
neprihlásený
|
Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia |
|
|
Apple predĺžila licenciu na fonty Microsoftu
DSL.sk, 3.8.2007
|
|
Spoločnosti Apple a Microsoft vo štvrtok oznámili, že spoločnosť Apple si predĺžila licenciu na fonty od Microsoftu.
Viaceré fonty od Microsoftu, považované za najkvalitnejšie pre zobrazovanie na monitoroch, Apple používa už viacero rokov vo svojom operačnom systéme Mac OS X.
Medzi fontami, na ktoré si Apple predĺžila licenciu, sú napríklad Times New Roman, Arial a Verdana, oznámili spoločnosti v spoločnej tlačovej správe.
Kvalita fontov je jedným z problematických bodov aj linuxových distribúcií, keď bežne používané open-source fonty sa kvalitou nevyrovnajú fontom Microsoftu a väčšina distribúcií si zrejme nemôže dovoliť fonty od Microsoftu licencovať.
Microsoft ale v roku 1996 odštartoval projekt tzv. štandardných fontov pre Internet, v rámci ktorého vydal viaceré svoje fonty pod licenciou, ktorá ich dovoľuje stiahnuť a legálne používať ľubovoľnému užívateľovi.
Licencia ale zakazuje ich distribúciu, ak fonty zvýšia hodnotu produktu, s ktorým sú distribuované. Linuxové distribúcie tak tieto fonty priamo neobsahujú, obsahujú ale balíky alebo nástroje, ktoré fonty stiahnu zo SourceForge.net a nainštalujú.
Balík obsahuje fonty Andale Mono, Arial, Comic Sans MS, Courier New, Georgia, Impact, Times New Roman, Trebuchet MS, Verdana a Webdings.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
shadowboy
Od: shadowboy
|
Pridané:
3.8.2007 9:25
a uz som zvedavy na clanok o tomto na well.done :)))
|
| |
piXus
Od: piXus
|
Pridané:
3.8.2007 9:27
No hlavne, ze tam je ten Comic Sans :-D
|
| |
aaa
Od: aaa
|
Pridané:
3.8.2007 9:42
Nejde ani tak o kvalitu tých fontov (Arial je des-běs), ale viac o jednotné fonty a pre menej problematické zobrazovanie webstránok.
http://www.ms-studio.com/articles.html
|
| |
....
Od: ....
|
Pridané:
3.8.2007 10:25
do nadpisu by som pridal este to \"od\" Microsoftu.
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
3.8.2007 10:53
Who gives a shit about licensing, if i want it, it's mine!
|
| |
einstein
Od: einstein
|
Pridané:
3.8.2007 12:52
chod do politiky,tam je takych ako ty viac.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
4.8.2007 19:02
ty si kde ?
|
| |
hunc=ut
Od: hunc=ut
|
Pridané:
5.8.2007 0:36
f piči
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
5.8.2007 19:24
Jak inak !
|
Pridať komentár
|
|
|
|