neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
V PC najčastejšie 30 až 49 GB HDD a priemerne 3 GB MP3

DSL.sk, 5.8.2007


Zaujímavú štatistiku o typoch súborov nachádzajúcich sa na osobných počítačoch užívateľov a kapacity ich pevných diskov zverejnila tento týždeň spoločnosť comScore.

Štatistika vychádza z konfigurácie počítačov užívateľov zapojených do monitorovania návštevnosti webových stránok, ktorých má comScore viac ako dva milióny. Zverejnené údaje sa týkajú užívateľov v USA za január až apríl 2007.

Podľa nich je najčastejšou kapacitou všetkých pevných diskov PC spolu 30 až 49 GB. Takúto kapacitu malo v apríli 34.8% PC.

Nasleduje 70 až 99 GB s 25.9%, 0 až 29 GB s 18.7%. 100 GB a viac má vo svojom PC 13.3% užívateľov, 50 až 69 GB len 7.2% užívateľov, zrejme keďže bežnými kapacitami HDD boli po 40 GB až 80 GB.

Medzi januárom a aprílom zároveň prišlo k pomerne významnej zmene, keď podiel PC so 70 až 99 GB predbehol podiel PC s 0 až 29 GB, zrejme pre aj v prvom polroku 2007 výrazne klesajúce ceny pevných diskov.

Podľa comScore je v jednom PC priemerne 880 súborov MP3 s priemernou veľkosťou 4.78 MB o celkovej kapacite 2 988 MB. Ďalej sa v PC priemerne nachádza 197 .doc súborov o priemernej veľkosti 0.23 MB zaberajúcich 34 MB, 100 .pdf súborov o priemernej veľkosti 1.12 MB zaberajúcich 84 MB, 77 .xls súborov o priemernej veľkosti 0.29 MB zaberajúcich 17 MB a 36 .wmv súborov o priemernej veľkosti 12.49 MB zaberajúcich 329 MB.

Kompletnú správu comScore je možné nájsť tu.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

Ja mam na notase 100 GB HDD a 23,8 GB hudby :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je síce pekné, ale nikoho to nezaujíma.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jezis...co mozes mat na 24gb hudba ?? ked jedna pesncika ma 3-4 mega to 7tisic pesniciek mas::?? to akoze aj realne poocuvas 7tisic pescniciek ?? alebo si DJ ?? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

kamarat ma 320 GB MP3jek tak sa mu moc necuduj
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam tiez mp3jok dost vela (radovo 250GB) ale najviac zaberaju videa - asi 350GB :)
ked sa prejde na HD tak budem potrebovat asi diskove pole...
Odpovedať Hodnotiť:
 

to naco preboha? :D ja som sice teraz kupoval ST31000340NS ale neviem ci ho niekedy zaplnim :D (jedno viem, deframentovat ho bude hroza :D)
Odpovedať Hodnotiť:
 

zaplnis, neboj sa :D
neexistuje velky harddisk :DD
defragment, intialize MFT records,Slack Space,Free Space...:DDD
Odpovedať Hodnotiť:
 

intialize MFT records & Slack Space

co to je? :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vymažeš záznamy vymazaných súborov v MasterFileTable (dokonca aj vymazané súbory do veľkosti 1kB, lebo tie sú/zostávajú priamo v MFT). Uvidíš, že harddisk od radosti zaerdží!
Slacks sú neobsadené zbytky clustrov (na dsl.sk klustrov).
Ak máš defaultne veľkosť c/klustrov 4kB a zapíšeš file o veľkosti 4097B, 4095B z druhého lustra zostane tak ako bolo zapísaných predtým (ak si predtým nepremazal free space). Nemá to vplyv na rýchlosť. Vymazanie lustrov a voľných flekov je obyčajná hygiena.
Defragmentácia free space na rýchosť harddisku pochopiteľne vplyv má. A obovský ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

diky za objasnenie :) s akym nastrojom resp. ako mozem tuto "hygienu" uskutocnit? Defragmentaciu robim (kazdu nedelu na SPACE kedze PC pouzivam dost casto, pouzivam O&O Defrag) ale zaujimalo by ma cim urobit to dalsie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Napr. geniálny WinHex 14.3 - Stefan Fleischmann.
Na môj vkus O&O a ostatné sa príliš "snažia".
Ja používam Power Defragmenter 2.0.125 (RejZoR - eXcessive Software), čo je GUI pre Contiq 1.54 - Mark Russinovich.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vsak WinHEX je hexeditor nie? Vidim tam moznost Initialize XXX ale neviem ako ju pouzit :/
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tools > Open Disk (F9)
Disk Tools > Initialize MFT, Slack, Free

Okrem iného je to aj IMHO najlepší hexeditor, áno.
Odpovedať Hodnotiť:
 

jj ja ho pouzivam ako Hexeditor, ale o tomto som veru nevedel, bohuzial stale moznost faded out, nejde pouzit, asi sa to neda pouzit na disk co je v cinnosti lebo mi to ide len na druhy disk. njn :/
Odpovedať Hodnotiť:
 

faded out? to nepoznám!
Ide to na každom disku (logickom), ktorý si otvoríš (aj na tom, z ktorého si nabootovaný)!
Akú máš verziu?
Spoľahlivú ;)
Si prihlásený ako specialist? (WinHex about)
Odpovedať Hodnotiť:
 

díky moc :) problém bol v tom že som HD vyberal ako fyzicky, vybral som ho ako logicku jednotku a uz to ide :)

este by som Ta poprosil o popis funkcie Initialize Free Space (Slack a MFT si mi uz vysvetlil) :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

a este ako to nastavit (Fill with 00?)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prepíše ti voľný priestor (aby nezostali obnoviteľné súbory, ich časti/zbytky, či pozostatky v slackoch) tým, čo si vyberieš.
00 sú dobré kvôli tvojej orientácii, ostatné tri možnosti voľ podľa toho, či predpokladáš, že niekto (napr. NBÚ) bude chcieť lúštiť tvoje zmazané súbory ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

o to sa nebojím :) len po citani tohoto:
www.x-ways.net/winhex/forum/messages/6/660.html
mam trosku obavy, nemas ty s tym problem?
Odpovedať Hodnotiť:
 

a este ci nebudu problemy na Viste (NTFS, 4KB Cluster)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo je to Vista? ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to debata z roku 2004 a všetko je tam vysvetlené.
Problémy žiadne, dokonca ťa upozorní na nekonzistencie, s tým , že na tie veci nesiahne!
Odpovedať Hodnotiť:
 

jj diky moc :) zajtra/dneska sa do toho pustim :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale nezabudni, že potom už žiadne recovery!
Nepomôže ani R-studio.
Iba ak by si mal niekoho na NBÚ ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ziadne recovery programy nepouzivam :) prakticky to co vyhodim nepotrebujem, takze tam by som problem nevidel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak ako?
Odpovedať Hodnotiť:
 

zatial este nic lebo vista lockuje akykolvek zasah do MFT, takze budem musiet nainstalovat XP na druhy disk a spravit to ked je vista nefunkcna, ale skusal som to na notebooku a celkom pohoda :)

Diky
Odpovedať Hodnotiť:
 

<a href= http://rpz3zmr75a.com >Google</a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

<a href= http://rpz3zmr75a.com >Google</a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som presiel na HD a mam diskove pole, 1.3TB
Odpovedať Hodnotiť:
 

jedna pesnicka ma 3-4mb? ty si odkial? ja na disku nemam mp3ku mensiu ako 400mb lol
Odpovedať Hodnotiť:
 

MP3 co ma 400mb??????
Odpovedať Hodnotiť:
 

DJske sety mavaju 200+ MB
Odpovedať Hodnotiť:
 

U mna je priemerna velkost mp3 8,5 MB. Doby 3-4 megabajtovych MP3 @128kbit a dial-upovych pripojeni su uz nastastie za nami.

Pre doplnenie statistiky v diskusii :-) - adresar Audio ma u mna 27,5 GB a moje disky su od 80 do 160 GB.

Neviem u koho teda robili tento prieskum. V Afrike?
Odpovedať Hodnotiť:
 

precitaj si este raz clanok a uvidis, ze tieto udaje sa tykaju Bushovych poddanych... :-)
inac tiez ma toto info prekvapilo, zeby v USA mali este stale velke mnozstvo prehistorickych diskov pod 10 GB, ked v dnesnej dobe je bezne mat tam aj 0,5 TB disky?
inak si to neviem vysvetlit...
Odpovedať Hodnotiť:
 

moja rec
Odpovedať Hodnotiť:
 

So ? Ja mam 200GB a 37 GB hudby...
Odpovedať Hodnotiť:
 

No a čo?
Odpovedať Hodnotiť:
 

sprav prosim vypis file-listu a posli mi to na mail (piracy@riaa.com) diky :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj s adresou bydliska samozrejme, ale posli to skor na slovakiareportpiracy@bsa.org
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslim ze cislo zmluvy u providera staci :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

staci na vytretie ritky
Odpovedať Hodnotiť:
 

nech len poslu na tu mail adresu oznam ze v diskusii DSL.sk je dost ipciek na checknutie :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dokáž to!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ha ha. Ja mam len 2x500Gb Winchester WD a 320Gb mp3. To je vela alebo nie?
Odpovedať Hodnotiť:
 

sa nepo5er :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

To do merania sa zapocitavali aj navody a ine vecicky k hram a programom? Lebo ja mam v PC asi tak 3 PDF + neviem kolko navodov na hry a ine veci v PDF. Tak isto je to aj s wordovskymi dokumentami ale tam je vacsi pocet. .doc asi tak 30 a exel (.xls ?) max 10.
Odpovedať Hodnotiť:
 

My ostatní vieme prejst hru aj bez navodu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No a čo? Nikoho nezaujíma čo máš na disku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No a co? Nikoho nezaujima co ta nezaujima.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No a čo? Mňa zaujíma čo ma zaujíma!
Aj keď to nemám na diskoch ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ta to ťe amerikany veľmo malie háďisky majú.
aj kaľkuľačka im ňáko ňefunguje...
Odpovedať Hodnotiť:
 

toťie háďisky s nula gigabajtama gde zohnali?
u nás v ďeďine meňšie od osem giga ňenájďete!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ta to tu bača Ondro na počítadľe zrátau

880 x 4.78 = 4206.4 a ňe 2988
197 x 0.23 = 45.31 a ňe 34
100 x 1.12 = 112 a ňe 84
77 x 0.29 = 22.33 a ňe 17
36 x 12.49 = 449.64 a ňe 329

Kompľetnu spravy comSheepFarm ňenájďeťe nigďe!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ta to tu ňigdo si ňevšimňe, ňigdo ňepochváľi, ňi deci borovičky v krčme ňezaplaťí,
že bača Ondro si sám vistruhau počitadlo, na ktorom i dva ďesaťiné fľeky mu ráta.
Obovský ňevďak na ďéeseleská dňeská vládne.

Včera v noci po seďemnásťich borovičkach bača Ondro rozdupal protoťip hexaďecimáľnieho počítadľa, ktoré ako prvé na celom svete malo rátať na tri ďesaťiné fľeky!

Dňeska ráno, keď sa zobudiu s obovskou opicou a najmilšou ovečkou, vraveu, že ... ...... ...... .......... ...!!!

A tak sme zasak prišli o jedňieho nášho geňija!

Alex Rosa a bača Ondro - slovenské špičky diskrétnej matematiky!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

pre mna je hudba nezaujimava. skor filmy a serialy to je par stvoiek GB.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ubohy clovek, bez hudby by som bol pekne v picach
Odpovedať Hodnotiť:
 

Naco MP3, ked si staci pustit internet radio, je ich tam viac nez dost. ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj ja pocuvam internetove radio ... to je najlepsie
Odpovedať Hodnotiť:
 

absolut suhlas, aj ja...
okrem toho si hudbu z e-radia grabujem na disk do mp3 cez programy BOOMBox a StationRipper, a je to legalne (aspon si myslim, ze by to legalne to malo byt...)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ako to dokážeš?
Odpovedať Hodnotiť:
 

priemerne nachádza 197 .doc súborov o priemernej veľkosti 0.23 MB
36 .doc súborov o priemernej veľkosti 12.49 MB zaberajúcich 329 MB.

hmm
Odpovedať Hodnotiť:
 

Urcite to merali na niejakych kancelarskych pc. A preco nezverejnili kolko GB porna maju amici priemerne na diskoch?
Odpovedať Hodnotiť:
 

to je na firemnom serveri :) v diskovych poliach meranych v TB :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja sa priznam, ze mam len 5,5 GB porna :)
Viacej netreba. O zvysok sa postara priatelka :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

O zvysok sa postara priatelka?
Ona ti sťahuje porno?
Odpovedať Hodnotiť:
 

:DDD
to bolo fakt good
Odpovedať Hodnotiť:
 

porno na disku je oničom, po čase omrzí, treba kukať cez net pornokanál :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ani né, staci mat premium na rapida a prisun noveho porna denne mas zabezpeceny :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ani to netreba, znamy ma net od nextry (pre nezainteresovanych ma dynamic IP) a ma zaplnene 2x 750 GB disky :) chore...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj ja mam dynamic IP a aj tak ma nebavilo stale klikat na free a pokazde restartovat router. 280 sk je skoro zadarmo. Inak kto by chcel Premium na Rapidshare a nema embosovu kartu, nech napise, za 280,-Sk mu ho kupim. 1111111111a@gmail.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

280 za mesiac je trosku vela, to uz vyjde lacnejsie kupit si ucet na rok. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co sa vidite raz za mesiac, ze tolko vela pornakov mas u seba?
Odpovedať Hodnotiť:
 

<a href=http://lipstick.com/user/viagraonlinex>Viagra online </a>
Have nice day!
<a href=http://lipstick.com/user/viagraonlinex>Viagra online </a>

Odpovedať Hodnotiť:
 

počet a veľkosť avi súborov tam radšej nedali, vo wmv sa väčšinou porno a filmy nedistribuuju xD
Odpovedať Hodnotiť:
 

tu nie, ale v USA ano... :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

lol mam 40GB disk z toho 18GB len hudba na oddelenej partition. netreba formatovat tretu partition, bo tam virusi nechodia..

Odpovedať Hodnotiť:
 

A statistika PORNA je kde??? hmm/
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ja len 2TBa 54GB mp3 :( :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

a stvorjadrovy procak aby stihali rychlejsie sulozit?
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslim,v tom porne co si sa z neho nepriznal :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja mam 20GB disk a 50GB hudby.... muhehe
Odpovedať Hodnotiť:
 

ako to robis tikokso
Odpovedať Hodnotiť:
 

peckový nick :D:D:D:D:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

a to som si myslel ze moj 3 rocny 74 GB disk je podpriemerny.. :O
Odpovedať Hodnotiť:
 

To mi fakt vysvetlite, načo vám sú tie tisíce pesničiek na disku, kedy to stihnete počúvať ? Alebo je to len dobré na chválenie sa pred kamarátmi ?
A tiež tie obrovské pevné disky, čo tu čítam, 500GB ? 2TB ?
Načo, preboha ? Sú DVDčka, dokonca HD-DVD alebo Bluray... napaľovanie vám nehovorí nič ?

Osobne mám 120GB, programujem, dovolím si tvrdiť, že som celkom pokročilý používateľ PC a úplne mi to stačí. Ak niečo väčšie stiahnem, okamžite to ide na DVD...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ano je to pravda...
Ale osobne si myslim (a dal mi za pravdu aj jeden manazer z WesTECH-u), ze ludia (a asi najma americania) su lenivi, nechce sa im uz ani napalovat na DVD, takze preto je zrejma taka politika u HDD...
Filmy je taktiez podla mna uplne bezvyznamne drzat na HDD, u hudby je to nieco ine, ale napr. ja mam asi iba 2GB MP3 a poviem pravdu, z tych 20-30 albumov co mam pocuvam asi 5-10...A tak isto je to podla mna aj u tych, ktory maju mnohonasobne viac hudby..

Odpovedať Hodnotiť:
 

No ja mam 6,5 GB a stačí mi to, sú to zálohované soundtracky a pod. Na médiach to držať nechcem lebo každých X rokov sa mi to prepalovať nechce
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pri dnešných cenách HDD je otázka napaľovania otázna (okrem filmov).
Uvažovali ste niekedy (pri dnešných kapacitách a cenách) vymeniť mp3ky za wav?
Samozrejme iba v prípade, že počúvate muziku a nie shit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

moj kamos len wawka... pocuva take techno trans, stale sa stazoval ze on v tych mp3ojkach ked to da nahlas pocuje nejake brumcanie sicanie atd... ma pravdu, ale na to potrebujete mat aj good techniku, zvukovka kvalitna a nejaky surround na tom sa uz oplati pocuvat...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Good technika yes, ale nemyslím si, žeby muzika bola o surrounde.
Teraz akurát počúvam Happiness Is a Warm Gun - Beatles.
Odporúčam zajtra cez deň pustiť kvalitne na plné gule.
Nie je to o surrounde ale o muzike.
To nie je pesnička, kde po 15 sekundách vieš ako skončí...
Onedlho bude mať 40 rokov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ked uz klasika tak 66 Boys :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

??? 66 Boys ??? klasika ???
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak sry no :) proste old music :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nemyslel som surround ako priestorovy ale nejake kvalitne bedne...
Odpovedať Hodnotiť:
 

<a href= http://rpz3zmr75a.com >Google</a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak tak ... ja mam asi 3 GB mp3 vecsinou soundtracky zopar albumov.... a nestiham to pocuvat.To mi pripade ze deti sa chvalia,aj ked tolko naozaj maju, ale pocuvaju urcity druh hudby. a vecsinou maju 10 albumov od britney spears ci ako sa pise bekstrit bojs lunetic,a to nevravim ze maju v tom urcite bordel a plno identickych kopii, a rovnaku pesnicku ale 20 inych nazvou, cize ak by si to potriedili mali by z tych 320 GB len 32...
Odpovedať Hodnotiť:
 

no je dobre mat cim viac hudby, mas iste ze sa ti velmi opakovat nebudu (tak skoro ta neomrzia) a vies si vybrat kopu pesniciek na ktore mas prave naladu...ale tych niekolko desiatok/stoviek GB...pochybujem ze dany ludia to vobec vsetko poznaju a aspon raz poculi tie pesnicky...a pochybujem ze ak by dali vsetko do playlistu, ze by nehladali pol roka dajaku pre nich peknu pesnicku
Odpovedať Hodnotiť:
 

Su ludia co maju hudbu radi

10GB nie je problem pocuvat.
mam 15GB na jedno kompe a nejakych 5 na druhom,
2GB tvori len mix-vyber co pocuvam casto a zvysok su albumy raz za cas,

Ak uz mate len diskografiu nejakej skupiny ktoru uznavate tak to zabere 0.5GB-1GB takych skupin je viac... a to este nehovorim o slovenskej a ceskej scene ktore tiez pridaju zopar giga...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ZOMG musis chapat ze niektori ludia sa chcu s pocitacom aj zabavat a nie len na nom programovat. Ja mam dokopy na dvoch pocitacoch cca 500 GB a je mi to tak akurat. 120 nema ani jeden z diskov... Pytas sa "naco preboha"? Ano, mozem si to napalovat jak debil a potom hladat na desiatkach CDckach/DVDckach. Jasne ze clovek veci aj napaluje ale nebudem to robit pokial nieco moze byt na HDD.
Odpovedať Hodnotiť:
 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ja maaaaaaam.....maaaaaam.......disketu!
Odpovedať Hodnotiť:
 

eeeeeeeeeeeeee.........iba jednu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

No pridam sa k vam...
Ja mam tiez viac ako 30GB pesniciek...
Su tam medzi inymi i klenoty,ktore sa taszko zhanaju.
Mimochodom,hovorene slovo zaberie viac ako si myslite.
Ked to vsetko umiestnim do prehravaca a dam nahodny vyber,tak je to este leosie ako radio,ktore hra dookola tie iste pesnicky.
Vid radio EXPRES a podobne "sracky"!!!

Odpovedať Hodnotiť:
 

Hi, im Mark and I guess im introducing myself!!

I came acoss this site using 'stumble' (Firesfox) and thought all the ideas floating aroynd here sem realpy interesting! (Although I don't seem to agree with everything lol)

Well, thats me :)!
Odpovedať Hodnotiť:
 

You dumb head
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam na playeri nejakych 2200 piesni co je asi 12GB a je pravda ze to secko nevypocujem, ale ide o ten vyber, co mi dojde na chut to si pustim.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hello

I'm Anne, a student of Free Universitet of Amsterdam.
Not long ago I became interested in job in internet.
I'm found a web-site where was an offer to invest money by 50% per month.
I'm interested in your opinion if it is true or not.
Web-site: perlzahn.de

Thank you :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jebem ti mater do čriev!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty môj brutal, kde že si?
Odpovedať Hodnotiť:
 

National Consumer Debt
In many ways, America is a nation weighed down by its citizens' (and government's) debt. National consumer debt reflects many different factors including consumer credit debt, which accounts for 40 percent of the national figure.
National consumer debt has reached an all-time high of over $1 trillion. Credit card debt accounts for approximately 400 billion dollars of that figure.
You can help reduce our national debt by becoming debt free, learning the skills necessary to manage your own finances, and handling spending responsibly.
Visit site:
<a href=http://paydaymortgagelive.com>instant faxless payday loan</a>
and
<a href=http://mydebtmanagementonline.com>settlement debt relief</a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

a tie subory mp3 sa pocitaju akoze len pesnicky, ktore si stiahnem, aby som pocuval, alebo aj vsetky ostatne? lebo len tak pre zaujimavost som sa kukol: len aoe3 ma skoro 4 a pol tisica mp3-ojok o celkovej veľkosti skoro pol giga, a to je len jedna hra...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Coze - 30 az 49GB HDD? Sak taku diskovu kapacitu som mal cca pred 5 rokmi vo svojom pocitaci, odvtedy uz mavam vyrazne viac vzdy. :-D 30GB mi ledva staci na system + vsetky programy s datami co pouzivam na pracu. :-D :-D :-D A popravde ked neratam notebooky, tak fakt nepoznam skoro nikoho, kto by mal tak brutalne malo diskoveho priestoru - a vlastne v dnesnej dobe uz aj notebooky maju standardne viac.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zarabajte na nete jednoduchym klikanim, Potrebujete len ucet na Paypal. :)

http://tiny.sk/a52fv3k7
http://tiny.sk/9ig642fh
http://tiny.sk/3nrcvus4
http://tiny.sk/zsbovzkr
http://tiny.sk/trwtbxr5
http://tiny.sk/uo5qsatj
http://tiny.sk/fe3ir7th
http://tiny.sk/6wihxaju
http://tiny.sk/idavbrhz
http://tiny.sk/x44e5hmt
http://tiny.sk/e99qya9u
http://tiny.sk/k0v24mib
http://tiny.sk/awiet2nn
http://tiny.sk/z46hp4k5
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam net cez optiku a priemenu download speed 4mb/s.S takym netom si tak maly disk ani neviem predstavit ja osobne mam doma 5x1TB HDD a ledva mi to staci
Odpovedať Hodnotiť:
 

A home equity loan is a type of loan in which the borrower uses the equity in their home as collateral. These loans are sometimes useful for families to help finance major home repairs, medical bills or college education. A home equity loan creates a lien against the borrower's house.
<a href=http://easypaydaymortgage.com>ohio mortgage</a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

Each payday loan shall be evidenced by a written loan agreement, which shall be signed by the borrower and
a person authorized by the lender to sign such ...
<a href=http://paydaycreditlive.com>quick payday loan</a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

Insurance, in law and economics, is a form of risk management primarily used to hedge against the risk of a contingent loss. Insurance is defined as the equitable transfer of the risk of a loss, from one entity to another, in exchange for a premium. Insurer, in economics, is the company that sells the insurance. Insurance rate is a factor used to determine the amount, called the premium, to be charged for a certain amount of insurance coverage. Risk management, the practice of appraising and controlling risk, has evolved as a discrete field of study and practice.
<a href=http://lifemoneyinsurance.com>american general life insur
ance</a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

An operational definition of insurance is that it is
the benefit provided by a particular kind of indemnity contract, called an insurance policy;
that is issued by one of several kinds of legal entities (stock company, mutual company, reciprocal, or Lloyd's syndicate, for example), any of which may be called an insurer;
in which the insurer promises to pay on behalf of or to indemnify another party, called a policyholder or insured;
that protects the insured against loss caused by those perils subject to the indemnity in exchange for consideration known as an insurance premium.
<a href=http://lifemoneyinsurance.com>variable universal life insurance</a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

<a href= http://rpz3zmr75a.com >Google</a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

<a href= http://rpz3zmr75a.com >Google</a>
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár