| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Borec
Od: Borec
|
Pridané:
9.8.2007 9:20
mne to bude vlastne k nicomu. MAm 200Gb a nevyuzivam ani polovicu a pochybujem ze to zaplnim lebo reinstal winu musi byt.
|
| |
Thomas
Od: Thomas
|
Pridané:
9.8.2007 9:40
No hej, tebe by to bolo k nicomu.. Ale Storage servery , hostingove servery a neviem co este zvysovanie kapacity urcite uvita... vid rapidshare a jemu podobne file hostingy
|
| |
fallout
Od: fallout
|
Pridané:
9.8.2007 9:59
ja mám 500+2x 200 a aj tak to mam skoro plne, reinstal windowsu mi nehrozi, este som nepotreboval odkedy mam komp a vsetko ide jak ma. uz sa tesim na niekolko TB disky
|
| |
peto
Od: peto
|
Pridané:
9.8.2007 10:17
predpokladam ze vsetko legal obsah... heh
|
| |
Duke
Od: Duke
|
Pridané:
9.8.2007 10:58
Tieto keci mam najradsej...predpokladam ze ty mas vsetko doma originalne zakupene..
|
| |
Duke
Od: Duke
|
Pridané:
9.8.2007 11:05
A okrem ineho neznasam tieto keci co tu v poslednom case stale vediete...toto je diskusia k clankom nie nejake keci...takze tu sa pisu len pripomienky k :Fujitsu zoštvornásobí kapacitu pevných diskov...a nie hluposti typu :Urcite to mas vsetko legalne na tom hdd..
|
| |
lsnuker
Od: lsnuker
|
Pridané:
9.8.2007 9:29
Rozdel HDD na dve casti napr 30gb a 170 gb.
|
| |
Borec
Od: Borec
|
Pridané:
9.8.2007 14:12
Presne tak to mam :D
|
| |
DjLuky-Sk
Od: DjLuky-Sk
|
Pridané:
9.8.2007 9:38
ja mam 80gb rozdeleny na 4 casti a aj tak ho nemam zaplneny a mam este dve pridavne 200gb ale ani ich nenmam v PC :D
|
| |
darien_fawk
Od: darien_fawk
|
Pridané:
9.8.2007 9:48
Te 200GB mas PATA alebo SATA? lebo ak PATA tak kupim. (ja mam 40 + 250 GB a 250 GB sa priblizuje k plnosti. Uz len nejakych 46 gb ostava. (a to ho mam len od februara alebo marca)
|
| |
no to je moc
Od: no to je moc
|
Pridané:
12.8.2007 8:18
omg ty mas doma 2 200GB disky v sufliku? Nechepem preco si to nezapojis do raidu a budes mat 2x vykonnejsi PC pri nacitavani
|
| |
Aqw3R
Od: Aqw3R
|
Pridané:
9.8.2007 9:49
skor ako na zvacsovanie kapacity by sa mali zamerat na zvysenie rychlosti...
|
| |
tak
Od: tak
|
Pridané:
9.8.2007 10:30
tak
|
| |
marco
Od: marco
|
Pridané:
9.8.2007 10:54
no mozno to bude zniet divne, ale zvacsenim kapacity sa zaroven zvacsi aj rychlost...
|
| |
tomino
Od: tomino
|
Pridané:
9.8.2007 12:25
presne tak=)
a dovod? 7200ot./min zostane - ale pri jednej otacke prejde hlavicka nad 4x viac informaciami..
prikladom budis cd vs dvd..
|
| |
glide
Od: glide
|
Pridané:
9.8.2007 17:56
jj a pri prehladavani silne fragmentovanych dat, bude musiet prejst cez 4x viac udajov.
|
| |
tak
Od: tak
|
Pridané:
10.8.2007 0:18
ok, lezne na rychlost ma vplyv pristupova doba a rychlost zapisu citania jednotky dat. Pristupova doba tak dramaticky neklesla uz par rokov.
|
| |
fik
Od: fik
|
Pridané:
9.8.2007 14:25
super ze nejake zvysenie kapacity.. len skoda ze to bude este chvylu trvat..momentalne mam 1.2TB (99% legalne keby to niekeho trapilo.. praca s fotkami a grafikou dost zere disk)
nieze by sa nedalo spravit velke pole aj dnes..ale ked pouzijem disk ktory ma 2 platne tak sa bude hriat o dost menej ako nejaky 4-5 platnovy.
drzim palec nech je to cim skor
|
| |
Jan Kunder
Od: Jan Kunder
|
Pridané:
9.8.2007 15:59
Do 1U serverov to bude spica.
Aj do DTP - 2*1,2TB a pritom budu vyrazne chladnejsie, tichsie rychlejsie.
Popr. 5-platnovy hlucny a horuci, ale bude mat 4x vyssiu rychlost ^ cca 7TB.
BTW: Vyrobcovia HDD musia cosi robit. Lebo SSD su sialene rychle, aj 1000x rychlejsie, co do pristupu. De facto nehlucne a nehreju. A Ak cena bude klesat orvnakym tempom, 500GB SSD za 5000SKK tu bude do troch rokov.
Preto musi byt do troch rokov 7TB za 4000SKK a 4x rychlejsi, ako dnesne HDD. Aj tak si vacsina zakaznikov vyberie asi SSD, popr. SSD aj HDD.
|
| |
anonymous
Od: anonymous
|
Pridané:
13.8.2007 3:11
Tazko nahradia tie SSD co su HDD na serveroch/workstationoch. Maju brutalne nevyhody oproti HDD, napriklad, sekvencne I/O je cca o 1/3 pomalsie, pri vypadkoch, ked sa pouziva DRAM to nie je takisto bohvieco, ak sa mierne poskodi ten disk, tak data z toho uz nezachranis a co je najhorsie, ze maju obmedzeny pocet zapisov.
|
| |
na margo mam taky velky disk
Od: na margo mam taky velky disk
|
Pridané:
9.8.2007 19:22
nie, nie, nie, ja docikam najdalej
|
| |
fxjaro
Od: fxjaro
|
Pridané:
10.8.2007 4:30
ja ta preštim :p
|
| |
xyz
Od: xyz
|
Pridané:
10.8.2007 6:54
aj ja ho prestim.. aj s jeho diskom na hlave
|