neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
id Software oznámila novú hru Rage

DSL.sk, 6.8.2007


Spoločnosť id Software, autor legendárnych hier a sérií Wolfenstein 3D, Doom a Quake, predstavila na Quakecon 2007 svoju novú hernú sériu Rage.

Rage bude podľa informácií id Software kombináciou first-person shooting a racing hry. Odohrávať sa bude v post-apokalyptickom svete po zásahu Zeme veľkým meteoritom.

Hra je postavená na novom multiplatformovom engine id Tech 5 využívajúcom OpenGL. Engine prvýkrát predstavil zakladateľ id Software John Carmack na Apple Worldwide Developers Conference v júni v keynote Steva Jobsa.

O engine nie je zatiaľ známych príliš veľa informácií, podľa Carmacka umožňuje rýchlejší vývoj, keď do väčšej miery ako doteraz oddeľuje programovanie a modelovanie scén spolu s ich grafickým spracovaním. Nový engine by mal tiež poskytovať výrazne vyšší výkon, pri ukážke na WWDC pracoval údajne s až 20 GB textúr.

Hra má byť dostupná na platforme Windows, Mac OS X, PS3 a Xbox 360. Dátum uvedenia spoločnosť nezverejnila.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

je len málo hier ktoré ma zaujmu, ale toto vyzera naozaj skvelo. Normalne sa kvoli tomu oplati investovat do PC
Odpovedať Hodnotiť:
 

taky ako ty hovoria vzdy toto iste ..
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Super, OpenGL hra, zase dalsia hra, co nepojde na Viste. :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

.. nechapem co si tym chcel napisat .. ono ja ked o niecom neviem, aspon o tom nepisem - mne sa to osvedcilo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ze to bude super hra, pre Linux. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ze chvalabohu ziadne hnusne DirectX
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ze chvalabohu ma DX minoritu a vacsina hier je na inom API. (PS2 + GC + Wii + PS3 + Mac + 1/4 Win + Linux > Xbox + Xbox360 + 3/4 Win)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nevidim tam linux v podporovanych platformach...

Odpovedať Hodnotiť:
 

nemusis vidiet ;)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

jj konecne sa objavilo nieco co mi pojde pod linuxacom poriadne :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nazdar... ked uz o tom opengl na linuxe je rec, mam s nim problem na Fedore7. Nainstaloval som nove ovladace nvidia-graphics100.14.11 a pri spusteni opengl aplikacie mi to spadne - teda odhlasi ma a hodi do prihlasovacej obrazovky. Viete v com by mohol byt problem? grafiku mam gforce go7400.
Odpovedať Hodnotiť:
 

uz to facha
Odpovedať Hodnotiť:
 

open gl :)

napr. aj doom 3 bezi pod linuxom
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslis ze len preto, ze je tam opengl to pojde pod linuxom?
BTW nemate niekto nejaky zoznam slusnych hier co idu pod linuxom. Lebo zohnat nieco poriadne a potom to este skusat zaberie vela casu
Odpovedať Hodnotiť:
 

+WoW
Odpovedať Hodnotiť:
 

tu su videa z predvadzacky http://gametrailers.com/game/4440.html
Odpovedať Hodnotiť:
 

enginu chcel autor povedat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dik
Odpovedať Hodnotiť:
 

radsej keby spravili lepsieho kvejka, ta 4ka je dost o nicom
Odpovedať Hodnotiť:
 

alebo by mohli spravit svejka
Odpovedať Hodnotiť:
 

alebo smejka :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

alebo švelka
Odpovedať Hodnotiť:
 

alebo Šmeka aj zo 14 timi detmi a ženou
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj spravia. 4ka mala dost blbu fyziku. Teraz zoberu trojku a hra bude "web-browser-based". Bude zdarma, financovana z reklamy.
Viac na: http://tinyurl.com/2b3vad

Odpovedať Hodnotiť:
 

nebodaj dalsi spammer ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

po zásahu Zeme veľkým meteroitom

hadam je to meteor nie???
Odpovedať Hodnotiť:
 

Meteority jsou kousky Sluneční soustavy, které při průchodu atmosférou neshoří celé a jejich zbytek dopadne až na zemský povrch. Meteorit je tedy závěrečná fáze cyklu meteoroid --> meteor --> meteorit. Naprostá většina meteoroidů, které se dostanou do zemské atmosféry, však končí jako meteor.

Odpovedať Hodnotiť:
 

nie ? meteor je ked to je vo vzudchu a ked dopadne meteorit ,, tusim ale asi ano
Odpovedať Hodnotiť:
 

stale lepsie ako meteroit
Odpovedať Hodnotiť:
 

a nieje to meteo kamen (rock).
ako ked prsi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ID software zacina s niecim novym, ALE MALI BY SA ZAMYSLIET A KURVA DOKONCIT TOHO DUKEHO FOREVER lebo sa to vlecie pekne skoro desatrocie, a mam velke pochybnosti ze ho vobec vydaju i ked nejake naznaky ze r. 2008 by to mohol byt...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co ma s Duke Nukem Forever firma id Software ? DNF "vyvija" 3D Realms.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bozz nefajc tolko ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

nooo openGL mam velice raaad :) aj moja grafika, takze mi to mozno aj pojde
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keď je to OpenGl prečo to neprifarbia už rovno i na linux ?
Troška prace naviac :-(
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zarabajte na nete jednoduchym klikanim, Potrebujete len ucet na Paypal. :)

http://tiny.sk/a52fv3k7
http://tiny.sk/9ig642fh
http://tiny.sk/3nrcvus4
http://tiny.sk/zsbovzkr
http://tiny.sk/trwtbxr5
http://tiny.sk/uo5qsatj
http://tiny.sk/fe3ir7th
http://tiny.sk/6wihxaju
http://tiny.sk/idavbrhz
http://tiny.sk/x44e5hmt
http://tiny.sk/e99qya9u
http://tiny.sk/k0v24mib
http://tiny.sk/awiet2nn
http://tiny.sk/z46hp4k5
Odpovedať Hodnotiť:
 

www.naklady.sk
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neviem, precp je tu clanok o hre, ked ta pravdepodobne vobec nebude nicim vynimocne. Druha vec ale je, ze pobezi na novom engine, ktory sa pravdepodobne stane revolucnym. Je v nom totiz uplne jedno, v akom rozliseni su jednotlive textury, na vykon to udajne nebude mat vplyv a oktrem toho funguje na PC, Mac, PS3 aj X360. A vzhladom na to, ze Carmack je velkym zastancom open-source, da sa ocakavat uvolnenie kodov, tak ako to bolo s Quakeom, Doomom a Abuse
Odpovedať Hodnotiť:
 

Quake3 Arena je opensource ? že o tom neviem...
viem len o tom , že bolo vytvorene iba OpenArena , čo je q3 iba v tom ine že je to na phiču
Odpovedať Hodnotiť:
 

sure ze je quake3 free ale iba engine, modely, mapy, zvuky, textury free niesu ... vid. ftp.idsoftware.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

vidno... ten OpenArena je horor , bieda , pohroma.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár