2007 20:54
Ak vam nevadi tak PS3 cita hry v Hd rozlisenie oproti wii, hratelnost neporovnavam no i pre ps3 pridu nove ovladace, a vykon hovori sam za seba.
|
| |
gdfgd
Od: gdfgd
|
Pridané:
16.8.2007 21:33
Hehe :)
|
| |
MAhagona
Od: MAhagona
|
Pridané:
16.8.2007 23:00
a do na to ma? prezident?
|
| |
JefAtmothmoff
Od: JefAtmothmoff
|
Pridané:
23.8.2007 15:42
I find some links!
<a href=http://cute-teen.cn/news-324.html>free porn downloads</a>
<a href=http://cute-teen.cn/news-177.html>daily porn</a>
<a href=http://cute-teen.cn/news-32.html>porn eskimo</a>
<a href=http://cute-teen.cn/news-392.html>free porn sites</a>
<a href=http://cute-teen.cn/news-288.html>porn video clips</a>
<a href=http://cute-teen.cn/news-284.html>porn for free</a>
<a href=http://cute-teen.cn/news-308.html>private porn</a>
<a href=http://cute-teen.cn/news-366.html>hard core porn</a>
<a href=http://cute-teen.cn/news-367.html>free daily porn</a>
<a href=http://cute-teen.cn/news-55.html>free ebony porn</a>
|