neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
45-nm procesory od Intelu už tento rok

DSL.sk, 3.8.2007


Prvé 45-nm procesory uvedie Intel na trh ešte pred koncom tohto roka a nie ako tvrdili posledné neoficiálne informácie až v prvom štvrťroku 2008.

Tvrdí to server X-bitlabs na základe dokumentov spoločnosti Intel, ktoré mal k dispozícii. Presunutie uvedenia 45-nm procesorov na štvrtý štvrťrok má byť reakciou na plánované uvedenie nových procesorov od AMD založených na novom jadre K10.

Prvým 45-nm procesorom by mal byť štvorjadrový procesor pre 1 333 MHz FSB taktovaný až na 3.33 GHz a s 12 MB L2 cache pamäte. Cena procesora má byť štandardných 999 dolárov pre najvýkonnejšie desktopové procesory Intelu.

Podľa skorších neoficiálnych informácií majú byť krátko po prvom 45-nm procesore uvedené ďalšie dva štvorjadrové z dostupnejšieho modelového radu Core 2 Quad.

Prvé dvojjadrové 45-nm procesory majú nasledovať až v prvom polroku 2008, dva z nich pre 1 333 MHz FSB so 6 MB L2 cache a jeden s 1 066 MHz FSB a 3 MB L2 cache.

Nové procesory budú podporovať aj čipsety z novej v júni uvedenej tzv. 3-série, P35, G33 aj X38 a v niektorých prípadoch pravdepodobne aj staršie čipsety v závislosti na základnej doske a podpore výrobcu.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

chcel som napist kupim si ho ale stacio mi teraz v pohode E6600 a ani uz do pc nechcem nic vkladat.. radsej kupim auto

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

z dostupnejsieho radu, nie rady [SR NR :) ]
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale inac sa tesim na nadchadzajuce casy, ked 1TB disk, 8800gtx a core2quad cpu budu vsetko low-end komponenty :))))
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

core2quad cpu sak toto je uz low-end :)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Urcite mas ten low-end doma, ze? :-D
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

amd pomali umiera
a vyzera to tak ze ak nieco poriadne nevymyslia aj umre
:(
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ale aj tak ty zdechnes skorej
Odpovedať Hodnotiť:
 

sony dava pracovne stanice na cell procakoch, taze mozno ozije aj IBM
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ak by prisiel aj 3. vyrobca vykonnych procakov to by bolo velmo dobre
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale na druhu stranu, budu nizke ceny amd-cok
:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

pokial nezgegne AMD
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

nezgegne,via nema ani taky trh ako amd a predsa existuje.
Odpovedať Hodnotiť:
 

samo ze nie.
doteraz sa nabalili tolko ze tie miliardove straty si mozu dovolit lavou zadnou
ale to hra iba a len pre nas :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ked uz sa drzi taka firma ako ACE enterprise ktora sidli na Zhorinskej 33 Lamac Bratislava tak AMD urcite
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

tak teraz si zakantil
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár