neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
Microsoft aktualizoval a premenoval online disk

DSL.sk, 10.8.2007


Spoločnosť Microsoft vo štvrtok oznámila novú verziu svojho online úložiska dát, ktorá sa zároveň od štvrtka volá SkyDrive namiesto pôvodného názvu Live Folders.

Služba je od štvrtka vo verejnej beta verzii, dostupná je zatiaľ iba v USA, Veľkej Británii a Indii.

Poskytuje 500 MB úložného priestoru, veľkosť jedného súboru je limitovaná na 50 MB. Vo finálnej verzii by podľa neoficiálnych informácií mala byť kapacita zvýšená.

Služba zatiaľ neumožňuje pripojiť online úložisko ako plnohodnotný virtuálny disk vo Windows, ako sa očakávalo po prvých informáciách o službe. Či táto funkčnosť pribudne vo finálnej verzii nie je známe.

Zväčšiť
SkyDrive



Významnou novinkou SkyDrive od štvrtka je pohodlný upload súborov cez ActiveX, služba je okrem tejto funkčnosti dostupnej len v Internet Exploreri samozrejme podporovaná vo všetkých prehliadačoch.

Zväčšiť Zväčšiť
Nový upload súborov v IE



Súbory sú členené do adresárov, ktoré môžu byť privátne, verejné alebo verejné s definovanými Windows Live ID, ktoré majú k adresárom prístup. Súbory sa sťahujú štandardne cez HTTPS protokol pomocou prehliadača.

Domovskú stránku služby je možné nájsť na skydrive.live.com.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

naco je to komu v indii? sak tam este behaju s kyjakmi
Odpovedať Hodnotiť:
 

lol
Odpovedať Hodnotiť:
 

1. pozri si, kolko obyvatelov ma india
2. india je IT velmoc! okrem ineho ma tam vyvojove stredisko i Microsoft..
Takze zbal si svoj kyjak a zalez niekam..
Odpovedať Hodnotiť:
 

No ked sudim tie zdrojaky od indianov na nasom projekte tak potom sa nedivim ze ms produky su take chrobacne ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

maju taku istu ci nebodaj vyssiu mzdu ako Ty?
Nie je to nahodou tym, ze robia lacno a hlavne rychlo, co su poziadavky pre outsourcesing?
Keby im dali tolko casu ako profi programatorom na zapade, vypadalo by to inak.. ale tak ci tak, nebehaju s kyjakmi a neziju na stromoch..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neviem aku tam maju mzdy v porovnani, ale podla toho co mi rozpraval kolega, ktory tam bol na sluzobke, si za mzdu dokazu zit na VELMI slusnej urovni. A co sa tyka tejto definicie outsourcingu, tak rychlo a lacno nema zmysel, ked v konecnom dosledku sa ich nekvalitnou pracou trvanie projektu este predlzuje, kedze je potrebne skoro vsetky veci po nich opravovat. A hlavne je potrebne ich najst, co sa tiez nemusi vzdy podarit ... Myslim ze vies na co tymto teraz mierim ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Indianov mas v amerike!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ano IT velmoc, 90 percent ludi sa ide vystat do gangy,potom sa tam okupu a napiju
Odpovedať Hodnotiť:
 

prosim ta nemudruj, v Indii ma vacsina firiem svoje vyvojove strediska, pretoze tam sa to IT kockami len tak hemzi. Keby malo SK tolko programatorov a na takej urovni (a hlavne taky projektovy management) ako India boli by sme niekde inde. Amazon ma v Indii komplet cele dispatch a support centrum. Cize ked volas do Amazonu tak volas so support centrom v Indii.
Odpovedať Hodnotiť:
 

kukam ze co IT kocandy ty spominas a potom zistujem, ze myslis stvorcakov :D uz som sa chcel potesit, ze v Indii behaju po IT oddeleniach nejake cajocky :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslim ze porovnavat programatorov na Slovensku a v Indii co sa tyka poctu je trochu VIAC pritiahnute za vlasy. Co sa tyka kvality, nevravim a nikdy som netvrdil ze tam nie su makaci. Viem o strankach a aj navstevujem stranky, kde podstatna cast prispievatelov su indicki programatori. Avsak nemozno to povedat o vacsinovej casti tychto programatorov ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

marek.dula@tuke.sk
Odpovedať Hodnotiť:
 

ze s kyjakmi. ma z toho normalne festovo zobralo na sracku. s kyjakmi. no lool.
Odpovedať Hodnotiť:
 

LOL s tym kyjakom ma to zabylo :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

LOL a mna zabilo to tovje "zabylo" :D

PEACE
Odpovedať Hodnotiť:
 

rofl muehe :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

len sa nepobite s tymi kyjakmi :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

ROFL :D :D :D mna tiez
Odpovedať Hodnotiť:
 

premenovat hovno na lajno nie je podla mna extra dolezita sprava :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

V prvom rade si treba uvedomit,ze India je dobre rozbiehajuci sa trh a naklady na prevadzku firiem su v porovnani s europskymi krajinami velmi smiesne.Len chcem dodat ,ze aj DELL ma zakaznicke centrum v Indii a velmi vela poprednych svetovych firiem.Vsetko sa to toci iba okolo peniazoch a nie ohladom toho ze v ktorej krajine su lepsi programatori.A co sa tyka zivotnej urovne v Indii tak ta sa da prirovnat k rusku.Bud su tam ludia co sa maju dobre alebo uplni chudaci.Cize uplne mala stredna vrstva.Zijem v UK uz niekolko rokou a mam kolegov z Indie a jeden z nich pracuje v IT takze odtial mam vsetke tie mudrosri:-)))
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslim ze v indi je firma na ps2 a 70 000 pracujucich.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je akože dobrá chujovina že India je IT veľmoc...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár