
neprihlásený
|
Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia |
|
|
Ceny DDR2 aj flashu naďalej rastú
DSL.sk, 10.8.2007
|
|
V prvom augustovom týždni naďalej rástli ceny čipov DDR2 pamätí aj NAND flash pamätí, vyplýva z údajov zverejnených prevádzkovateľom trhu DRAMeXchange.
Priemerná cena obchodovaného 512 Mbit 667 MHz čipu na trhu DRAMeXchange je v súčasnosti na úrovni 2.23 dolára, 512 Mbit 533 MHz čipu na úrovni 2.18 dolára a neznačkových plne testovaných 512 Mbit eTT čipov na 2.13 dolára. Oproti 30. júlu prišlo k zvýšeniu o 4.69% až 7.58%.
Za zvyšovaním ceny DDR2 pamätí je podľa DRAMeXchange konverzia časti výrobných kapacít z výroby DDR2 na NAND flash, ktorý v súčasnosti poskytuje výrobcom vyššie zisky.
Táto konverzia má byť podporená aj výpadkom produkcie flash Samsungom pre zastavenie liniek pre takmer dňový výpadok elektriny, čo bude tlačiť na ceny flashu a nepriamo aj DDR2.
Podľa DRAMeXchange by sa cena za 512 Mbit DDR2 čipy mohla v druhej polovici augusta vyšplhať až na 2.5 dolára.
V prvý augustový týždeň sa výrazne zvyšovali aj ceny NAND flashu, cena 1 Gb čipu vzrástla o 25.4%, 8 Gb čipu dokonca o 30.6%.
Podľa štatistík za druhý štvrťrok trhu s NAND flashom absolútne dominoval Samsung, ktorý mal 43.9% podiel. Druhá Toshiba mala 24.8% a tretí Hynix 16.8% podiel. Ostatní výrobcovia neprekročili 5%.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
kkt
Od: kkt
|
Pridané:
10.8.2007 9:11
a co DDR ?
|
| |
TheTOM>SK
Od: TheTOM>SK
|
Pridané:
10.8.2007 9:47
DDR budu uz len drahsie rovanko ako SDRAM, kedze uz mame DDR3, ktore nahradi DDR2.
|
| |
Peťo
Od: Peťo
|
Pridané:
10.8.2007 9:21
Tie su drahe furt ..
|
| |
opec
Od: opec
|
Pridané:
10.8.2007 9:36
pred letom stale klesali teraz stupaju...
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
10.8.2007 9:46
Hold, uz idu vianoce, klesat zacnu najskor az v januari.
|
| |
jazyk
Od: jazyk
|
Pridané:
10.8.2007 13:19
"dňový výpadok elektriny" - myslim si, ze viac by sa hodilo slovo "jednodenný"
|
| |
Nerte
Od: Nerte
|
Pridané:
10.8.2007 15:07
OMG ty fakt asi nemas co robit ked posielas taketo prispevky. Co je zle na slove "dnovy". Get a life!
|
| |
RemuS
Od: RemuS
|
Pridané:
11.8.2007 1:10
tolko sebaironie :D
|
| |
marek.dula@tuke.sk
Od: marek.dula@tuke.sk
|
Pridané:
10.8.2007 13:55
marek.dula@tuke.sk
|
| |
TPatrik
Od: TPatrik
|
Pridané:
11.8.2007 8:00
Mbit alebo Mbyt
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
11.8.2007 12:57
Patrik , hovoríš zle... je jednotka informácie.
1 bajt = 8 bitov.
V slovenčine sa zvykne bajt označovať aj ako slabika. Je to časť strojového slova (word). V 8-bitovom kódovaní, napríklad v ASCII, jeden bajt tvorí jeden ľubovoľný znak (t. j. písmeno, samostatné interpunkčné znamienko, medzeru alebo iný znak).
|
Pridať komentár
|
|
|
|