Študenti Osaka Sangyo University v spolupráci so spoločnosťou Matsushita Electric Industrial, vyrábajúcou značku Panasonic, prekonali svetový rekord v rýchlosti pilotovaného vozidla poháňaného AA batériami.
Vozidlu s názvom Oxyride sa podarilo dosiahnuť na niekoľkostometrovej meranej trase priemernú rýchlosť 105.95 km/h a najvyššiu rýchlosť 122 km/h.
Vozidlo aerodynamického tvaru váži 38 kg pri rozmeroch 330 cm x 78 cm x 56 cm. Hmotnosť vodiča nie je známa.
Oxyride bolo poháňané 192 AA batériami Panasonic Oxyride postavenými na Oxy Nickel Hydroxide. Batérie sú určené pre zariadenia s veľkou spotrebou, poskytujú štandardné napätie 1.5 až 1.7 V.
Spotreba vozidla a jeho dojazd na 192 takýchto štandardných batérií ale neboli zverejnené.
Rekordné vozidlo Oxyride (foto: Watch Impress)
Podrobnú reportáž z prekonania rekordu priniesol japonský Watch Impress.
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
7.8.2007 9:19
ako by slo to auto keby v nom boli baterky Duracell ?
|
| |
hmmm
Od: hmmm
|
Pridané:
7.8.2007 9:24
Trapne...
|
| |
Poviem vam pravdu
Od: Poviem vam pravdu
|
Pridané:
7.8.2007 18:45
Pravda: Auto je napajane cez USB port na noťase vo vnutri auta
|
| |
miso
Od: miso
|
Pridané:
7.8.2007 10:32
duracell ? to maj byt dobre baterky ? :)
|
| |
OXIRIDE
Od: OXIRIDE
|
Pridané:
7.8.2007 18:50
Asi nie ide na OXIRIDE baterky tie vyraba iba Panasonic (Matsushita Electric Industrial)
|
| |
nanuk
Od: nanuk
|
Pridané:
7.8.2007 9:24
10-krat dlhsie :)
|
| |
Twixy
Od: Twixy
|
Pridané:
7.8.2007 9:35
To by ho musel soferovat ten ruzovy zajacik... ;-)
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
7.8.2007 9:45
Ako sa asi doplna "palivo"? Predpokladam, ze kazdych par kilometrov treba vymenit 192 AA baterii. :)
|
| |
dgh
Od: dgh
|
Pridané:
7.8.2007 10:10
keby do toho zabuduju ja fotak tak si to kupim:))
|
| |
geralt
Od: geralt
|
Pridané:
7.8.2007 10:17
a da sa to pripojit k iPodu?
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
7.8.2007 11:08
ak by bol pohanany iPhone-om tak by vystrcil kridla a odletel ako fantomas
|
| |
Stork
Od: Stork
|
Pridané:
7.8.2007 11:21
to cele je odrb, auto pohana bicyklujuca mys!
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
7.8.2007 11:22
a na DSL.sk by zas mali co pisat o iPhone
|
| |
Bogus
Od: Bogus
|
Pridané:
7.8.2007 11:22
> Podrobnú reportáž z prekonania rekordu priniesol japonský Watch Impress.
Vdaka za link :D
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
7.8.2007 11:40
vy ste nemali japoncinu na strednej ? Len nechapem co chcel autor tymto povedat:
 また、第1 回目 の往復 の 走行で目 標の100k m/ hを越 えた ことから、第
s niektorymi slovami mam problem, ale ajtak to nedava zmysel.
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
7.8.2007 11:40
ach spatne kodovanie je na DSL.sk. Nezobrazuje symboly zo sady unicode :(
|
| |
GO rf
Od: GO rf
|
Pridané:
7.8.2007 12:24
ach jaj
|
| |
tamagoci
Od: tamagoci
|
Pridané:
7.8.2007 12:26
sak aspon obrazky tam mas...par cisel.... a veeeeeela stvorcekov :}
|
| |
mt_
Od: mt_
|
Pridané:
19.8.2007 1:04
pouzi translate.google.com
Translate a Web Page
Japanese to English BETA
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
7.8.2007 13:19
To hej ale musis uznat, ze ta japonka by stala za hriech. :D
|
| |
HMOTnost
Od: HMOTnost
|
Pridané:
7.8.2007 12:24
vodica bola 15 kg
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
7.8.2007 13:10
totalna zbytocnost, na take hluposti sa minaju peniaze...
|
| |
einstein
Od: einstein
|
Pridané:
7.8.2007 13:45
je v tom buducnost.auticka na nabijatelne baterky z jadrovych elektrarni budu mozno jedneho dna znamenat koniec ropneho monopolu.uz aby to bolo.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
7.8.2007 13:52
ale nie v autach na 192 AA baterii co vyzeraju ja stihacka a maju 30 kil... a vodic podobne...
|
| |
erik80
Od: erik80
|
Pridané:
7.8.2007 14:47
zaciatky veci su nepatrne
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
7.8.2007 15:31
to je jedno, baterie su tiez nebespecne co sa tyka ich naplen aj ked nemaju emisie...
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
7.8.2007 15:31
naplne
|
| |
ProBozzional
Od: ProBozzional
|
Pridané:
7.8.2007 15:37
nebezpičné su zinkouhlik ,
teraz su menej nebezpíčne alkaloholicke
|
| |
BOzz
Od: BOzz
|
Pridané:
7.8.2007 18:13
menej ale su.. myslis ze ked su v takom aute 192 tak v LIASKE budu 1 000 000.... (trochu pretoceny priklad, hadam pochopis ako to myslim)
|
| |
raz dva tri znaky
Od: raz dva tri znaky
|
Pridané:
7.8.2007 21:03
Oni sa len hrali....
baterky v Kare nemaju buducnost.
v buducnosti budeme jazdit na praženy olej , hnoj, glukozu a podobne veci...alebo budeme brat energiu z vakua jak zrejme UFO
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
7.8.2007 15:04
to nemohly pouzit 9V ???
|
| |
ProBozzional
Od: ProBozzional
|
Pridané:
7.8.2007 15:37
nemohly , nemohly , chlapče...
|
| |
fú...
Od: fú...
|
Pridané:
7.8.2007 15:47
aj tú japonku vyrobili v panasonicu...
|
| |
krucifix
Od: krucifix
|
Pridané:
7.8.2007 16:55
sak ta neni prava, je to len figurina!
|
| |
Jang Pei
Od: Jang Pei
|
Pridané:
7.8.2007 18:15
ti sy figuryna preca je to sestra moja...
|
| |
tnt
Od: tnt
|
Pridané:
7.8.2007 17:08
ROFL!!!!! :D
|
| |
Panasonic
Od: Panasonic
|
Pridané:
7.8.2007 18:51
Panasonic = Matsushita Electric Industrial,
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
7.8.2007 17:36
UZ SOM V RITI Z TOHTO VSETKEHO
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
7.8.2007 19:21
v draciku to maju za 999.90,- Sk
|
| |
AMIDEZ
Od: AMIDEZ
|
Pridané:
7.8.2007 20:40
NIC ZAUJIMAVE ZMYSEL TO NEMALO AKURAT CO MALI SPRAVIT JE ZE NAPISAT VYKON A KAPACITU BATERII a nemuseli skladat auticko....
|
| |
darien_fawk
Od: darien_fawk
|
Pridané:
7.8.2007 20:46
Tak ja by som to hned kupil (za prijatelnu cenu) ale musely by mat na vsetkych benzinkach v SR minimalne 193 baterii rovnakej znacky a velkosti. :-)
|
| |
Codeman
Od: Codeman
|
Pridané:
7.8.2007 21:18
aj keby prislo taketo cudo na trh a na benzinkach by aj bolo dostatok bateriek tak by sa to tam aj tak nedostalo po nasich cestach najpravdepodobnejsie by to ostalo viset na neakom hrbe alebo by sa to rozbilo na tych jamach
|
| |
yahu
Od: yahu
|
Pridané:
7.8.2007 21:59
Super, a to kolko tych bateriek minuli na testovanie...plno odpadu vyprodukovali a naco?
|
| |
M3
Od: M3
|
Pridané:
8.8.2007 0:13
Ešte že to nevymysleli na Slovensku. Slováci by tie baterky vydrbali hneď na prvom parkovisku vedľa použitých autobatérií a pneumatík.
|
| |
dejan
Od: dejan
|
Pridané:
7.8.2007 22:16
Zarabajte na nete jednoduchym klikanim, Potrebujete len ucet na Paypal. :)
http://tiny.sk/a52fv3k7
http://tiny.sk/9ig642fh
http://tiny.sk/3nrcvus4
http://tiny.sk/zsbovzkr
http://tiny.sk/trwtbxr5
http://tiny.sk/uo5qsatj
http://tiny.sk/fe3ir7th
http://tiny.sk/6wihxaju
http://tiny.sk/idavbrhz
http://tiny.sk/x44e5hmt
http://tiny.sk/e99qya9u
http://tiny.sk/k0v24mib
http://tiny.sk/awiet2nn
http://tiny.sk/z46hp4k5
|
| |
Maylo
Od: Maylo
|
Pridané:
8.8.2007 0:15
uuu tak na to linku som sa veeelmi vela zaujimaveho precital:D:D
|
| |
M3
Od: M3
|
Pridané:
8.8.2007 0:17
Kurňa, nabudúce tu bude článok:
Auto na 192 gombíkových batérií dosiahlo rýchlosť zvuku
|
| |
Bam
Od: Bam
|
Pridané:
10.8.2007 16:32
aj tak dobre...
|
| |
BelzeBozzBub
Od: BelzeBozzBub
|
Pridané:
10.8.2007 21:56
Měl by sis stáhnout důležité updaty pro tvůj mozek !
|
| |
SCO
Od: SCO
|
Pridané:
11.8.2007 6:49
Měl bys stáhnout svou prdel na váš prázdny dsl.cz :D:D:D
|