
neprihlásený
|
Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia |
|
|
Dell pripravuje PC s viacerými OS spustenými súčasne
DSL.sk, 8.8.2007
|
|
Spoločnosť Dell, aktuálne druhý najväčší výrobca osobných počítačov, plánuje začať dodávať osobné desktopové počítače s inštalovanými viacerými operačnými systémami, ktoré sú spustené súčasne pomocou virtualizácie.
Potvrdil to Kevin Kettler, chief technology officer Dellu, v rozhovore pre agentúru Reuters.
Kettler pre Reuters uviedol, že takéto PC by mohli mať minimálne štyri spustené virtuálne PC súčasne, napríklad ako hlavnú inštaláciu Windows Vista, ďalej samostatnú VM na potenciálne nebezpečné browsovanie po Internete s možnosťou vytvorenia novej VM po každom browsovaní.
Ďalšími dvomi by bola VM s Windows XP pre spúšťanie aplikácií nekompatibilných s Windows Vista a VM s Linuxom pre beh aplikácií dostupných len pre Linux.
Či takéto PC budú mať inštalovaný aj Mac OS X Kettler odmietol potvrdiť.
Kettler takéto PC naznačil pri prezentácii na konferencii LinuxWorld venovanej najmä virtualizácii u serverov. Ako informuje Internetnews.com, Kettler uvádzal až 8 alebo 9 virtuálnych PC na jednom desktopovom PC.
Takéto PC pritom Dell plánuje začať predávať už v budúcom roku.
Virtualizácia sa čoraz viac v súčasnosti presadzuje aj na desktopových počítačoch, keď ju napríklad podľa posledných prieskumov používa takmer polovica vývojárov. Moderné procesory od AMD a Intelu podporujú hardvérovú akceleráciu virtualizácie, ktorá umožňuje virtuálnym PC pracovať s takmer natívnym výkonom.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
xbox
Od: xbox
|
Pridané:
8.8.2007 8:01
jajaaaaaj
|
| |
einstein
Od: einstein
|
Pridané:
8.8.2007 8:09
a ako sa budu riesit licencne poplatky za tie operacne systemy?Lebo ak si ma clovek kupit niekolko OS na jeden komp,tak sa to riadne predrazi.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
8.8.2007 8:38
to by aj mna zaujimalo
|
| |
Aqw3R
Od: Aqw3R
|
Pridané:
8.8.2007 8:36
akoze sorry, ale co je toto za nazov clanku???
"Dell pripravuje PC bežiace viacej OS súčasne"
Ked zavriem vsetky tri oci, aj tak ma to draaazdi :] Ved to vyzera, ako keby ste to surovo skopirovali z vystupu lacneho prekladacieho programu.
Nie je dolezity len cisty doslovny preklad, ale aj semantika a hlavne syntax!
Niekde som cital, ze bol par dni dozadu spusteny kurz slovenskeho jazyka cez web. Mozno by sa zislo, trosku sa tam popozerat a nacerpat nove napady...
|
| |
salmek
Od: salmek
|
Pridané:
8.8.2007 8:40
co to ludia furt trepete o prekladacoch, si padol na hlavu? a co je na tom nadpise zle?
|
| |
mnam
Od: mnam
|
Pridané:
8.8.2007 9:36
znie to ako keby to fakt vypadlo s prekladaca
|
| |
einstein
Od: einstein
|
Pridané:
8.8.2007 10:13
hlavne,ze je tam link na originalny clanok.komu sa nepaci preklad,nech to cita v originale.
|
| |
marco
Od: marco
|
Pridané:
8.8.2007 10:18
este aj madarom sa musia zjezit vlasi na hlave....
|
| |
Magyar...
Od: Magyar...
|
Pridané:
8.8.2007 12:28
Igem igem, keby len na hlavovi, ale aj na nohach mi zjezovali vlasy sa... nemtudom ako moze takehoto nadpisa niekto nepisal...
|
| |
tiez magyar
Od: tiez magyar
|
Pridané:
8.8.2007 15:13
jókora faszkalap vagy te barátom!!!én kb.jobban nyomom a sódert tótul mint te!
|
| |
maaaslo
Od: maaaslo
|
Pridané:
8.8.2007 16:02
a kua, toto bolo tusim origos madarsky... to fakt nemusiiiiim... sa mi este aj chlpy na prirodzeni zjezily...
|
Pridať komentár
|
|
|
|