Spoločnosť NEC oznámila vyvinutie novej technológie vodného chladenia pevných diskov vhodnej na nasadenia v bežných desktopových PC, ktoré umožnia oproti existujúcim riešeniam ešte viac znížiť hlučnosť PC.
Zároveň oznámila svoj zámer uviesť desktopové počítače s týmto chladením a vodným chladením CPU na trh v blízkej budúcnosti.
Nové technologické riešenie vyvíjané v spolupráci s Hitachi umožní disky aj zvukovo odizolovať.
V tlačovej správe NEC oznámila len niekoľko technických vlastností riešenia. Hlučnosť celého PC sa s novým riešením má pohybovať typicky len na úrovni 25 dB a maximálne na úrovni 30 dB, pričom len hlučnosť samotných neodizolovaých diskov sa pohybuje v závislosti na type a záťaži na úrovni nad 30 dB.
Nové vodné chladenie HDD (foto: NEC, Akihabaranews)
Celkovo má riešenie znížiť hlučnosť doteraz najtichších vodou chladených riešení o približne jednu tretinu, tvrdí NEC.
Nie je známe, kedy presne NEC uvedie prvé PC s novou technológiou, malo by sa tak podľa dostupných informácií stať ale ešte tento rok.
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Firefox
Od: Firefox
|
Pridané:
30.7.2007 19:26
Nemaju pouzivat take shitove disky.
WD Scorpio ma 26 dB seek a maximalnu spotrebu 2.5 Watt.
http://www.wdc.com/en/ products/products.asp?driveid=200&language=en
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
30.7.2007 19:46
Lebo sak kazdy ma v desktope shitne 2,5" disky, ze!?
|
| |
3ton
Od: 3ton
|
Pridané:
31.7.2007 8:42
hmm... vodoinstalatera a vytiahnut to von cez okno ku klimatizacnej jednotke ... Stacilo im tam pichnut peltierov clanok, s tepelne akumulacnou stranou vonku s "kejsu", a jeden slnecny kolektor s pridavnymi bateriami, aby to fungovalo aj v noci.... preco to takto komplikuju ?
|
| |
dsl
Od: dsl
|
Pridané:
31.7.2007 17:52
to by musel byt riadny kolektor, peltier zere tak 12-16V a 8 A
|
| |
haf
Od: haf
|
Pridané:
30.7.2007 19:47
Hm,stale mi jedno nejde do hlavy. Povedzme,ze vsetky zdroje hluku v PC maju maximalnu hodnotu 25dB. Z merani zvonka z PC sa tie zvuky budu spolu javit ako 25dB celkovo,alebo tam bude nejake to navysenie decibelov, kedze to ide z viacerych zdrojov hluku?
|
| |
Logaritmy...
Od: Logaritmy...
|
Pridané:
30.7.2007 20:00
No kedze dB je logaritmicka velicina, tak by namalo platit ze 25+25=50, ale 25+25=28 (+3dB je dvojnasobok, -3dB polovica). 3x25 potom dava cca. 29,5 atd.
Teda niezeby som to studoval, ale trosku s tym robim, a ak sa nemylim tak by to malo by takto, ak nie tak ma niekto mudrejsi opravte :)
|
| |
lolko
Od: lolko
|
Pridané:
30.7.2007 20:10
Jj, mas pravdu.
|
| |
haf
Od: haf
|
Pridané:
30.7.2007 20:32
thx ;)
|
| |
Marki
Od: Marki
|
Pridané:
30.7.2007 20:50
Hej, v zasade to plati, akurat ze je rozdiel ci ide o akusticky tlak alebo akusticky vykon :) V jednom pripade je dvojnasobok 3dB, v druhom 6dB (ale samozrejme si uz nepamatam ktore je ktore, ale vyplyva to z toho ze vo vzorci je druha mocnina :)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
31.7.2007 15:22
Motorova pila ma okolo 90dB
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
31.7.2007 15:23
Motorova pila ma okolo 90dB
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
31.7.2007 15:23
Motorova pila ma okolo 90dB
|
| |
aaaa
Od: aaaa
|
Pridané:
1.8.2007 9:57
a Motorhead ma kolko kua?
to akurat teraz ocuvam
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
|
| |
bOzzaj?
Od: bOzzaj?
|
Pridané:
30.7.2007 19:54
je harddisk najhlučnejší element PC?
je vodné chladenie s (tipujem) 8cm vetrákom tichšie ako HDD?
je vodné chladenie nová technológia?
|
| |
*****
Od: *****
|
Pridané:
30.7.2007 19:59
Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
|
| |
lolko
Od: lolko
|
Pridané:
30.7.2007 20:11
Kurevnik by to mal vediet najlepsie.
|
| |
Kurevnik
Od: Kurevnik
|
Pridané:
30.7.2007 21:38
co je, co je, volal ma niekto?
|
| |
einstein
Od: einstein
|
Pridané:
30.7.2007 20:22
kua,harddisk rozhodne nie je najhlucnejsi element mojho pc.
|
| |
nakladac
Od: nakladac
|
Pridané:
30.7.2007 20:29
podla mna najhlucnejsi element si ty :D
|
| |
zweistein
Od: zweistein
|
Pridané:
30.7.2007 21:33
co je, sak tam nema ani jeden vykricnik!!!!!!!!!
|
| |
szaga
Od: szaga
|
Pridané:
1.8.2007 7:45
Podla mna najhlucnejsie v PC su ventilatory... Kua aj teras ich pocujem ked to tu pisem.. brrrr
|
| |
darien_fawk
Od: darien_fawk
|
Pridané:
30.7.2007 21:01
Najhlucnejsi komponent mojho pc je mechanika. Viem iba jeden sposob ako ju stisit (demontaz) :-)
|
| |
fafo
Od: fafo
|
Pridané:
30.7.2007 21:16
naco? staci ked si ju vypnes v biose :P
|
| |
farien_hawk
Od: farien_hawk
|
Pridané:
30.7.2007 21:36
Najhlucnejsie komponenty mojho pc su repraky.
Viem viac sposobov ako ich stisit;)
|
| |
blue blood
Od: blue blood
|
Pridané:
30.7.2007 23:19
ROFLMAO
|
| |
kened
Od: kened
|
Pridané:
31.7.2007 1:22
u mna su urcite najhlucnejsie kopance do bedne a udery po klavesnici
|
| |
pivco
Od: pivco
|
Pridané:
30.7.2007 22:03
skús ich ponoriť do vody zaručene ich stíšiš
|
| |
milos
Od: milos
|
Pridané:
2.8.2007 10:15
do oleja
|
| |
Majco
Od: Majco
|
Pridané:
30.7.2007 23:05
Mám v PC 3x WD 250KS a sú určite nejhlučnejšia časť môjho PC aj ked vydávajú cca 22dB ! Ale plánujem kúpiť 3x SILENTMAXX :))))
|
| |
palino
Od: palino
|
Pridané:
31.7.2007 0:17
dik
|
| |
apofiSS
Od: apofiSS
|
Pridané:
3.8.2007 1:11
LOL
|
| |
mma
Od: mma
|
Pridané:
31.7.2007 0:48
tak tak ja mam dve 250YS a ked to zacne seekovat tak to dost huci. WD su kvalitne ale bohuzial nie najtichsie :( Mozno toto chladenie bude lepie ako ine.
|
| |
tesak01
Od: tesak01
|
Pridané:
31.7.2007 0:35
For now we present you hot teen shemale beauties.
Brazilian shemale movies transsexual escorts cincinnati thai transsexuals.
Transsexual mind control free tranny vids.
Free she males jennys free tranny pics transsexual mpegs.
Free shemales ladyboy shemale nat.
<a href= http://www.web10.de/net/foren/F_0054/YaBB.cgi > Shemale video</a>
<a href= http://www.rankingblogs.com/start/footfetish >Foot Fetish</a>
<a href= http://www.web10.de/net/foren/F_0065/YaBB.cgi >All Shemale</a>
<a href= http://www.rankingblogs.com/start/shemalesex >Shemale pics</a>
|
| |
meff
Od: meff
|
Pridané:
31.7.2007 7:34
lol. ze vraj shemale. ty uchylacky spam bot, nechaj si svoje šťiri.
|
| |
roob
Od: roob
|
Pridané:
31.7.2007 9:43
uplne staci dat pod disk tu vrtulu z tohoto zariadenia co je na obrazku. Ja mam pod diskom Arctic-Cooling AF8025L je tichy aj na 12V a stoji 95 korun. Disk ma teraz pri izbovej teplote 25°C momentalne 22°. Je to maly domaci server, takze to ide vkuse.
|
| |
Technik
Od: Technik
|
Pridané:
31.7.2007 16:42
Kurna ty sa mas v takom teple, asi byvas v chladnicke. Sak vonku bolo 40°C, doma som mal mam skoro 30, ale na to aby si mal disk na teplote 22 musis mat doma pod 20°C. Jak mozes mat komp chladnejsi ako okolie, jedine ze to teplo vynasas v kybloch na ulicu.
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
31.7.2007 21:00
Technik povedal : vynasat teblo v kybloch na ulicu .
|
| |
SĽUK
Od: SĽUK
|
Pridané:
2.8.2007 13:28
myslel steblo
|
| |
Lúčnica
Od: Lúčnica
|
Pridané:
31.7.2007 22:22
U rooba buď neplatia fyzikálne zákony, alebo má taký ten server na domáce žuvanie uložený v mrazničke.
|
| |
KimDot
Od: KimDot
|
Pridané:
31.7.2007 10:08
Hi people! I wish to offer you something especial, that you never saw.
Unique projects Here you will find all from <a href=http://www.axbest.com>photos, movie, live online</a>, <a href=http://www.axbest.com> viagra online</a>, xanax,<a href=http://www.axbest.com> tramadol</a>.
And it is much another. Only the best and free-of-charge.
<a href=http://www.axbest.com>Best Tamadol Free Porno Photo Porno Video Free XXX Best Lolitas </a>
Try and have a good time. Only at us the unique information and the prices
Now that's something like it! Such anywhere you will not find! The <a href=http://www.axbest.com>best site</a> the Internet
<a href=http://axbest.com>Best Xanax Viagra Buy Free Tamadol Best Porno XXX Video Photo Free Girl Porno</a>
<a href=http://axbest.com>Viagra Online </a>
<a href=http://www.axbest.com>Best Porn Free Porn Star Porn</a>
|
| |
dodo
Od: dodo
|
Pridané:
2.8.2007 10:12
zaujimave
|
| |
jaaa
Od: jaaa
|
Pridané:
2.8.2007 10:17
par decibelov co sa tu pise a kazdy ze to je hluk postav sa k hluku ktory sa rovna prahu bolesti a porovnaj to zo svojim pc a uvidis ze urcite mas co dohanat :-)
|